چرا تحصیل در دانشگاه یدی تپه


دانشگاه یدی تپه (Yeditepe University) استانبول را می توان یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه دانست که در سال های اخیر مقصد بسیاری از دانشجویان ایرانی علاقمند به تحصیل در ترکیه است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۶ تاسیس شده است و از لحاظ مالی مستقل از دولت ترکیه است.دانشگاه یدی تپه در راستای قوانین آتاتورک، با پیشگامان و کارکنان برجسته دانشگاهی و اداری خود، قصد دارد تا جوانان به روز ، کنجکاو و دارای مهارت را در دنیای تکنولوژی و تجارت در فرهنگ های متفاوت پرورش دهد. دانشگاه یدی تپه با برنامه های علمی معاصر خود، آموزش های لازم را برای افراد حاضر در عصر اطلاعات ارائه می دهد.

این دانشگاه دارای ۱۳ دانشکده معماری، هنر و علوم، علوم بازرگانی، ارتباطات، دندانپزشکی، آموزش، اقتصاد و علوم اداری، مهندسی، هنرهای زیبا، علوم بهداشتی، پزشکی، داروسازی و حقوق است و ۷۷ برنامه کارشناسی، ۴ برنامه کاردانی، ۸۳ برنامه کارشناسی ارشد و ۴۳ برنامه مدرک دکترا در زمینه اصول و تاریخ انقلاب آتاتورک، علوم تربیتی، علوم بهداشتی، علوم کاربردی طبیعی و علوم اجتماعی را ارائه می دهد و نیمی از زبان آموزش در دانشگاه یدی تپه  انگلیسی است.

بر اساسبررسی های  Green Metric که یک پلتفرم رتبه بندی بین المللی در مورد پایداری و آگاهی از محیط زیست و تعیین سبزترین دانشگاه ها در سراسر جهان است  در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ دانشگاه یدی تپه در بین دانشگاه های خصوصی رتبه اول را به دست آورد، همچنین تنها دانشگاهی در ترکیه است که انرژی مورد نیاز خود را توسط پنل های خورشیدی که در پشت بام ساختمان های دانشگاه نصب هستند تامین می کند.

دانشگاه yeditepe ترکیه دارای بزرگترین پنل های خورشیدی با ظرفیت ۱ مگاوات است و در تلاش است تا آن را تا ۱۰ مگاوات افزایش دهد. از طرفی این دانشگاه قصد دارد در منطقه ای در sile که متعلق به دانشگاه یدی تپه است، یک مزرعه انرژی بادی با توان ۳۵۰ کیلووات تولید کند.

 

دانشگاه یدی تپه دانشجویان جدید خود را در رشته های مختلف دانشگاهی  علوم طبیعی، علوم اجتماعی، هنرهای زیبا، علوم بهداشتی و علوم تربیتی و همچنین ایجاد امکان تحصیل در دو رشته همزمان و آموزش در کشورهای مختلف، با یک روش مدرن که همگام با الزامات جهان در حال پیشرفت است، آموزش می دهد.

جدا از زندگی دانشگاهی، یدی تپه با ۴۴ کلوپ دانشجویی و فعالیت های مختلف فرصتی را برای خودسازی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. یدی تپه با موفقیت های خود در ۴۲ رشته مختلف ورزشی، همیشه در بین تمام دانشگاه های ترکیه بهترین عملکرد را دارد.

همکاری با بیش از ۷۰۰ دانشگاه برجسته جهان در درجه اول با دانشگاه های اروپا، ایالات متحده، کانادا، روسیه، آمریکای جنوبی و خاور دور دانشگاه یدی تپه را به دانشگاهی پیشگام در آموزش عالی ترکیه تبدیل کرده است. این دانشگاه با داشتن بیشترین تعداد دانشجو در دانشگاه های عضو پیمان اراسموس و سایر برنامه های مبادله دانشجو در ترکیه، با توافق نامه همکاری علمی خود با Houston Methodist جهانی، از جمله دانشکده های داروسازی، علوم بهداشتی، دندانپزشکی، پزشکی و مداری تجاری گامی دیگر در این جهت برداشته است.. همچنین “همکاری دانشگاه – صنعت”، که دانشگاه قاطعانه معتقد است برای دانشجویان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و با موفقیت انجام شده است، نیز یکی دیگر از اولویت های این دانشگاه است

