دوره یوس چیست :

این دوره جهت آمادگی شرکت در آزمون یوس که آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه است، برگزار می گردد. یکی از موسسات آموزشی معتبر در این زمینه در کشور ترکیه که خود از پیشگامان چاپ کتاب های منابع این آزمون در زمینه های ریاضی و هوش و هندسه است موسسه آموزشی متروپل می باشد. انتشارات این موسسه کتاب هایی چاپ می کند که به عنوان مرجع طرح سوال نیز از آن استفاده می شود. همچنین در کنار این کتاب ها نمونه سوالات آزمون یوس سالهای متفاوت را نیز در کتاب های خود دارد.
برگزاری دوره های مختلف آمادگی آزمون یوس طبق متد متروپل در نمایندگی های معتبر و رسمی این موسسه در کشورهای مختلف تقریبا از اواخر شهریور شروع و تا اواخر فروردین ادامه دارد. همچنین دوره های مختلف نیمه فشرده، فشرده در بازه های زمانی متفاوت با برنامه ریزی اصولی و حساب شده برگزار می شود و آمار بالای قبولی های دانشپذیرانی که این دوره ها را گذرانده اند گویای این مطلب می باشد. 
علاوه بر کتاب های اورجینال ذکر شده که در دوره یوس استفاده می شود اساتید با تجربه نیز در کنار دانشپذیران هستند. پکیج دوره یوس متروپل شامل موارد زیر می باشد:

۱٫ کتاب های اورجینال متروپل

۲٫ برگزاری آزمون های آزمایشی در طول دوره که باعث سنجش و تقویت نقاط ضعف دانشپذیران می شود.

۳٫برگزاری دوره آموزش زبان ترکی استانبولی

۴٫ توزیع رایگان دفترچه های کار در منزل

منابع آزمون یوس yös:

آزمون YÖS برای سنجش استعداد های آموزشی شامل دروس هوش، ریاضی و هندسه در حد دبیرستان می باشد. آزمون یوس از سال ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۰ توسط مرکز سنجش و ارزشیابی (ÖSYM) ترکیه برگزار می­گردید. از سال ۲۰۱۱ این آزمون به صورت مستقل از طرف خود دانشگاهها برگزار می گردد. این آزمون عموماً شامل ۸۰ سئوال می باشد که زمان آن در دانشگاههای مختلف ۱۰۰ دقیقه تا ۱۲۰ دقیقه متغیر می باشد. سئوالات به صورت تستی و پنج گزینه ای می باشد که می بایست فقط یک خانه خالی از پاسخ نامه با مداد مشکی نرم علامت گذاری گردد.

چه دانشگاه هایی در چه رشته هایی از طریق آزمون یوس پذیرش دارند؟ 

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی همه ساله با اختصاص دادن ظرفیت پذیرش مخصوص دانشجویان خارجی، نسبت به جذب داوطلبان اقدام می نمایند.برخی دانشگاه های دولتی و خصوصی این آزمون را برگزار و پذیرش در کاردانی و کارشناسی رشته های مختلف را دارند. در حال حاضر هر دانشگاه آزمون مخصوص خود را برگزار می کند و گاها دیده می شود که دانشگاهی با نتیجه آزمون یوس دیگر دانشگاه ها پذیرش گیرد.

زمان برگزاری آزمون یوس:

آزمون YÖS در دانشگاههای مختلف از اواخر فرودین شروع می شود و هر دانشگاه نسبت به تقویم آموزشی خود این آزمون را برگزار می­کند. دانشگاههايي كه آزمون برگزار نمي كنند با كارنامه­ قبولي در دانشگاههاي ديگر ثبت نام به عمل مي­ آورند. جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون های هر سال اخبار سایت ما را دنبال کنید.

شرایط شرکت در آزمون یوس :

برای شرکت آزمون یوس شرط سنی وجود ندارد ولی مدرک پیش دانشگاهی مورد نیاز است. دانش آموزانی که در دوره­ های آموزشی آزمون مذکور شرکت می­ نمایند می ­توانند با کسب امتیاز لازم وارد دانشگاههای برتر ترکیه شده و در رشته های مختلف به تحصیلات خود در این کشور ادامه دهند.
قابل ذکر است هیچ محدودیتی در شرکت در آزمون دانشگاه ها وجود ندارد. و به هر تعداد دانشگاه که تمایل داشته باشید می توانید در آزمون دانشگاه های مختلف شرکت کنید.

در کدام رشته ها می توان ادامه تحصیل داد؟

هیچ منعی برای انتخاب هیچ رشته ای وجود ندارد. تمام رشته هایی که در ایران موجود است در ترکیه هم می توان انتخاب کرد. به اضافه رشته های متنوع دیگر که در ترکیه ثبت شده ولی هنوز در ایران تعریف نگردیده است.

اکثر شرکت کنندگان در این آزمون از کدام کشورها هستند؟

دانش آموزان از سراسر جهان در امتحان YÖS شرکت می کنند. بیشتر دانشجویان از آذربایجان ، ترکمنستان ، ایران ، ترکیه ، سوریه ، آلمان ، بلغارستان ، افغانستان ، قرقیزستان ، آفریقا: تانزانیا ، کنیا ، مالاوی ، مصر و تونس هستند.

مدت اعتبار نتیجه آزمون یوس :

نتیجه آزمون یوس که شرکت کرده اید تا ۲ سال اعتبار دارد. با توجه به توضیحات بالا نتیجه آزمون هر دانشگاه تنها برای خود آن دانشگاه تا ۲ سال اعتبار دارد.

همین حالا میتوانید برای رشته ی دلخواه در مقطع مورد نظر اقدام نمایید کافیست  بر روی لینک زیر را کلیک کنید

برای مشاوره رایگان لطفا با ما از طریق برنامه های زیر در تماس باشید.

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.