دانشگاه آیدین استانبول (IAU)

یک دانشگاه پایه غیرانتفاعی و معتبر است که از سال ۲۰۰۳ شروع به فعالیت نموده است و توانسته است فارغ‌التحصیلان ماهری به دنیای کسب و کار عرضه کند. این دانشگاه دارای ۳۹ هزار دانشجو است که ۳۵۰۰ نفر آنها دانشجوی بین المللی از ۱۰۱ کشور جهان هستند که تحصیل در ترکیه  و این دانشگاه را برگزیدند. دانشگاه آیدین استانبول یک دانشگاه جامع است که ۲۷۴ رشته آموزشی را در ۱۱ دانشکده، یک مدرسه زبان های خارجی، یک مدرسه علوم کاربردی، ۳ مؤسسه تحصیلات تکمیلی و ۳ دانشکده فنی و حرفه ای آموزش عالی ارائه می دهد. دانشگاه آیدین استانبول دارای ۲۹ مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاه های مهندسی و علوم پزشکی است که به تکنولوژی روز مجهز شده اند.

دانشگاه آیدین استانبول بر آموزش حرفه ای تأکید دارد. دانشجویان از طریق مشارکت با بخش صنعت، کارآموزی را در برنامه های درسی و فرصت های آموزشی شغلی تلفیق نموده است و اهمیت زیادی بر بین المللی سازی قائل است. زبان آموزش در بسیاری از رشته ها انگلیسی است. همچنین این دانشگاه برای همه دانشجویان، فرصت مطالعاتی فراوانی در خارج از کشور ارائه می کند.

دانشگاه آیدین استانبول یک دانشگاه بزرگ با ۱۱ پردیس در استانبول است که به بسیاری از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی دسترسی آسانی دارد. هدف دانشگاه آیدین استانبول این است که در سال ۲۰۲۳ در میان پنج دانشگاه برتر ترکیه و ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان باشد.

ده ها اختراع ثبت شده، مدل و طرح های صنعتی متعلق به دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه آیدین استانبول است و تقریباً در هر مسابقه ای که در خارج از کشور برگزار می شود، این آثار برنده می شوند. دانشجویان و فارغ التحصیلان IAU اغلب در لیست “موفق ترین جوانان جهان” قرار دارند و در پروژه ناسا برای اعزام مردم به مریخ درگیر هستند. دانشگاه آیدین استانبول با مطبوعات دانشگاه کمبریج، یکی از پیشروترین انتشارات انگلستان، توافق نامه مشارکت تجاری امضا کرده است و تنها دانشگاهی است که با دو کرسی یونسکو در ترکیه میزبان صندلی های آموزش و حکومت و صلح پایدار یونسکو است.

دانشگاه آیدین یک سیستم مدیریت کیفیت ایجاد کرده است که مطابق با استاندارد بین المللی سیستم کیفیت و استاندارد بین المللی رضایت مشتری است و گواهینامه های “ISO 9001: 201  سیستم مدیریت  کیفیت” و “ISO 10002: 2006  سیستم مدیریت رضایت مشتری” را دریافت کرده است همچنین عضو کمیته مدیریت “همکاری اروپا در علم و فناوری” (MC)  است که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

چرا تحصیل در  دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین استانبول انتخاب اول دانشجویان

دانشگاه آیدین استانبول، اولویت اول دانشجویان ترکیه در کنکور دوره کارشناسی (آزمون تعین سطح مرکزی دوره های کارشناسی) است. این دانشگاه یکی از اولویت های دانشجویان بین المللی نیز می باشد؛ این دانشگاه در میان دانشگاه های پایه ترکیه، بالاترین تعداد دانشجویان بین المللی را دارد.

دانشگاه آیدین استانبول دانشگاهی بین المللی  

دانشگاه آیدین استانبول دارای یک پردیس بین المللی است که حدود ۳۵۰۰ دانشجوی بین المللی از ۱۰۱ کشور در آن مشغول تحصیل هستند. دانشگاه آیدین استانبول همچنین از طریق برنامه های اراسموس پلاس (Erasmus+)، برنامه های تبادل دوطرفه  و برنامه تابستانه استانبول دلپسند (Delightful Istanbul)، پذیرای دانشجویان گرامی است. دانشگاه آیدین استانبول در دانشگاه های همکار خود در خارج از کشور برای همه دانشجویان فرصت مطالعاتی خارج از کشور ارائه می دهد.