اهداف دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه بعنوان یک نهاد پویا در آموزش عالی، هر ساله در حال پیشرفت است. هدف اصلی این دانشگاه افزایش کیفیت آموزش، تولید علم برای جامعه، گسترش فعالیت های آن در سایر بخش های جامعه با ارائه کمک های علمی بیشتر به صنعت و جامعه است. علاوه بر این به عنوان یک نهاد دانشگاهی، هدف این دانشگاه ادامه کار در مطالعات علمی، افزایش تعداد موافقت نامه های بین المللی و افزایش تعداد ثبت اختراعات است و فارغ التحصیلان ماهرتری را برای کشور فراهم کند.

اعتبار دانشگاه یدی تپه

این دانشگاه به عنوان اولین دانشگاه خصوصی در ترکیه موفق به گذراندن برنامه ارزشیابی انجمن دانشگاه های اروپا با آموزش در سطح جهانی شده است. دانشگاه یدی تپه کیفیت و اعتبار خود را با ارزیابی هایی که توسط موسسات ملی و بین المللی انجام شده است، کسب کرده است. دانشگاه یدی تپه با دریافت اعتبارات بسیار و پیگیری اهداف روزانه با هدف ارتقاء کیفیت آموزشی خود، با انجام بسیاری از مراحل اعتباربخشی، تجربه شرکت در پروژه های بین المللی را برای دانشجویان و اساتید خود ایجاد می کند.

دانشکده دندانپزشکی، مجوزهای معتبر بین المللی کمیسیون مشترک و گواهینامه های سیستم تضمین کیفیت BS EN ISO 9001 را دریافت کرده است. به عنوان اولین دانشگاهی که این کار را در ترکیه انجام داد، این دانشکده برای سومین بار اعتبار سوم JCI خود را دریافت کرد. همچنین، در اکتبر سال ۲۰۱۴، موفق شد اعتبار تحصیلی انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) را کسب کند. همچنین این دانشکده در سال ۲۰۰۸ ،ISO 9001 را در زمینه های آموزش و خدمات مراقبت از بیمار، اعتباربخشی از فدراسیون اروپا دوره پیمانکاری برای دانش آموخته دوره پریودنتولوژی در سال ۲۰۰۵ و گواهی اتحادیه آموزشی اروپا توسط انجمن آموزش دندانپزشکی در اروپا  ADEE در ۲۰۰۸ دریافت کرده است. ارزیابی EFP در سال ۲۰۱۴ تمدید شد و تا سال ۲۰۲۲ اعتبار خواهد داشت.

دانشکده داروسازی، با اخذ “اعتبارسنجی کامل” به مدت شش سال توسط هیئت اعتباربخشی آموزش ملی داروسازی (ECZAK) و انجمن ارزیابی و اعتبار سنجی برنامه های آموزش داروسازی (ECZAKDER)، رتبه اول را در بین دانشکده های داروسازی دانشگاه های خصوصی به دست آورده است.

دانشکده علوم آموزشی، عضو شبکه آموزش معلمان اروپایی است و با برنامه های آموزش زبان و ادبیات ترکی ، آموزش زبان انگلیسی و راهنمایی و راهنمایی و مشاوره روانشناسی ، برای مراحل اعتباربخشی آماده شده است. بعد از اینکه بخش های فلسفه و فیزیک برای دومین بار اعتبار خود را در FEDEK دریافت کردند بر اهمیت این دانشکده افزوده شد، دانشکده هنر و علوم کیفیت خود را با استفاده از انسان شناسی ، مطالعات ترجمه و تفسیر ، جامعه شناسی ، تاریخ ، زبان و ادبیات انگلیسی ، ریاضیات ، روانشناسی ، زبان و ادبیات ترکی ، جامعه شناسی و تاریخ تضمین کرده است. گواهینامه های ۵ ساله FEDEK به این مجموعه اعطا شده است. همچنین آزمایشگاه اندازه گیری (کالیبراسیون) در بخش فیزیک نیز توسط استانداردهای TS EN ISO / IEC 17025 توسط TÜRKAK مورد تایید قرار گرفته اند.

