دانشگاه یوکسک ایحتیساس در سال ۱۹۴۸ برای تربیت متخصص در حوزه ی پزشکی تاسیس شد .این دانشگاه تنها مختص به رشته ی پزشکی است و در سال ۲۰۱۳ علاوه بر حوزه تخصص ، اجازه و ظرفیت آموزش پزشک عمومی هم به آن اضافه شد.این دانشگاه تا سال ۲۰۱۶ به عنوان دانشگاه دولتی فعالیت می کرد در این سال به دانشگاه خصوصی تغییر کرد.

دانشگاه یوکسک ایحتیساس فعالیت خود را در سال ۲۰۱۵ با ۵۱ دانشجو در دانشکده پزشکی آعاز کرد. در سال ۲۰۱۶ با تشکیل گروههای علوم بهداشت، تغذیه و رژیم غذائی، فیزیوتراپی و توان بخشی به کار خود ادامه داد. همچنین در دانشکده حرفه ای بهداشت برنامه های آموزشی خود را تنظیم و بخش های مدیریت پرستاری و مدیریت بهداشتی در دانشکده علوم بهداشت را افتتاح نمود. تدریس در چهار بخش در دانشکده علوم بهداشت آغاز و در همان سال خدمات الکترونوروفیزیولوژی و خدمات اتاق عمل در دانشکده بهداشت راه اندازی نمود.

رشته های پزشکی، فیزیوتراپی، تغذیه و پرستاری  از جذابترین رشته ها برای دانشجویان ایرانی می باشد.

در سال ۲۰۱۶ انستیتو علوم بهداشت دانشگاه فعالیت خود را با رشته کارشناسی ارشد آناتومی آغاز کرد و در پی آن کارشناسی ارشد میکروبیولوژی پزشکی و سپس کارشناسی ارشد ژنتیک پرشکی را به آن اضافه نمود. هر سال افتخارات زیادی را دانشگاه رقم زد تا اینکه در سال ۲۰۱۹ با چهار رشته ارشد دیگر فعالیت های خود را ارتقاء داد.

رشته های دانشگاه یوکسک ایحتیساس:

  • فناوری دستگاههای زیست پزشکی
  • تکنیک های بینائی
  • آزمایشگاه پزشکی
  • برنامه نویسی رایانه و خدمات داروسازی

در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ ، دانشگاه با امضای توافق نامه وابستگی با پارک پزشکی و گروه بیمارستان های Liv گامی محکم در شعب بالینی برداشته است.

وجود بیمارستان های آموزشی مجهز به بهترین تجهیزات روز دنیا، حضور اساتید بنام از دانشگاههای رتبه یک ترکیه، دسترسی مناسب در مرکز شهر آنکارا و شهریه مناسب از ویژگیهای این دانشگاه با سابقه می باشد.

دانشگاه یوکسک ایحتیساس ، که با شعار “ما یک دانشگاه جمعی خرد هستیم” در آنکارا ، پایتخت ترکیه فعال می باشدو با گام های تعیین کننده در رسیدن به اهداف خود برای داشتن یک دانشگاه پیشگام در علوم بهداشتی برنامه ریزی میکند.

دانشگاه یوکسک ایحتیساس در مقایسه با سایر دانشگاه های ترکیه از شهریه مناسبی بر خوردار است. شهریه سالیانه در رشته پزشکی ۱۲۰۰۰ دلار می باشد و چنانچه  این هزینه به صورت یکجا به دانشگاه پرداخت شود ،از کل شهریه ۱۰ درصد کم خواهد شد. توران پارس به عنوان تنها نماینده ی رسمی برای دانشجویان ایرانی این دانشگاه ،میتواند برای دانشجویان ایرانی ۱۰ درصد تخفیف دریافت کند که به این ترتیب به طور کل از شهریه سالیانه دانشجو ۲۰ درصد کسر خواهد شد.

توجه داشته باشید که اغلب دانشگاه ها بورس و تخفیف بالایی را برای دانشجویان اعلام می کنند تا دانشجو به این دانشگاه ها جذب شده و ثبت نام خود را در این دانشگاه ها انجام دهد. این در صورتی است که شهریه این دانشگاه ها بسیار بالا بوده و با اعلام مبلغ بورس ، همان شهریه اعلام شده دانشگاه  از دانشجو گرفته می شود به طور مثال شهریه دانشگاه ۲۲۰۰۰ دلار در سال است و این دانشگاه ۵۰ درصد تخفیف برای شهریه اش اعلام کرده است که در حقیقت با این مبلغ تخفیف، شهریه آن معادل ۱۲۰۰۰ دلار است.

دانشجو های ایرانی میتوانند تنها با شرط معدل، مدرک دیپلم و گذراندن دوره ی تومر وارد این دانشگاه شوند .

مقالات مرتبط 

دانشگاه مدیپل شعبه استانبول و آنکارا İstanbul & Ankara Medipol Üniversitesi

دانشگاه یوکسک ایحتیساس آنکارا Yüksek İhtisas Ankara Üniversitesi
دانشگاه لقمان حکیم Anakra LOKMAN HEKIM ÜNIVERSITESI
دانشگاه اطلس استانبول İstanbul Atlas Üniversitesi
دانشگاه هالیچ (Haliç Üniversitesi İstanbul)
دانشگاه آجی بادم ACI BADEM ÜNIVERSITESI
دانشگاه آیدین (İstanbul Aydın Üniversitesi)
دانشگاه یدی تپه (YEDI TEPPE ÜNIVERSITESI)
دانشگاه اوسکودار (ÜSKÜDAR UNIVERSITY)
دانشگاه اکان استانبول Okan İstanbul Üniversitesi

دانشگاه کنت استانبول İstanbul KantÜniversitesi
دانشگاه ایستینیه (İSTİNİYE ÜNİVERSİTESİ)
دانشگاه باهچه شهیر ( ÜNİVERSİTESİBAHÇE ŞEHIR)
دانشگاه نیشانتاشی (Nişantaşı Üniversitesi)

دانشگاه آرل استانبول (Istanbul Arel Üniversitesi)
دانشگاه باشکنتAnkara BAŞKENT ÜNIVERSITESI
دانشگاه گلیشیم ISTANBUL GELIŞIM UNIVERSITESI
دانشگاه گالاتا ISTANBUL GALATA ÜNIVERSITESI
دانشگاه بیرونی BIRUNI Üniversitesi

برای مشاوره رایگان لطفا با ما از طریق برنامه های زیر در تماس باشید.

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.