تمرکز بر شایستگی در دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین استانبول بر آموزش حرفه ای مهارت ها و شایستگی ها تأکید دارد. دانشگاه از طریق مشارکت با بخش صنعت، کارآموزی را در برنامه های درسی و فرصت های آموزشی شغلی تلفیق نموده است.

قراردادهای همکاری دو جانبه

با داشتن توافق های دو جانبه با ۴۵۰ دانشگاه از بیش از ۱۰۰ کشور در سراسر جهان، دانشگاه آیدین عضو انجمن مدیترانه ای عضو انجمن اجرایی UNIMED، عضو هیئت مدیره دانشگاه های EMUNI، انجمن مدرسین آمریکای شمالی NAFSA، شریک جهانی، اتحادیه دانشگاه های اروپا عضو اتحادیه EUA است.

دانشگاه آیدین استانبول و برنامه اراسموس

دانشگاه آیدین استانبول، با ۲۵۹ دانشگاه از ۴۵ کشور جهان در مجموع، توافق نامه های اراسموس را انجام داده است که ۲۶ مورد آنها کشورهای اروپایی هستند، همچنین می تواند در زمینه “بورسیه افتخاری” فرصت تحصیلات موفق تحصیلات تکمیلی را در خارج از کشور به دانشجویان موفق خود ارائه دهد.

دانشگاه آیدین استانبول دانشگاهی جامع  

دانشگاه آیدین استانبول دارای دوره های دانشگاهی در سطوح فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است که اغلب رشته ها را پوشش می دهد. این دانشگاه، یک دانشگاه جامع است که طرفدار پژوهش های میان رشته ای است و به دانشجویان این امکان را می دهد رشته اصلی و فرعی تحصیل کنند.

پردیس فناوری دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین استانبول دارای آزمایشگاه های مهندسی و علوم پزشکی متعددی است که به تکنولوژی روز مجهز شده اند.  همچنین دارای کارگاه های طراحی، هنر و استودیو می باشد. این دانشگاه دارای یک سیستم ثبت نام و اطلاعات آنلاین دانشجویی است. تمامی کلاس ها به تخته و نقشه های هوشمند مجهز شده اند. این کتابخانه طیف گسترده ای از منابع الکترونیک دارد که در اختیار دانشجویان و کارکنان قرار می گیرد. در کل ۱۶۵ آزمایشگاه کاربردی در دانشگاه آیدین وجود دارد که مجهز به آخرین امکانات فن آوری برای تحقیقات کاربردی هستند.

مرکز آموزش پزشکی دانشگاه آیدین استانبول

با دارا بودن دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده علوم پزشکی، دانشکده خدمات بهداشتی، بیمارستان پزشکی، بیمارستان دندانپزشکی و مراکز بهداشت دهان و دندان، دانشگاه آیدین یک مرکز و قطب آموزش پزشکی است. بیمارستان دانشکده پزشکی، که در سال ۲۰۱۷ درهای خود را باز کرد، یکی از مدرن ترین بیمارستان های دانشگاهی استانبول با مساحت ۵۱ هزار متر مربع، ۳۰۰ ظرفیت تختخواب، ۱۳ اتاق عمل و ۹۲ پلی کلینیک است.  بخشی از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آیدین، گواهی مجوز JCI “گردشگری بهداشت” را در بیمارستان های دندانپزشکی دریافت کرد. در مرکز بهداشت دهان و دندان جدید دانشگاه آیدین که سال گذشته در Esenyurt افتتاح شد، می توان ۲۰۰ بیمار را بطور همزمان پذیرش کرد.

مرکز آموزش آنلاین

دانشگاه آیدین فعالیت های آموزش از راه دور را در سال ۲۰۰۶ آغاز کرد و مرکز آموزش آنلاین را افتتاح کرد. در این مرکز، ۸ دوره در سطح دانشگاه، ۵ برنامه کارشناسی ارشد غیر پایان نامه، ۲ برنامه کارشناسی ارشد و ۵۰ دوره کارشناسی برای ۱۴ سال با آموزش از راه دور تدریس می شود. در فرایند آموزش از راه دور که با تصمیم شورای عالی نسخه در مارس ۲۰۲۰ به دلیل همه گیری COVID 19 آغاز شد، ۹۸ درصد دوره ها بصورت آنلاین ارائه شده است.