دانشکده مهندسی، توسط انجمن ارزیابی و اعتباربخشی (MÜDEK) در زمینه های کامپیوتر، الکترونیک برق، ژنتیک، مهندسی محیط زیست، شیمی، مکانیک، مهندسی صنایع و سیستم معتبر شناخته شد.

دانشکده پزشکی، به عنوان نتیجه ارزیابی توسط تیم هیئت اعتبار سنجی آموزش ملی پزشکی (UTEAK)  برنامه های آموزش پزشک  (UTEAK / TEPDAD) را  دریافت کرد. علاوه بر این، بیمارستان دانشگاه Yeditepe با تمام سیستم و استانداردهای خود توسط کمسیون بین المللی (JCI)، مهمترین سازمان تعیین کننده استانداردهای بهداشتی در جهان، مورد تأیید قرار گرفت.

همکاری دانشگاه یدی تپه با صنعت

دفتر انتقال فناوری در دانشگاه یدی تپه به منظور تبدیل دانش و تجربه علمی به فناوری و ارزش اقتصادی و ایجاد همکاری پایدار بین دانشگاه و صنعت و همچنین تبدیل صنعت منطقه ای به محلی که از توان علمی، فناوری، نوآورانه، یادگیری و قادر به تفکر جهانی و منطقه ای برخوردار باشد، تأسیس شده است.

به عنوان اولین دانشگاه تولید و گسترش اطلاعات، دانشگاه یدی تپه در مدت ۱۰ سال ۱۸۶ اختراع ثبت نام دریافت کرد. از سال ۲۰۰۶، دانشگاه یدی تپه ۱۵۳ پروژه با پشتیبانی  TÜBİTAK، ۲۵ پروژه با حمایت اتحادیه اروپا و سایر سازمان های بین المللی و همچنین ۱۵ پروژه با پشتیبانی وزارت علوم و صنعت – سان تز ارائه کرده است. همچنین در حال حاضر ۶۸ پروژه فعال در حال انجام است که ۵۱ مورد از آنها توسط TÜBİTAK پشتیبانی می شوند، یکی از آنها توسط اتحادیه اروپا، ۴ مورد توسط وزارت علوم و صنایع، ۴ مورد توسط وزارت کشاورزی، غذا و دام و ۸ موسسه دیگر انجام می شود.

این دانشگاه در حال حاضر ۱۹۳ برنامه برای ثبت اختراع دارد. یک کارگاه کارآفرینی در سال ۲۰۱۶ برای ارتقاء تجاری سازی خروجی های تحقیقاتی و تشویق دانشگاهیان و دانشجویان برای ایجاد سازمان ها ایجاد شده است و همچنین دانشگاه یدی تپه با توافق عقد شده با تکنوپارک استانبول، در حال تلاش برای ساخت یک تکنوپارک با ۵،۰۰۰ متر مربع است.

ارتباطات بین المللی دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه با امضای توافق نامه های همکاری با دانشگاه های پیشرفته در اروپا، ایالات متحده، استرالیا، کانادا، روسیه، آمریکای جنوبی و خاور دور، این امکان را برای دانشجویان خود فراهم می آورد تا فرهنگ های مختلف را ببینند، تحولات آموزشی را در جایی که اتفاق می افتد مشاهده کنند. تفاهم نامه با دانشگاه های آمریکا، کانادا، چین و روسیه به امضا رسیده است و در چارچوب برنامه LLP – Life Long Learning Erasmus ، با بیش از ۷۰۰ دانشگاه اروپایی توافق نامه هایی برقرار است. این دانشگاه با بیشترین دانشجویان خارجی بورسیه شده توسط برنامه های اراسموس و همچنین تبادل دانشجو رتبه اول را در میان دانشگاه های خصوصی دارد.

عامل مهم دیگر در برنامه های جابجایی دانشجو انتقال مدرک و ریزنمرات بین موسسات بدون مشکل است. سیستم انتقال اعتبار اروپا  ECTS به منظور آسانتر شدن حرکت دانشجویان در اروپا و سایر کشورها و همچنین پشتیبانی از آنها توسط کمیسیون اروپا ایجاد شده است.

