هزینه مسکن و خوابگاه برای دانشجویان

دانشجویانی که کشور قبرس را برای تحصیل انتخاب می کنند برای اقامت خود دو گزینه پیش رو دارند، خوابگاه های خصوصی و دولتی داخل دانشگاه و یا اجاره یا خرید منزل در خارج از دانشگاه مدیترانه شرقی. هر کدام از این گزینه ها یک سری مزایا و معایب دارند. معمولا اجاره منزل باصرفه تر از اجاره خوابگاه می باشد اما تجربه نشان داده است که منزل به دلیل یک سری مشکلات از قبیل ( هزینه بالای برق مصرفی ، هزینه بالای آب مصرفی ، مشکلات سرمایش و گرمایش ، امنیت کم تر نسبت به خوابگاه ) برای اقامت توصیه نمی شود به همین دلیل خوابگاه مناسب ترین گزینه برای اقامت می باشد.

معایب اجاره منزل مسکونی در قبرس

تجربه زندگی اینجانب در قبرس همچنین تجربه سالها اعزام دانشجو ثابت کرده است که اجاره خوابگاه بسیار بهتر از اجاره منزل مسکونی در قبرس میباشد که در اینجا بطور مختصر به دلایل این موضوع اشاره خواهم کرد.

هزینه انرژی در کشور قبرس زیاد است

به علت جزیره ای بودن کشور قبرس هزینه های انرژی برق و همچنین هزینه آب بسیار بالا میباشد و افرادی که اقدام به اجاره منزل شخصی می کنند بایستی خودشان عهده دار این هزینه ها باشند که این می تواند خود ماهیانه بطور متوسط چیزی در حدود ۲۰۰ لیر ترکیه را شامل شود که با معادل ریالی آن چیزی در حدود پانصد هزار تومان میباشد. اما در خوابگاه ها هزینه انرژی رایگان بوده و به عهده خوابگاه میباشد.

وجود نگهبانی ۲۴ ساعته در خوابگاه ها

تمامی خوابگاه های دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس دارای نگهبانی ۲۴ ساعته میباشند. این برای خانواده های ایرانی مسئله بسیار مهمی میباشد زیرا اکثر افرادی که برای اجاره خوابگاه با ما تماس میگیرند این سوال را میپرسند که آیا خوابگاه دارای نگهبانی میباشدو یا خیر. این یکی از مهمترین مزایای خوابگاه در مقابل منزل مسکونی میباشد.

برای رزرو رایگان خوابگاه ها در همه ی شهر های قبرس با ما در تماس باشید.

شما میتوانید با رزرو خوابگاه هایتان توسط شرکت ما تخفیف ۵ درصدی دریافت نمایید