مرکز اطلاعات دانشگاه آیدین استانبول

مراکز اطلاع رسانی دانشگاه آیدین در داخل دانشگاه با ظرفیت ۲۰۰۰ نفر خود، ۲۸۰۲۹۵ انتشارات، بیش از یک میلیون مقاله، ۳۳ پایگاه داده و ۵۳۶ بایگانی چندرسانه ای، خدمات بی وقفه ۷ روز و ۲۴ ساعته را برای مطالعات علمی در دانشگاه و همچنین مطالعات دانشجویان و مردم منطقه ارائه می دهد.

دانشگاه آیدین استانبول دانشگاهی در شهر  

پردیس اصلی دانشگاه آیدین استانبول در فلوریا (Florya) از طریق حمل و نقل عمومی دسترسی خوبی به بسیاری از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی استانبول دارد. فلوریا نزدیک فرودگاه بین المللی استانبول قرار دارد. البته، این دانشگاه پردیس های کوچکتری در مرکز شهر دارد که در آنها دوره های انگلیسی زبان و  دوره های آموزش مستمر ارائه­ می شود و کلینیک های دندانپزشکی نیز در آن واقع شده است.

محیط زندگی اجتماعی در دانشگاه آیدین

دانشگاه آیدین استانبول با بیش از ۱۰۰۰ فعالیت علمی، فرهنگی و اجتماعی که در طول سال برگزار می شود، یک فضای اجتماعی پر جنب و جوش را به دانشجویان خود ارائه می دهد. با تالارهای کنفرانس با ظرفیت کلی ۲۰۰۰ نفر و امکانات اجتماعی واقع در شهر Tepekent در Büyükçekmece. با مرکز خوابگاه و زندگی که دارای ظرفیتی ۶۴۰ تختخواب در ۲۶۵ اتاق، ۱۱ مورد از آنها به عنوان مهمانخانه ها طراحی شده است و خوابگاه های خصوصی که دارای پروتکل های همکاری است، دانشگاه آیدین اسکان با کیفیت را برای دانشجویان خود فراهم می کند.

آمار و حقایق دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین استانبول محبوب­ترین دانشگاه ترکیه در زمینه ورود دانشجویان بین المللی است.

 • ۵۰ هزار فارغ التحصیل تا کنون

 • ۶ درصد موفقیت در استخدام دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه آیدین

 • بیش از ۳۰۵ رشته تحصیلی در تمامی مقاطع

 • بیش از ۴۰ هزار دانشجو

 • بیش از ۴۵۰۰ دانشجوی بین المللی از ۱۰۲ کشور جهان

 • دانشگاه آیدین دارای بزرگترین مرکز علمی و فن آوری در ترکیه است که در مرکز دانشگاه قرار دارد. این مرکز توسط دکتر عزیز سانجار برنده جایزه نوبل شیمی افتتاح گردید.

 • همکاری های علمی و آکادمیک با ۴۵۰ دانشگاه در سراسر دنیا

 • ۱۹۰ هزار متر مربع محیط سر پوشیده

 • ۲۵۰ هزار متر مربع مساحت فضای آزاد

 • ۲۷ مرکز علوم پزشکی

 • ۳۵ مرکز تحقیقاتی

 • ۱۵۰۰ استاد و کارمند اداری

 • دارای ۲ جایگاه در سازمان یونسکو (Unesco chairs)

 • دارا بودن پیمان بولونیا و به رسمیت شناخته شدن توسط اتحادیه اروپا

 • ۸۰  شرکت مبتنی بر فناوری

 • ۲۰  میلیون لیر گردش مالی

 • ۸۵ اختراع ثبت شده

 • ۱۰۰ پروژه پشتیبانی سالانه

 • همکاری با بهداشت، صنعت دفاعی، شرکتهای فناوری اطلاعات

 • ASELSAN (شرکت دفاعی ترکیه) و Biocube University Ayd IAn University (IAU) دارای پروتکل همکاری، مطابق با اهداف ASELSAN در زمینه فناوری های بهداشتی هستند.