این سیستم مقایسه و ارزیابی دستاوردهای آموزشی و انتقال آنها از یک موسسه به مؤسسه دیگر را ممکن می سازد. جامعه اروپا همچنین از همکاری بین دانشگاه ها به منظور افزایش کیفیت آموزش پشتیبانی می کند. تبادل پروژه های مشترک و سمینارها فضای بین المللی را در داخل دانشگاه فراهم می کند. همه دانشجویان این دانشگاه می توانند تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه دهند و همچنین می توانند کارآموزی خود را در خارج از کشور انجام دهند. دانشگاه یدی تپه با قرار گرفتن در لیست “بهترین دانشگاههای آسیا” در Times Higher Education (THE) یکی از دانشگاههایی است که با بیش از ۷۰۰ قرارداد اراسموس خود میزبان بیشترین تعداد دانشجویان اروپایی در ترکیه است.

رنکینگ دانشگاه یدی تپه

بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز (The University of Higher Education (THE) University Ranking) در سال ۲۰۲۰

 •   دارای رتبه ۴۰۰-۳۵۱ در بین دانشگاه های نوپا

 • دارای رتبه ۴۰۰-۳۵۱ در بین دانشگاه های آسیا

 • دارای رتبه ۴۰۰-۳۵۱ در بین دانشگاه های اقتصاد نوظهور

 • دارای رتبه ۶۰۱+ در زمینه بهداشت، بالینی و پیش بالینی در جهان

پردیس دانشگاه یدی تپه

پردیس این دانشگاه که در منطقه مرکزی Ataşehir استانبول واقع شده است، محل اقامت خانم ها و سالن های اقامت مردان با ظرفیت تختخواب ۴۲۵۰ است. دانشجویان ممکن است از امکانات رفاهی ارائه شده در پردیس های این دانشگاه در بیش از ۱۲۳ هزار متر مربع زمین استفاده کنند.

بیشتر اتاقهای سالن ها برای دو نفر است. کلیه امکانات رفاهی لازم در اتاق ها شامل توالت و دوش اختصاصی، یخچال کوچک، میز تحریر برای هر دانشجو، صندلی، قفسه های کتاب شیشه ای، کمد های آینه دار و سایر مبلمان ساخته شده از مواد غیر قابل اشتعال می باشد. علاوه بر این، اتصال ۲۴ ساعته اینترنت نیز در دسترس است.

از پردیس های معروف این دانشگاه پردیس ۲۶ Ağustos است که دانشجویان در دوران تحصیل از همه امکانات آموزشی ، فرهنگی ، هنری ، ورزشی و غیره در آن دسترسی دارند. این پردیس در حومه کاییش داغی در ضلع آسیایی استانبول واقع شده است، با زمینی به مساحت ۱۲۵ هزار متر مربع و مساحت ساختمان ۲۲۳ هزار متر مربع. به غیر از سالن های آموزشی ، اماکن اجتماعی و مناطق آزاد ، در پردیس ۲۶ Ağustos که با الهام از معماری سلجوقی ساخته شده است ، دو سالن اقامت دانشجویی (خوابگاه) با ظرفیت ۴۲۵۰ دانشجو وجود دارد.

دانشکده های دانشگاه یدی تپه

 • دانشکده معماری

 • دانشکده هنر و علوم

 • علوم بازرگانی

 • دانشکده ارتباطات

 • دانشکده دندانپزشکی

 • دانشکده آموزش

 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری

 • دانشکده مهندسی

 • دانشکده هنرهای زیبا

 • دانشکده علوم بهداشت

 • دانشکده پزشکی

 • دانشکده داروسازی

 • دانشکده حقوق

  رشته های دانشگاه یدی تپه

  دانشگاه یدی تپه دارای رشته های بسیار متعدد و متفاوت است در زیر به چند مورد از رشته های این دانشگاه اشاره می کنیم:

  • دندان پزشکی

  • پزشکی

  • داروسازی

  • مهندسی پزشکی(مهندسی زیست پزشکی)

  • فیزیوتراپی و توانبخشی

  • پرستاری

  • ژنتیک و مهندسی زیستی

  • مهندسی تغذیه

  • روانپزشکی

  • مهندسی شیمی

  • روانشناسی

  • مشاوره ی روانشناختی

  • تغذیه و رژیم شناسی

  • فلسفه

  • تاریخ

  • جامعه شناسی

  • علوم سیاسی و روابط بین الملل (تدریس به زبان فرانسه صورت می گیرد.)

