دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

درواقع دانشگاه لقمان حکیم آنکارا فعالیتش را به تازگی و در سال ۲۰۱۸ آغاز نموده است. دانشگاه لقمان حکیم آنکارا فعالیت‌های علمی خویش را با ارائه ۷ دوره‌ی تحصیلی در کارشناسی، ۲ دوره تحصیلی در مقطع کاردانی در ۵ دانشکده و ۱ کالج شروع نمود. دانشگاه لقمان حکیم آنکارا بیشتر در رشته‌های پزشکی متمرکز است.به علاوه‌ی این ۳ دوره تحصیلی ارشد با پایان‌نامه در زمینه پزشکی نیز در موسسه علوم سلامت خویش ارائه می‌دهد.

درواقع به صورت کلی آموزش در این دانشگاه برخلاف دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان به زبان ترکی استانبولی میباشد. به همین علت متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه بایستی مدرک زبان ترکی تومر (TOMER) را به همراه داشته باشند. شیوه پذیرش در این دانشگاه به  طور کلی به دو صورت بدون آزمون و آزمون یوس YOS میباشد. قابل ذکر است که کلاسی مقدماتی برای زبان مد نظر گرفته نشده است.

شهریه دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

شهریه دوره‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، پرستاری و داروسازی به ترتیب ۱۴۰۰۰، ۱۵۰۰۰، ۳۷۵۰ و ۱۲۰۰۰ دلار است. علاوه بر این طول این چهار دوره‌‌ی تحصیلی به ترتیب ۵، ۶، ۴ و ۴ سال است. به غیر از این دوره‌ها متقاضیان می‌توانند در دوره‌های بیهوشی، مربی‌گری، تغذیه و رژیم درمانی، فیزیوتراپی و توانبخشی، روانشناسی و مامایی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا شرکت نمایند. برخلاف رتبه نه چندان خوب این دانشگاه دانشجویان می‌توانند از آزمایشگاه‌های مدرن و جدیدترین تجهیزات بهره ببرند.

سالانه دانشجویان بسیاری کشور ترکیه را به دلیل نزدیکی و همچنین مقرون به صرفه بودن هزینه‌های زندگی به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب می‌کنند. علی رغم تازه تاسیس بودن دانشگاه لقمان حکیم آنکارا این دانشگاه خصوصی نیز مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. در حال حاضر ۴ دانشجوی ایرانی در بین معدود دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. در ادامه به بررسی و تحلیل کلی این دانشگاه می‌پردازیم که پس از آن می‌توانید از طریق وب‌سایت رسمی دانشگاه از تمام دوره‌های آن مطلع شوید.

دانشکده‌های دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

هم اکنون ۱۱۵۲ دانشجو در ۵ دانشکده زیر مشغول به تحصیلند.

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندان‌پزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده علوم سلامت
  • دانشکده علوم ورزشی

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا فرصت‌های زیادی را برای دانشجویان فراهم نموده است که دانشجویان می‌توانند از آن در جهت تقویت و کسب مهارت در حوزه سلامت استفاده کنند. این دانشگاه برای تمام دانشجویان بین‌المللی واجد صلاحیت در تمامی دوره‌ها بورس تحصیلی در کمترین حالت ۲۵ درصد در نظر گرفته است. برای مثال این دانشگاه این فرصت را در اختیار ۱۰ دانشجو می‌گذارد که در رشته پزشکی به طور رایگان تحصیل کنند. همچنین ۶ نفر این فرصت را خواهند داشت که با بورس ۵۰ درصدی در این رشته تحصیل خود را آغاز کنند. البته در رشته دندان‌پزشکی تنها بورس ۲۵ و ۵۰ درصدی برای ۶ نفر (در مجموع ۱۲ نفر) در نظر گرفته شده است.

موقعیت مکانی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

ساختمان دانشگاه لقمان حکیم آنکارا در ۸ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. این فاصله کم این دانشگاه را به یکی از نزدیک‌ترین دانشگاه‌های شهری آنکارا تبدیل نموده است. این دانشگاه تا نزدیک‌ترین بزرگراه تنها ۱۲ کیلومتری فاصله دارد. فاصله این دانشگاه با ایستگاه قطار سریع‌السیر (YHT) 8.5 کیلومتر است. شما به آسانی می‌توانید به دیدار خانواده یا دوستان خود بروید زیرا این دانشگاه با فرودگاه ۳۴ کیلومتر فاصله دارد.

نبایستی نگران هزینه رفت و آمد خویش باشید. برای رسیدن به نخستین ایستگاه اتوبوس قط کافیست که از دانشگاه ۴ کیلومتر را طی نمایید تا بتوانید به آسانی از این امکان بهره ببرید. از آن گذشته در چند قدمی دانشگاه ایستگاه مترو Çayyolu قرار گرفته است که کار را برای شما به مراتب آسان نموده است.

ماموریت اساسی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا آموزش دانشجویان خود به منظور تحقق بخشیدن به رویاهای خویش در اقصی نقاط جهان میباشد. این دانشگاه تازه تاسیس به دنبال دانشجویانی که به توسعه و اداره زندگی سالم در سطح فردی و اجتماعی و همچنین پیروی از ارزش‌های اخلاقی علاقه دارند است.

از آن گذشته همان گونه که در بالا اشاره شد با توجه به نوپا بودن دانشگاه لقمان حکیم آنکارا این دانشگاه از رتبه خوبی در میان دانشگاه‌های ترکیه (۱۸۱) برخوردار نیست. با این حال یکی از اهداف اساسی این دانشگاه قرار گرفتن در میان رتبه‌های برتر دانشگاه‌های ترکیه هست. به همین علت تمامی تلاش خویش را در این زمینه با ارائه بهترین تجهیزات و امکانات مینماید. این فرصتی عالی برای دانشجویان است که با استفاده از آن میتوانند مهارت‌های مورد نیاز را کسب نمایند.

مقالات مرتبط 

دانشگاه مدیپل شعبه استانبول و آنکارا İstanbul & Ankara Medipol Üniversitesi

دانشگاه یوکسک ایحتیساس آنکارا Yüksek İhtisas Ankara Üniversitesi

دانشگاه لقمان حکیم Anakra LOKMAN HEKIM ÜNIVERSITESI

دانشگاه اطلس استانبول İstanbul Atlas Üniversitesi

دانشگاه هالیچ (Haliç Üniversitesi İstanbul)

دانشگاه آجی بادم ACI BADEM ÜNIVERSITESI

دانشگاه آیدین (İstanbul Aydın Üniversitesi)

دانشگاه یدی تپه (YEDI TEPPE ÜNIVERSITESI)

دانشگاه اوسکودار (ÜSKÜDAR UNIVERSITY)

دانشگاه اکان استانبول Okan İstanbul Üniversitesi

دانشگاه کنت استانبول İstanbul KantÜniversitesi

دانشگاه ایستینیه (İSTİNİYE ÜNİVERSİTESİ)

دانشگاه باهچه شهیر ( ÜNİVERSİTESİBAHÇE ŞEHIR)

دانشگاه نیشانتاشی (Nişantaşı Üniversitesi)

دانشگاه آرل استانبول (Istanbul Arel Üniversitesi)

دانشگاه باشکنتAnkara BAŞKENT ÜNIVERSITESI

دانشگاه گلیشیم ISTANBUL GELIŞIM UNIVERSITESI

دانشگاه گالاتا ISTANBUL GALATA ÜNIVERSITESI

دانشگاه بیرونی BIRUNI Üniversitesi

برای مشاوره رایگان لطفا با ما از طریق برنامه های زیر در تماس باشید.

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.