 • بین سالهای تحصیلی ۲۰۰۳ – ۲۰۲۰، نتایج بدست آمده توسط IAU در مسابقات قهرمانی اروپا و مسابقات قهرمانی در ترکیه:

  ۸۰ جام مقام اول

  ۵۱  جام مقام دوم

  ۴۴  جام مقام سوم

  ۳۹۵ مدال

  ۶ قهرمانی در اروپا

  ۷ مقام دوم اروپا

  ۴ مقام سوم اروپا بهترین

 • جایزه دانشگاه سال در اروپا ۲۰۱۷

دانشگاه آیدین استانبول که هر سال در مسابقات ورزشی اروپا موفق است، توسط انجمن ورزشی دانشگاهی اروپا (EUSA)  در سال ۲۰۱۷ “موفق ترین دانشگاه اروپا” اعلام شد. در طول سال تحصیلی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، تیم های ورزشی این دانشگاه ۳۴۷ مدال داشتند. درمجموع، ۱۳۲ عدد از آن طلاها، ۱۰۵ عدد از آن نقره و ۱۱۰ عدد از آنها برنز است، درمجموع ۱۷۰ کاپ و ۱۲ مدال. تیم های دانشگاه آیدین همچنین ۶ قهرمانی در اروپا، ۷ مقام دوم اروپا و ۴ مقام سوم اروپا برای کشور ترکیه کسب کرده اند. در سال ۲۰۱۴، تیم های تنیس آقایان IAU و تیم تنیس بانوان ۲۰۱۹ IAU در مسابقات قهرمانی تنیس بین InterUniversity اروپا به صدر جدول رسیدند و تیم زنان تنیس IAU اولین تیم بانوان تنیس ترکیه بود که با این موفقیت به مقام قهرمانی اروپا رسید.

هزینه تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول

رشته و مقطع تحصیلی
شهریه (دلار)
دوره آمادگی زبان انگلیسی (دوره کارشناسی – ۱ سال)
۵.۰۲۵
دوره آمادگی زبان انگلیسی (دوره کاردانی – ۱ سال)
۲.۵۵۰
مقطع  کاردانی (۲ سال)
 سالانه ۲.۷۰۰
مقطع کارشناسی (۴ سال)
۶.۰۰۰ سالانه
رشته دندانپزشکی (۵ سال)
سالانه ۱۵.۰۰۰
رشته پزشکی
سالانه ۱۷.۵۰۰
مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویانی که در همان رشته کارشناسی خود پذیرفته شداند (۲ سال)
۴.۲۰۰ هزینه کل دوره
مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویانی که در رشته متفاوتی از کارشناسی خود پذیرفته شداند (۲ سال)
۴.۴۵۰ هزینه کل دوره
مقطع دکترا برای دانشجویانی که در همان رشته کارشناسی ارشد خود پذیرفته شداند (۲ سال)
۶.۷۰۰هزینه کل دوره

شهریه پزشکی دانشگاه آیدین استانبول

شهریه پزشکی دانشگاه آیدین استانبول همانطور که در جدول بالا مشاهده می شود ۱۷۵۰۰ دلار در سال می باشد.

رنکینگ دانشگاه آیدین استانبول

بر اساس گزارش مرجع رتبه بندی دانشگاه­های جهان (Times Higher Education) دانشگاه آیدین استانبول رتبه اول دانشگاه های غیر دولتی ترکیه را در مبحث کار در برابر فقر رو کسب نمود.
 • دانشگاه آیدین استانبول رتبه ۳۰۰-۲۵۱ را در بین برترین دانشگاه های نو ظهور اروپا و مرکز آسیا در سال ۲۰۲۰ کسب نمود، از بین دانشگاه های ترکیه تنها ۵۱ دانشگاه در این رتبه بندی حاضر هستند.

 • در سال ۲۰۲۰ دانشگاه آیدین استانبول به عنوان برترین دانشگاه ترکیه در جذب دانشجوی خارجی را کسب کرد.

 • دانشگاه آیدین بیش از ۱۰۰ کمپانی استارت آپ در مرکز نوآوری خود دارد. که شعباتی از این مرکز شیکاگو و مرکز تحقیقات ترکیه قرار دارد.

 • با توجه به اعلام US News & World Report دانشگاه آیدین استانبول در رده بندی “بهترین دانشگاه های جهان”  در رتبه ۳۰۰ فیزیک قرار گرفت.

 • در سال ۲۰۱۸ دانشگاه آیدین استانبول مفتخر به کسب مقام بهترین دانشگاه سال از طرف مجله “اکوویترین ترکیه” شد و لیبل بین‌المللی ECTS را از آن خود کرد؛ این لیبل به دانشگاه‌هایی اعطا می‌شود که از سوی نظام آموزشی اروپا و امریکا تایید شده باشند.

 • مدرک دانشگاه آیدین به لطف “لیبل ECTS و برچسب مکمل دیپلم” بدر سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

 •  دانشگاه آیدین استانبول در سیزدهمین دوره از مسابقات  Hydromobile  و  Electromobileکه توسط tubitak برگزار شده است  مقام سوم را  کسب کرد.