  • انسان شناسی

  • حقوق

  • ریاضیات

  • فیزیک

  • دبیری ریاضیات

  • معماری

  • معماری داخلی

  • مهندسی ساختمان

  • مهندسی برق

  • دبیری ریاضیات

  • خوراک شناسی و هنرهای آشپزی

  • روزنامه نگاری

  • روابط عمومی

  • مدیریت

  • مدیریت گمرک

  • مدیریت گردشگری و هتل

  • مدیریت بین المللی (تدربس به زبان آلمانی صورت می پذیرد.)

  • اقتصاد

  • اقتصاد بین الملل

  • رادیو، تلویزیون و سینما

  • علم تبلیغات و ارتباطات

  • مطالعات ترجمه

  • زبان و ادبیات ترکی

  • زبان و ادبیات انگلیسی

  • زبان و ادبیات روسی (تدریس به زبان روسی صورت می پذیرد.)

  • نقاشی

  • خوشنویسی

  • عکاسی

  • تئاتر

  • تصویرسازی

شهریه دانشگاه یدی تپه

شهریه مقطع کارشناسی دانشگاه یدی تپه

دانشکده

شهریه سالانه

دانشکده معماری(معماری، طراحی شهری)

۱۲.۵۰۰  دلار

دانشکده معماری( طراحی صنعتی، طراحی داخلی)

۱۰.۵۰۰  دلار

دانشکده هنر و علوم

۱۰.۵۰۰  دلار

دانشکده هنر و علوم( روانشناسی)

۱۲.۰۰۰  دلار

دانشکده بازرگانی

۱۰.۵۰۰ دلار

دانشکده ارتباطات

۱۰.۵۰۰  دلار

دانشکده دندانپزشکی

۲۷.۵۰۰  دلار

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

۱۰.۵۰۰ دلار

دانشکده آموزش

۸.۵۰۰    دلار

دانشکده مهندسی

۱۲.۵۰۰  دلار

دانشکده هنرهای زیبا

۹.۵۰۰  دلار

دانشکده علوم بهداشت

۸.۵۰۰    دلار

دانشکده حقوق

۱۴.۵۰۰    دلار

دانشکده پزشکی

۲۷.۵۰۰  دلار

دانشکده داروسازی

۱۸.۵۰۰    دلار

دانشکده علوم کاربردی

۸.۵۰۰    دلار

برنامه آماده سازی زبان خارجی

۱۲.۰۰۰    دلار

شهریه مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه یدی تپه

رشته

شهریه سالانه

اقتصاد و برنامه ریزی آموزشی (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

فن آوری های اطلاعات و آموزش رسانه های اجتماعی(پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

آموزش زبان انگلیسی (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

مهندسی کامپیوتر (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

مهندسی پزشکی (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

بیوتکنولوژی (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

برق و الکترونیک (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

مهندسی صنایع و سیستم ها (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

فیزیک (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

مهندسی عمران (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

طراحی شهری و معماری منظر (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

مهندسی شیمی (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

مهندسی مکانیک (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

مواد و فناوری نانو (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

ریاضیات (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

معماری (پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

مهندسی پزشکی (بدون پایان نامه)

۱۱.۰۰۰  دلار

مواد و فناوری نانو (بدون پایان نامه)

۱۱.۰۰۰  دلار

ریاضیات (بدون پایان نامه)

۱۱.۰۰۰  دلار

معماری (بدون پایان نامه)

۱۱.۰۰۰  دلار

انرژی پایدار (پایان نامه)

۱۵.۰۰۰  دلار

انرژی پایدار (بدون پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

علوم داده (پایان نامه)

۱۵.۰۰۰  دلار

علوم داده ( بدون پایان نامه)

۱۲.۰۰۰  دلار

تغذیه و رژیم غذایی

۷.۵۰۰ دلار

رشته تخصصی اقتصاد و مدیریت دارو و فارماکواپیدمیولوژی

۶.۵۰۰ دلار

سم شناسی دارویی (پایان نامه)

