دانشگاه مال تپه در شهر استانبول ترکیه تاسیس شد. برای کسب اطلاع از رشته های دانشگاه مال تپه و شهریه دانشگاه مال تپه با لتس گو یونی همراه باشید. دانشگاه مال‌ تپه یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول و کشور ترکیه واقع شده است. منطقه مال‌ تپه در قسمت آسیایی شهر استانبول و در کنار ساحل دریای مرمره قرار گرفته که آب‌ و هوایی دلپذیر دارد و با فاصله کمی از شهر استانبول تمامی امکانات از جمله: مراکز خرید، فروشگاه‌های بزرگ، رستوران، سینما و … در این منطقه زیبا موجود است.

دانشگاه مال ‌تپه در سال ۱۹۹۷ توسط بنیاد آموزشی مارمارا استانبول در کشور ترکیه تاسیس شد. بنیاد آموزشی مارمارا با هدف ارائه آموزش در سنین مختلف و از سطح مهدکودک تا دانشگاه در سال ۱۹۹۱ توسط بنیانگذار این مجموعه آقای حسین سیمک بنا نهاده شد.

دهکده آموزشی مارمارا در سال ۲۰۰۲ در منطقه‌ای جنگلی در شرق شهر استانبول به وسعت ۱۰۰۰ هکتار و به منظور گردآوری موسسات آموزشی این بنیاد در یک مکان، ساخته شد که پردیس دانشگاه مال‌ تپه هم در این منطقه قرار گرفته است. 

خدمات آموزشی دانشگاه Maltepe استانبول در ۹ دانشکده، یک هنرستان، یک مدرسه تحصیلات تکمیلی و ۳ مدرسه و آموزشگاه فنی‌ حرفه‌ای ارائه می‌شود و همچنین اصول آموزشی این دانشگاه در شعار “آزاد در اندیشه، مدرن در آموزش و جهانی در علم” خلاصه می‌شود.

از آنجایی که کیفیت آموزش‌ برای دانشگاه Maltepe از اهمیت بالایی برخوردار است، دفتر مدیریت کیفیت در این دانشگاه تاسیس شد تا کلیه فرایندهای مربوط به کیفیت برنامه‌های آموزشی این دانشگاه کنترل شود و کمک کند تا نام این دانشگاه در لیست برترین دانشگاه‌های کشور ترکیه و جهان قرار بگیرد.

دانشگاه مال ‌تپه استانبول با داشتن کارمندانی با تجربه و برجسته، وجود امکانات و زیرساخت‌های آکادمیک و شرکت در فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی، خود را در لیست بهترین دانشگاه‌های کشور ترکیه قرار داده است و همواره در تلاش است تا به پیشرفت‌های علمی و آموزشی دست یابد.

پیشرفت سطح علمی دانشگاه‌ها به حضور دانشگاه در عرصه‌های بین المللی بستگی دارد که دانشگاه مال‌ تپه نیز در این راستا اقدامات بسیاری همچون تاسیس دفتر بین‌الملل در سال ۲۰۰۴ را انجام داده است. هدف از تاسیس دفتر بین الملل: حضور در برنامه‎‌ها و دوره‌های بین المللی، کسب اعتبار جهانی و تبادل دانشجو با دیگر کشورها است. 

دانشکده ها

دانشکده پزشکی ( بخش های پزشکی داخلی، جراحی و علوم پایه پزشکی و … )
دانشکده حقوق
دانشکده معماری و طراحی ( طراحی کشتی و قایق بادبانی، معماری داخلی و … )
دانشکده مهندسی و علوم طبیعی ( کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی سیستم های انرژی، مهندسی عمران و مهندسی نرم افزار و … )
دانشکده علوم بازرگانی و مدیریت ( رشته های تجارت، علوم سیاسی و روابط بین الملل، تجارت و تدارکات بین الملل و … )
دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی ( فلسفه، روانشناسی، خدمات اجتماعی، جامعه شناسی و … )
دانشکده ارتباطات ( روزنامه نگاری، طراحی ارتباطات بصری، روابط عمومی و تبلیغات، رادیو تلویزیون و سینما و … )
دانشکده آموزش ( علوم تربیتی، مشاوره، آموزش ریاضیات ابتدایی، آموزش معلولین ذهنی، آموزش زبان های خارجی و … )
دانشکده هنر های زیبا ( پونمایی و انیمیشن، هنرهای آشپزی، طراحی گرافیک و هنر های نمایشی و ..)

رنکینگ دانشگاه مال تپه استانبول

طبق آخرین آمار بدست آمده دانشگاه مال تپه توانسته است رتبه ۳۴۸۶ را در میان برترین دانشگاه های جهان و رتبه ۱۰۷ را در میان برترین دانشگاه های کشور ترکیه بدست بیاورد. این دانشگاه تاکنون مورد تائید وزارت علوم و بهداشت ایران قرار نگرفته است.

نحوه پذیرش و ورود به دانشگاه مال تپه استانبول

جهت تحصیل آسان در دانشگاه مال تپه می توانید از طریق موسسه توران آکادمی اقدام کنید. شرایط و مدارک مورد نیاز برای تجصیل در دوره های ۲ ساله کاردانی و دوره های ۴ ساله کارشناسی به شرح زیر می باشد :
• کپی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ( حداقل معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ۱۲ می باشد )
• ریزنمرات
• کپی پاسپورت
• مدرک معتبر زبان انگلیسی در صورت وجود
• پیش پرداخت جهت ثبت پذیرش ( ۱۰۰۰ دلار )
• ۱۲ قطعه عکس ۴*۶

شهریه دانشگاه مال تپه

همانطور که می دانید شهریه دانشگاه ها با توجه به دولتی یا خصوصی، رشته و مقطع تحصیلی گوناگون متفاوت است. دانشگاه مال تپه نیز یکی از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه می باشد. شهریه این دانشگاه به صورت سالیانه به شرح زیر می باشد :

  1.  پزشکی ترکی :۱۰.۰۰۰ دلار
  2. پزشکی انگلیسی :۱۴.۰۰۰ دلار
  3. پرستاری ترکی :۴.۰۰۰ دلار
  4. روانشناسی ترکی :۴.۰۰۰ دلار
  5. روانشناسی انگلیسی :۵.۰۰۰ دلار
  6. حقوق ترکی :۴.۰۰۰ دلار
  7. معماری ترکی :۴.۰۰۰ دلار
  8. معماری انگلیسی :۴.۰۰۰ دلار
  9. طراحی داخلی ترکی : ۵.۵۰۰ دلار