 • تیم دانشگاه آیدین استانبول در چهاردهمین مسابقه بین المللی چالش بهره وری برقی وسیله نقلیه انرژی جایگزین انرژی الکتریکی که توسط TÜBİTAK برگزار شد موفق به کسب مدال طلا شد. پس از اتمام مسابقه با شکستن رکورد کارآمدترین وسیله نقلیه در تمام دوران، دانشگاه آیدین استانبول نیز جایزه ارتقا، ارتباطات و انتشار را دریافت کرد.

 • دانشگاه آیدین استانبول با ورود به ۳۰۰ دانشگاه اول، در فهرست رده بندی های دانشگاهی QS از لیست اروپا و دانشگاه منطقه آسیای میانه قرار گرفته است و در دسته بندی دانشجویان بین المللی در میان دانشگاه های خصوصی رتبه ۱ را داراست.

 • دانشگاه آیدین استانبول در رده بندی “بهترین محل کار” از برنامه “جوایز آسیا ۲۰۲۰” مقام اول قرار گرفته است که به عنوان “اسکار آموزش عالی” پذیرفته می شود.

 • با بیش از ۶۵۰۰ دانشجوی بین المللی که در آن خدمت می کنند، دانشگاه آیدین توسط شورای آموزش عالی به عنوان “دانشگاه خصوصی ترکیه با بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی” شناخته شد. دانشگاه آیدین استانبول در مجلس “صادر کنندگان صادرات” به مدت ۴ سال در بخش “صادرات آموزش و پرورش” ۵۰۰ ساله در زمینه “صادرات آموزش و پرورش” اهدا شد. در سال ۲۰۱۹، اولین جایزه توسط رئیس جمهور رجب طیب اردوغان به دانشگاه آیدین اهدا شد.

 • رئیس هیئت امنا Assoc دکتر مصطفی آیدین به ویژه در زمینه های دیپلماسی آموزش، مشارکت در تحرک دانشجویی بین المللی و بین المللی شدن پردیس ها، جوایز بی شماری به عنوان نفر برتر دریافت کرده و به عنوان “مدرس سال” توسط سازمان جهانی اسلامی در سال ۲۰۱۷ برگزیده شد.

پردیس دانشگاه آیدین
 
دانشکده های دانشگاه آیدین
 

رشته های تحصیلی دانشگاه آیدین استانبول

 

رشته های تحصیلی دانشگاه آیدین استانبول در مقطع کارشناسی

 • ACCOUNTING AND FINANCE MANAGEMENT

 • ADVERTISEMENT

 • ARABIC LANGUAGE TEACHING

 • ARCHITECTURE

 • ARTS MANAGEMENT

 • AUDIOLOGY

 • AVIATION MANAGEMENT(IN ENGLISH)

 • BUSINESS ADMINISTRATION

 • BUSINESS ADMINISTRATION (IN ENGLISH)

 • CARTOON AND ANIMATION

 • CHILD DEVELOPMENT

 • CIVIL ENGINEERING

 • COMPUTER and INSTRUCTIONAL TECHNOLOGIES EDUCATION

 • COMPUTER ENGINEERING (IN ENGLISH)

 • DENTISTRY

 • DRAMA AND ACTING

 • ECONOMICS AND FINANCE

 • ELECTRICAL AND ELECTRONIC ENGINEERING (IN ENGLISH)

 • ELEMANTARY EDUCATION

 • ENGLISH LANGUAGE AND LITERATURE

 • ENGLISH LANGUAGE TEACHER EDUCATION

 • FASHION AND TEXTILE DESIGN

 • FOOD ENGINEERING

 • FOOD TECHNOLOGY

 • GASTRONOMY AND CULINARY ARTS

 • GRAPHIC DESIGN

 • HEALTH MANAGEMENT

 • HISTORY

 • INDUSTRIAL ENGINEERING (IN ENGLISH)

 • INDUSTRIAL PRODUCT DESIGN

 • INTERIOR DESIGN

 • INTERNATIONAL TRADE (IN ENGLISH)

 • JOURNALISM

 • LAW

 • MANAGEMENT INFORMATION SYSTEMS

 • MECHANICAL ENGINEERING

 • MEDICINE

 • NURSING

 • NUTRITION AND DIETETICS

 • PHYSIOTHERAPY AND REHABILITATION

 • POLITICAL SCIENCE AND INTERNATIONAL RELATIONS (IN ENGLISH)