۵.۵۰۰ دلار

سم شناسی دارویی (بدون پایان نامه)

۵.۵۰۰ دلار

شیمی دارویی (پایان نامه)

۷.۵۰۰ دلار

شیمی دارویی (بدون پایان نامه)

۴.۰۰۰ دلار

پرستاری (پایان نامه)

۶.۰۰۰ دلار

داروسازی بالینی (پایان نامه)

۷.۵۰۰ دلار

داروسازی بالینی (بدون پایان نامه)

۵.۰۰۰ دلار

پزشکی مولکولی(پایان نامه)

۶.۵۰۰ دلار

فیزیوتراپی ورزشی (پایان نامه)

۶.۰۰۰ دلار

طراحی انیمیشن (پایان نامه)

۸.۰۰۰ دلار

فلسفه (پایان نامه)

۵.۰۰۰ دلار

اقتصاد مالی (پایان نامه)

۸.۰۰۰ دلار

طراحی گرافیک (پایان نامه)

۸.۰۰۰ دلار

حقوق  (پایان نامه)

۱۰.۰۰۰  دلار

اقتصاد  (پایان نامه)

۸.۰۰۰ دلار

زبان و ادبیات انگلیسی (پایان نامه)

۵.۰۰۰ دلار

مدیریت کسب و کار (پایان نامه)

۱۰.۰۰۰  دلار

روانشناسی بالینی (پایان نامه)

۱۵.۰۰۰  دلار

حسابداری و امور مالی (پایان نامه)

۸.۰۰۰ دلار

رادیو ، سینما و تلویزیون (پایان نامه)

۸.۰۰۰ دلار

علوم سیاسی و روابط بین الملل (پایان نامه)

۸.۰۰۰ دلار

تاریخ (پایان نامه)

۵.۰۰۰ دلار

جامعه شناسی (پایان نامه)

۵.۰۰۰ دلار

شهریه مقطع دکترا دانشگاه یدی تپه

رشته

شهریه سالانه

مهندسی کامپیوتر

۱۶.۰۰۰  دلار

بیوتکنولوژی

۱۶.۰۰۰  دلار

برق و الکترونیک

۱۶.۰۰۰  دلار

مهندسی صنایع

۱۶.۰۰۰  دلار

فیزیک

۱۶.۰۰۰  دلار

مهندسی شیمی

۱۶.۰۰۰  دلار

مهندسی مکانیک

۱۶.۰۰۰  دلار

مواد و فناوری نانو

۱۶.۰۰۰  دلار

ریاضیات

۲۰.۰۰۰  دلار

مطالعات معماری

۲۰.۰۰۰  دلار

هزینه ها شامل مالیات بر ارزش افزوده نمی شود( ۸%)

مراکز تحقیقاتی دانشگاه یدی تپه

به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی، دانشگاه یدی تپه تحقیقات علمی خود و همچنین آموزش را در ۱۰ مرکز تحقیقی و کاربردی و ۱۸۱ آزمایشگاه و کارگاه آموزشی ادامه می دهد و بر سهم خود در صنعت و جامعه ما می افزاید.

 • مرکز تحقیق و کاربرد فناوری های اطلاعات

با انجام تحقیقات و مطالعات علمی نظری و کاربردی در زمینه فناوری های اطلاعاتی که شامل بسیاری از زمینه های مطالعاتی از جمله شامل سیستم های اطلاعاتی، توسعه و کاربرد نرم افزار و همچنین ارتباطات و انتقال داده ها است. این مرکز سمینارها و کارگاه های آموزشی و همچنین ایجاد پروژه ها را در چارچوب نیازهای دفتر مرکزی یا سهامداران ترتیب می دهند.

 • مرکز آموزش، کاربرد و تحقیقات دندانپزشکی

این مرکز حفظ امنیت بیمار و کارکنان خود را با تمرکز بر توسعه مداوم خدمات مراقبت های بهداشتی دهان و دندان، آموزش، تحقیقات، خدمات بیمار و سیاست های ملی بهداشت دهان و دندان و حفظ جو رویکرد و تنوع انسانی و انتظارات بیمار برآورده می کند.

