دانشگاه گلیشیم     GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ

نام شهر: استانبول

وضعیت دانشگاه : خصوصی

چرا İGÜ یا همان دانشگاه گلیشیم را باید انتخاب کنیم ؟

 • به دست آوردن احساس رهبری و مسئولیت با سیستم مربیگری
 • تحصیل در خارج از کشور برای یک دوره یا یک سال در دانشگاه های مختلف جهان ،
 • برای آشنایی با آموزش زبان در کلاس مقدماتی بصورت رایگان “مدرسه آخر هفته” به گونه ای که دانش آموزان انگلیسی را راحت تر یاد میگیرند ،
 • دانشجویان دانشگاه که به زبان ترکی و در دوره کارشناسی ارشد تحصیل می کنند در دوره های زبان خارجی که می خواهند زبان خارجی خود را تقویت کنند وارد شده و در پایان دوره آزمون YÖKDİL را می گذرانند و هزینه ای را که برای دوره ای که در آن شرکت کرده اند را پرداخت می کنند ،
 • گذراندن دوره های آنلاین با پشتیبانی اسکایپ توسط دانشگاههای مشهور و معتبر جهان در انگلستان توسط دانشگاهیان خبره به طور موازی با گروه و برنامه درسی انجام میگیرد.
 • دانشجویانی که با گذراندن یک دوره رایگان DGS در ضمن تحصیل در مقطع کاردانی ، در DGS موفق می شوند ، همچنین می توانند در صورت ادامه در موسسه atGÜ از بورسهلیی که مربوط به این دوره هستند را استفاده کنند.

• دانشجو قادر به گذراندن دوره هایی با کنفرانس های ویدئویی از دانشگاهیان خارج از کشور خواهد بود و همزمان از دانش بروز دنیا بهره مند شود

رشته ها : در این دانشگاه رشته ها بشرح زیر وجود دارد :

مهندسی کامپیوتر – معماری- مهندسی عمران – مدیریت – روانشناسی- رادیو, فیلم و تلویزیون – علوم سیاسی و روابط بین الملل – رسانه های مدرن – طراحی گرافیک – طراحی داخلی – معماری داخلی و طراحی محیطی – مد و طراحی نساجی – پرستاری – فیزیوتراپی و توانبخشی – کار درمانی

دانشکده های موجود:

 • دانشکده تربیت بدنی و ورزش
 • دانشکده دندانپزشکی

دانشکده هنرهای زیبا

 • دانشکده اقتصاد دانشگاه علوم اداري و اجتماعي
 • دانشکده مهندسي و معماري
 • دانشکده علوم بهداشتي
 • دانشکده علوم کاربردي

مقاطع تحصیلی : مقاطع تحصیلی شامل دوره های بین المللی یا همان اراسموس، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد .

رنکینگ: این دانشگاه در بین دانشگاه های جهان دارای رتبه ۴۶۰۹ بوده و در میان برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه ۸۱ را دارد.

شهریه و شرایط پرداخت : مبلغ شهریه و نحوه پرداخت آن در زمان ثبت نام از سوی دانشگاه به دانشجو اعلام خواهد شد.

زبان تحصیل : در این دانشگاه درسها به زبا ن انگلیسی و ترکی ارائه می گردند.

امکانات : از جمله امکانات ورزشی دانشگاه Gelişim ، می توان به محوطه های والیبال ، بسکتبال و تنیس اشاره نمود. همچنین این دانشگاه برنامه ها و امکانات پرورش اندام را نیز برای دانشجویان خود فراهم نموده است.

دانشگاه Gelişim دارای کتابخانه ای بزرگ است که شامل انواع کتابها در زمینه های مختلف و همچنین انواع منابع چون نشریات و تحقیقات می باشد. فعالیت این کتابخانه در پردیس برج بین ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۸:۳۰ روزهای هفته و بین ساعت ۱۲ و ۱۸:۰۰ روزهای شنبه انجام می شود. در این کتابخانه نشریات مناسب برای نیاز دانشکده اقتصاد ، اداری و اجتماعی و دانشکده تربیت بدنی و ورزش برگزار می شود.

دانشگاه Gelişim دارای ۵ اتاق میتینگ و چند سالن کنفرانس مجزا می باشد.

دسترسی : این دانشگاه در قسمت اروپایی شهر استانبول واقع شده است . و همچنین نزدیک به فرودگاه آتاتورک می باشد که این امر باعث سهولت تردد به این مکان میگردد. این دانشگاه یکی از بهترین و معتبر ترین دانشگاههای ترکیه است و مورد تایید شورای عالی ترکیه یا همان YÖK می باشد .

امکانات خوابگاه :

نیازهای خوابگاهی دانشجویان دانشگاه گلیشیم توسط “خوابگاه های انیس سببی” ، یکی از خوابگاه هایی که ما با آن موافقت کرده ایم ، برآورده می شود.

