آزمون سراسری یا همان SELECTIVIDAD در اسپانیا چیست؟

برای تحصیل در مقطع کارشناسی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی در کشور اسپانیا نیاز به شرکت در آزمون سراسری این کشور می باشد.کسانی که دیپلم دوازده ساله خود را در رشته های نظری در ایران به اتمام رسانده اند اجازه شرکت در این آزمون را خواهند داشت. در اینجا سعی‌ می‌کنیم اطلاعات لازم برای این آزمون را در اختیار بگذاریم.پس با ما همراه باشد

​​​​​​​اشخاصی که مدرک تحصیلی دیپلم خود را در کشور هایی غیر از اسپانیا به اتمام رسانده باشند امکان شرکت در دو سری آزمون متفاوت را دارند.

آزمون ایالتی اسپانیا PAU (LOE)

این امتحان به صورت کاملا تشریحی و در هر ایالت اسپانیا بصورت جداگانه برگزار می شود. لازم بذکر است که در صورت شرکت در آزمون هر ایالتی به شما اجازه انتخاب رشته در تمام ایالت های اسپانیا داده خواهد شد.

آزمون سراسری محصلان خارجی EBAU

آزمون Selectividad اسپانیا (EBAU) یکی از مهم‌ترین آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های اسپانیا است که با نام‌ها و حروف اختصاری متفاوت نمایش داده می‌شود. آزمون Selectividad اسپانیا (EBAU) را با نام‌های آزمون (EBAU)، آزمون (PEvAU) و آزمون (PAU) نیز معرفی می‌کنند. تحصیل در اسپانیا و دانشگاه‌های این کشور منوط به قبولی در آزمون Selectividad اسپانیا (EBAU) است.

آزمون اسپانیا (Selectividad):

دانشجویان بین‌المللی و اسپانیایی جهت اپلای اسپانیا و اخذ پذیرش در دانشگاه‌های برتر اسپانیا باید در امتحان ورودی این دانشگاه‌ها (Pruebas de Aptitud para Acceso a la Universidad) شرکت کنند. که اغلب به آن Selectividad می‌گویند. آزمون Selectividad اسپانیا (EBAU) برای متقاضیان خارجی به صورت آزمون سراسری برگزار می‌گردد. گذراندن امتحان برای اسپانیایی‌ها معمولاً در مدارس متوسطه، پس از فارغ التحصیلی یا به‌عنوان آزمون مقدماتی در مؤسسات آموزش عالی برگزار می‌گردد.

آزمون Selectividad اسپانیا شامل ۶ درس:

  • تاریخ اسپانیا
  • ادبیات اسپانیایی
  • زبان انگلیسی
  • ریاضی
  • زیست
  • شیمی

نحوه محاسبه نمره نهایی برای انتخاب رشته:

برای پذیرفته شدن در رشته های پزشکی دندان پزشکی و داروسازی نیاز به کسب نمره بالاتری نسبت به رشته های دیگر می باشد.لازم بذکر است هر ایالت اسپانیا شرایط خاص خود برای پذیرفتن دانشجو را دارد.

شرکت مهاجرتی پایسان نماینده مستقیم دانشگاه ها و کالج های اسپانیا در ایران می باشد کافیست شما لینک زیر کلیک نمایید و فرم درخواست پذیرش را پر کنید و سپس مدارکتان را به ایمیل داده شده ارسال نمایید پذیرشتان با بورسیه در اسرع وقت به شما فرستاده خواهد شد.

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا از طریق اپلیکیشن های زیر با ما در تماس باشید.

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ها ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

۴۷۷۸ ۹۱۳ ۰۹۱۹ _۴۷۷۸ ۵۶۶ ۰۹۱۲ _ ۴۷۷۸ ۴۷۶۲ ۰۲۱