 • مرکز تحقیقات و کاربردهای فارماکو اقتصادی و فارماکوپیدرمولوژی

این مرکز با هماهنگی دانشکده داروسازی، سازمان ها و صنعت های خصوصی و دولتی، تحقیقات فارماکو اقتصادی و فارماکوپیدمیولوژیک را با همکاری دانشگاه انجام می دهد.

 • مرکز تحقیقات و برنامه های پیشرفت

این دانشگاه برای کمک به افرادی که به تخصص نیاز دارند تحقیقاتی در زمینه آموزش مبتنی بر زمینه (علوم طبیعی، ریاضیات، علوم اجتماعی، آموزش زبان و غیره) و توسعه پروژه های آموزشی و همچنین با استفاده از فن آوری های مکمل انجام داده و نتایج آن را اعلام کرده است.

 • مرکز تعالی سلول های بنیادی

با پشتیبانی آژانس توسعه استانبول، دانشگاه یدی تپه این مرکز را برای تحقق پروژه های چشمگیر در زمینه تحقیقات سلول های بنیادی و ژن درمانی ایجاد کرده است. این مرکز کار خود را بر روی تحقیق، توسعه و استفاده از پروتکل های بالینی برای ناباروری و بیماری های فیزیولوژیکی عصر حاضر و همچنین سرطان، بیماری های تخریب عصب، عضلات و استخوان ها متمرکز کرده است. جدا از موارد ذکر شده، توسعه و تولید پروتکل های سلول درمانی و ژنتیکی و کاربرد مواد در زمینه های مهندسی سلول و بافت انجام می شود.

 • مرکز آینده

این اولین “مرکز آینده” است که در ترکیه و با همکاری آژانس توسعه استانبول تأسیس شده است. با کنار گذاشتن رویه های عادی و روتین تفکر و حرکت افراد و سازمان ها (عمومی، خصوصی یا سازمان های مردم نهاد)، مکانی خاص برای توسعه ایده ها و کاربردهای نوآورانه است.

 • مرکز عمل و تحقیقات چشم پزشکی

این منابع با ارائه جدیدترین روش های تشخیص و درمان در چشم پزشکی، انجام تحقیقات برش لبه و آموزش چشم پزشکان بسیار مجرب، منابع لازم را برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

 • مرکز تحقیق و کاربرد برای آموزش جهانی و فرهنگ

این مرکز مناطق مختلف را از لحاظ فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مورد مطالعه قرار می دهد. هدف اصلی این است که به بررسی جوانب مشابه و متفاوت ترکیه در ارتباطات تاریخی و فرهنگی با مناطق مختلف بپردازد و آنها را با هم و مقایسه ای با یک رویکرد میان رشته ای مورد مطالعه قرار دهد.

 • کارگاه کارآفرینی

خدمات مشاوره ای و آموزشی لازم برای تبدیل ایده های شغلی، که در ۷ مسابقه Tepe Yeni Fikir (ایده های جدید) شرکت کرده اند ارائه شده است، که در سال ۲۰۱۶ برای اولین بار برگزار میشد، و یک هدف را در محصول، تجزیه و تحلیل بازار و توسعه ایده های فوق و تجاری سازی آنها حفظ می کند.

 • مرکز آموزش، تحقیقات و کاربردهای خدمات بهداشتی

این مرکز با هدف انجام تحقیقات علمی به منظور ارائه آخرین روش های تشخیص و درمان در مورد بهداشت عمومی، مطابق با الزامات و انتظارات و ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی مدرن با بالاترین کیفیت و با رعایت حقوق بیماران و همچنین مشارکت دانشگاهی در آموزش و برنامه های کاربردی دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم بهداشتی را مطالعه می کنند، است.

 • مرکز کاربردی و تحقیقات استراتژیک

این مرکز با هدف تجزیه و تحلیل روابط بین المللی ترکیه، پیش بینی آینده این روابط، ارائه استراتژی های سیاسی، نظامی، اجتماعی، اقتصادی، فن آوری و فرهنگی، تعریف مدل های فکری جدید و به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات با عموم مردم می باشد.

 • مرکز تحقیقات مداوم آموزش

دانشگاه یدی تپه به واسطه دانش استادان محترم و متخصصان مستقل با ارائه بالاترین سطح ممکن تحصیلات در هر زمینه ای که جامعه به آن نیاز داشته باشد، سطح زندگی جامعه این کشور را بالا می برد.