 • PRESCHOOL TEACHER EDUCATION

 • PRIMARY MATHEMATICS EDUCATION

 • PSYCHOLOGICAL COUNSELING AND GUIDANCE

 • PSYCHOLOGY

 • PUBLIC RELATIONS AND PUBLICITY

 • RADIO TELEVISION AND CINEMA

 • SOCIAL WORK

 • SOCIOLOGY

 • SOFTWARE ENGINEERING (IN ENGLISH)

 • SPECIAL EDUCATION TEACHER

 • SPORTS MANAGEMENT

 • TEXTILE ENGINEERING

 • TRANSLATION AND INTERPRETING (TURKISH – RUSSIAN)

 • TRANSLATION AND INTERPRETING (TURKISH-ENGLISH)

 • TURKISH EDUCATION

 • TURKISH LANGUAGE AND LITERATURE

 • TV NEWS AND TV PROGRAM MAKING

 • VISUAL COMMUNICATION DESIGN

رشته های تحصیلی دانشگاه آیدین در مقطع کارشناسی ارشد

 • ACCOUNTING AND AUDITING

 • ARABIC LANGUAGE TRAINING

 • ARCHITECTURAL DESIGN

 • ARCHITECTURE

 • BANKING AND INSURANCE

 • BUSINESS ADMINISTRATION

 • BUSINESS MANAGEMENT FOR BUSINESS MANAGER

 • CIVIL ENGINEERING

 • CIVIL ENGINEERING CONSTRUCTION AND PROJECT MANAGEMENT

 • COMPUTER ENGINEERING

 • EDUCATION ADMINISTRATION AND SUPERVISION

 • EDUCATIONAL PROGRAM AND INSTRUCTION

 • ELECTRICAL AND ELECTRONIC ENGINEERING

 • ELEMENTARY EDUCATION

 • ENGLISH LANGUAGE AND LITERATURE

 • FAMILY COUNSELING

 • FOOD ENGINEERING

 • FOOD SAFETY

 • GRAPHIC DESIGN

 • HEALTH CARE MANAGEMENT

 • HEALTH PHYSICS

 • HISTORY

 • HUMAN RESOURCE MANAGEMENT

 • INFORMATION TECHNOLOGY

 • INFORMATION TECHNOLOGY LAW

 • INTERNATIONAL ECONOMY

 • INTERNATIONAL RELATIONS AND INTELLIGENCE STUDIES

 • INTERNATIONAL RELATIONS AND TERRORISM RESEARCHS

 • IT BASED TEACHING TECHNOLOGIES

 • LOCAL GOVERMENTS AND DECENTRALIZATION

 • MECHATRONICS ENGINEERING

 • OCCUPATIONAL HEALTH AND SAFETY

 • PERFORMING ARTS

 • PHYSIOTHERAPY AND REHABILITATION

 • POLITICAL SCIENCE AND INTERNATIONAL RELATIONS

 • PRIVATE LAW

 • PSYCHOLOGY

 • PUBLIC LAW

 • PUBLIC RELATIONS AND PUBLICITY

 • QUALITY MANAGEMENT AND QUALITY ASSURANCE SYSTEMS

 • SOCIOLOGY

 • STRATEGIC MARKETING AND BRAND MANAGEMENT

 • TELEVISION AND FILM

 • TRANSLATION AND INTERPRETING

 • TURKISH LANGUAGE AND LITERATURE

 • URBAN DESIGN

 • URBAN RENEWAL

 • VISUAL ARTS

رشته های تحصیلی دانشگاه آیدین در مقطع دکترا

 • ACCOUNTING AND AUDITING

 • ARCHITECTURE

 • BUSINESS MANAGEMENT

 • CIVIL ENGINEERING

 • COMPUTER ENGINEERING

 • ENGLISH LANGUAGE AND LITERATURE

 • FOOD ENGINEERING

 • FOOD SAFETY

 • GRAPHIC DESIGN ART QUALIFICATION

 • OCCUPATIONAL HEALTH AND SAFETY

 • POLITICAL SCIENCE AND INTERNATIONAL RELATIONS

 • PRIVATE LAW

 • PROSTHODONTICS

 • PUBLIC RELATIONS AND PUBLICITY

 • TURKISH LANGUAGE AND LITERATURE

همین حالا میتوانید برای رشته ی دلخواه در مقطع مورد نظر اقدام نمایید کافیست  بر روی لینک زیر را کلیک کنید


برای مشاوره رایگان لطفا با ما از طریق برنامه های زیر در تماس باشید.

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.