طبق تقویم تحصیلی ترکیه و قبرس، معمولا از اوایل شهریور هر سال کلاس‌های درس را برگزار می‌کنند و سال تحصیلی تا ۲۸ خرداد هر سال ادامه خواهد داشت. به عبارت دیگر ۱۸ خرداد آخرین روز سال تحصیلی برای دانشجویان خواهد بود. لازم به ذکر است که علاوه بر تعطیلات آخر ترم، بین ترم‌ های تحصیلی در ترکیه و قبرس هم تعطیلات درنظر گرفته می‌شود.

تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه و قبرس اجباری نیست و هر کسی که توان مالی داشته باشد یا این‌که از دانشگاهی بورسیه دارد، می‌تواند تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه دهد. دانشگاه‌های ترکیه و قبرس سیستم آموزشی خود را طبق استاندارد دانشگاه‌های اروپایی پیاده سازی کرده‌اند. به همین دلیل است که شیوه پذیرش، نمره دهی و سایر موارد کاملا شبیه به دانشگاه‌های اروپا هستند. اولین شرط پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های ترکیه و قبرس این است که مدرک دیپلم داشته باشد.

تقویم تحصیلی مدارس ترکیه و قبرس


زمان بازگشایی مدارس و آغاز ترم‌ های تحصیلی در ترکیه از ۶ سپتامبر است. همچنین دانش آموزان در یک سال تحصیلی در ترکیه، بین دو ترم تعطیلی دارند. طبق تقویم آموزشی در ترکیه دانش آموزان بعد از تمام شدن ترم اول مدرسه ۱۵ تا ۱۹ نوامبر به مدرسه نمی‌روند. همچنین بین دوم ترم از ۲۴ ژانویه تا ۴ فوریه هر سال مدارس تعطیل هستند و دانش آموزان به مدرسه نمی‌روند.

در مدارس کشور ترکیه بعد از تمام شدن سال تحصیلی کارنامه‌ای به دانش آموز می‌دهند که شامل خلاصه‌ای از گزارش درسی است. کارنامه‌ها معمولا ۱۷ ام ژوئن هر سال تحصیلی به دانش آموز داده می‌شود. البته در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا، تنها دانش آموزانی اجازه حضور در مدارس دارند که واکسن زده باشند یا این‌که آزمایش کرونا داده‌اند و جواب منفی است.

همین حالا میتوانید برای رشته ی دلخواه در مقطع مورد نظر اقدام نمایید کافیست  بر روی لینک زیر را کلیک کنید

برای مشاوره رایگان لطفا با ما از طریق برنامه های زیر در تماس باشید.

۴۷۷۸ ۹۱۳ ۰۹۱۹ _۴۷۷۸ ۵۶۶ ۰۹۱۲ _ ۴۷۷۸ ۴۷۶۲ ۰۲۱

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ها ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.