 • مرکز تحقیقات فرهنگ ترکیه

این مرکز با به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات علمی با دنیای علم و تهیه چارچوب همکاری تاریخی و فرهنگی جمهوری های ترکیه و جوامع اصیل ترک، نتایج را با توجه به استراتژی های معاصر و شرایط ژئوپلیتیکی به روز می کند.

 • R&D آرایشی و بهداشتی دانشگاه یدی تپه

این مرکز با اطمینان از بالاترین سطح کیفیت تولیدات و محصولات آرایشی و بهداشتی تولید شده در دانشگاه یدی تپه، با تأمین خواسته ها و انتظارات کاربر در حد کامل، استفاده از آن محصولات را با خیال آسوده امکان پذیر می کند.

 • مرکز تحقیقات تجربی دانشکده پزشکی دانشگاه یدی تپه

این امکان را برای همه دانشمندان و محققان داخلی و بین المللی، در درجه اول کسانی که در دانشگاه یدی تپه هستند، فراهم می کند تا روی مشاهدات، آزمایشات، پروژه ها، تحقیقات و سایر کارهای خود کار کنند.

 • R&D دانشگاه یدی تپه و آزمایشگاه های تجزیه و تحلیل مرکزی

YU RDAC یک مجتمع آزمایشگاهی با اعتبار بین المللی است که خدمات آزمایشی را به صنایع مختلف ارائه می دهد. در این مجتمع آزمایشگاه های خصوصی کنترل غذا، تنظیم کننده های خاک خاک، آزمایشگاه های تجزیه و تحلیل گیاهان و آب، آزمایشگاه های آنالیز محصولات آرایشی و بهداشتی، آزمایشگاه های تجزیه و تحلیل دارو، آزمایشگاه های تجزیه و تحلیل آب استخر، آزمایشگاه تجزیه و تحلیل معادن و آزمایشگاه های تجزیه و تحلیل صنعتی و آزمایشگاه های R * D وجود دارد. بسیاری از زمینه های دیگر این آزمایشگاه ها توسط وزارت غذا، کشاورزی و دام و همچنین وزارت بهداشت مجاز هستند. علاوه بر این، مطابق با TS EN ISO / IEC 17025، آزمایشگاه ما توسط موسسه اعتبار سنجی ترکیه (TÜRKAK)  در ۴۱۴ مقیاس مختلف معتبر است. به غیر از موارد گفته شده، موسسه استاندارد سازی ترکیه آزمایشگاه های ما را به عنوان “آزمایشگاهی که می تواند خدمات آزمایشی را ارائه دهد” تأیید کرده است. YU RDACهمچنان در محدوده ماموریت خود در ارائه خدمات دقیق و قابل اعتماد در زمینه های مجاز تجزیه و تحلیل و ارائه رضایت مشتری با نگه داشتن دانش، تجربه و شایستگی های خود به روز و بهبود مداوم تلاش می کند.

 • مرکز مشاوره پزشکی و سموم دانشگاه یدی تپه

مرکز ما با هدف ارائه اطلاعات دارویی در مورد بهداشت عمومی و ایمنی می باشد.

 • مرکز تحقیقات مدیریت

این موسسه برای انجام تحقیقات مختلف و خدمات مشاوره ای برای صنایع دولتی و خصوصی و ارائه روش ها و مدل های جدید مدیریت و تکنیک های مربوط به مشکلات مدیریت با کمک های علمی با همکاری دانشگاه و صنعت ایجاد شده است. همچنین یکی از مراکز پیشگام در حوزه خود است.

 • آژانس ارتباطات دانشگاه یدی تپه (CA)

CA  که در دانشکده ارتباطات دانشگاه یدی تپه واقع شده است، تحقق پروژه های ایجاد شده توسط دانشجویان بخش های مختلف دانشکده را در فضای یک آژانس واقعی امکانپذیر می کند.

 

همین حالا میتوانید برای رشته ی دلخواه در مقطع مورد نظر اقدام نمایید کافیست  بر روی لینک زیر کلیک نمایید

 

برای مشاوره رایگان لطفا با ما از طریق برنامه های زیر در تماس باشید.

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.