 1. Enis Çebigül (خوابگاه دخترانه)
 2. Eniz Çebişah (خوابگاه پسرانه)

این هتل با پیاده روی از دانشگاه و خارج از کشور فاصله دارد و هر ساعت یک سرویس شاتل رایگان ارائه می دهد.

دکوراسیون دانش آموز دختران جدید

نیازهای دانشجویان خوابگاه دانشگاه گلیشیم استانبول توسط “خوابگاه دختران نسل جدید” که یکی از خوابگاه هایی است که با آن موافقت کرده ایم ، برآورده می شود.

توضیحات : در سال ۲۰۰۸ ، “Gelişim Eğitim Kültür Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı” ، که سعی در تأسیس یک مدرسه حرفه ای به نام “استانبول حرفه ای Gelişim” داشت ، زندگی آموزشی خود را با مدرسه حرفه ای که توسط وزارت آموزش ملی و شورای وزیران در ۱۴ ژوئن ۲۰۰۸ با عنوان مدرسه حرفه ای گلیشیم تاسیس و شروع به فعالیت کرد.

طبق  قانون شماره ۶۱۱۴ مورخ ۱۷/۰۲/۲۰۱۱ ، “دانشگاه گلیشیم استانبول” تأسیس شد و فعالیت های آموزشی خود را با ۳ دانشکده ، ۳ موسسه ، ۴ مدرسه عالی و ۲ مدرسه حرفه ای در سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ فعالیت خود را بطور رسمی آغاز کرد.

İGÜ امروز با حمایت از آموزش عالی مهمترین ابزار توسعه پایدار ، دانش آموزان ملی و بین المللی خود را ارائه می دهد. این آموزش و پرورش را با ۳ دانشکده ، ۴ دانشکده ، ۲ مدرسه حرفه ای ، ۳ مدرسه تحصیلات تکمیلی ، ۷۸ دوره کارشناسی ، ۶۳ برنامه روز کاردستی ، ۳۷ برنامه شبانه کاردستی ، ۲۷ پایان نامه / ۲۲ برنامه کارشناسی ارشد غیر پایان نامه و ۶ برنامه دکتری ارائه می دهد. دانشگاه گلیشیم استانبول با بیش از ۱۰۰ دانشگاه جهان همکاری می کند.

درباره سیستم آموزشی اراسموس : تحرک یادگیری Erasmus در چارچوب بیانیه استاندارد یا گسترده دانشگاه اراسموس و توافق نامه های دو جانبه (در سهمیه باز) از موسسه آموزش عالی برای ایجاد ارز مبادله ای انجام می شود. فعالیت تحرک مطالعه به این صورت است که دانشجویی (با و بدون شهروند ترکیه) که در یک موسسه آموزش عالی ثبت نام کرده است بخشی از تحصیلات خود را در یک موسسه آموزش عالی در خارج از کشور انجام می دهد ، که با توافق دو جانبه همکاری می شود. دوره فعالیت ۳ تا ۱۲ ماه است که می تواند در همان سال تحصیلی تکمیل شود. کمک های مالی ماهانه که برای ایجاد انگیزه یادگیری تعیین می شود ، طبق استاندارد زندگی در ۲۷ کشور اتحادیه اروپا تعیین می شود.

مقالات مرتبط 

دانشگاه مدیپل شعبه استانبول و آنکارا İstanbul & Ankara Medipol Üniversitesi

دانشگاه یوکسک ایحتیساس آنکارا Yüksek İhtisas Ankara Üniversitesi

دانشگاه لقمان حکیم Anakra LOKMAN HEKIM ÜNIVERSITESI

دانشگاه اطلس استانبول İstanbul Atlas Üniversitesi

دانشگاه هالیچ (Haliç Üniversitesi İstanbul)

دانشگاه آجی بادم ACI BADEM ÜNIVERSITESI

دانشگاه آیدین (İstanbul Aydın Üniversitesi)

دانشگاه یدی تپه (YEDI TEPPE ÜNIVERSITESI)

دانشگاه اوسکودار (ÜSKÜDAR UNIVERSITY)

دانشگاه اکان استانبول Okan İstanbul Üniversitesi

دانشگاه کنت استانبول İstanbul KantÜniversitesi

دانشگاه ایستینیه (İSTİNİYE ÜNİVERSİTESİ)

دانشگاه باهچه شهیر ( ÜNİVERSİTESİBAHÇE ŞEHIR)

دانشگاه نیشانتاشی (Nişantaşı Üniversitesi)

دانشگاه آرل استانبول (Istanbul Arel Üniversitesi)

دانشگاه باشکنتAnkara BAŞKENT ÜNIVERSITESI

دانشگاه گلیشیم ISTANBUL GELIŞIM UNIVERSITESI

دانشگاه گالاتا ISTANBUL GALATA ÜNIVERSITESI

دانشگاه بیرونی BIRUNI Üniversitesi

برای مشاوره رایگان لطفا با ما از طریق برنامه های زیر در تماس باشید.

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.