دانشگاه یوکسک ایحتیساس در سال ۱۹۴۸ برای تربیت متخصص در حوزه ی پزشکی تاسیس شد .این دانشگاه تنها مختص به رشته ی پزشکی است و در سال ۲۰۱۳ علاوه بر حوزه تخصص ، اجازه و ظرفیت آموزش پزشک عمومی هم به آن اضافه شد.این دانشگاه تا سال ۲۰۱۶ به عنوان دانشگاه دولتی فعالیت می کرد در این سال به دانشگاه خصوصی تغییر کرد.

دانشگاه یوکسک ایحتیساس فعالیت خود را در سال ۲۰۱۵ با ۵۱ دانشجو در دانشکده پزشکی آعاز کرد. در سال ۲۰۱۶ با تشکیل گروههای علوم بهداشت، تغذیه و رژیم غذائی، فیزیوتراپی و توان بخشی به کار خود ادامه داد. همچنین در دانشکده حرفه ای بهداشت برنامه های آموزشی خود را تنظیم و بخش های مدیریت پرستاری و مدیریت بهداشتی در دانشکده علوم بهداشت را افتتاح نمود. تدریس در چهار بخش در دانشکده علوم بهداشت آغاز و در همان سال خدمات الکترونوروفیزیولوژی و خدمات اتاق عمل در دانشکده بهداشت راه اندازی نمود.

رشته های پزشکی، فیزیوتراپی، تغذیه و پرستاری  از جذابترین رشته ها برای دانشجویان ایرانی می باشد.

در سال ۲۰۱۶ انستیتو علوم بهداشت دانشگاه فعالیت خود را با رشته کارشناسی ارشد آناتومی آغاز کرد و در پی آن کارشناسی ارشد میکروبیولوژی پزشکی و سپس کارشناسی ارشد ژنتیک پرشکی را به آن اضافه نمود. هر سال افتخارات زیادی را دانشگاه رقم زد تا اینکه در سال ۲۰۱۹ با چهار رشته ارشد دیگر فعالیت های خود را ارتقاء داد.

رشته های دانشگاه یوکسک ایحتیساس:

  • فناوری دستگاههای زیست پزشکی
  • تکنیک های بینائی
  • آزمایشگاه پزشکی
  • برنامه نویسی رایانه و خدمات داروسازی

در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ ، دانشگاه با امضای توافق نامه وابستگی با پارک پزشکی و گروه بیمارستان های Liv گامی محکم در شعب بالینی برداشته است.

وجود بیمارستان های آموزشی مجهز به بهترین تجهیزات روز دنیا، حضور اساتید بنام از دانشگاههای رتبه یک ترکیه، دسترسی مناسب در مرکز شهر آنکارا و شهریه مناسب از ویژگیهای این دانشگاه با سابقه می باشد.

دانشگاه یوکسک ایحتیساس ، که با شعار “ما یک دانشگاه جمعی خرد هستیم” در آنکارا ، پایتخت ترکیه فعال می باشدو با گام های تعیین کننده در رسیدن به اهداف خود برای داشتن یک دانشگاه پیشگام در علوم بهداشتی برنامه ریزی میکند.

دانشگاه یوکسک ایحتیساس در مقایسه با سایر دانشگاه های ترکیه از شهریه مناسبی بر خوردار است. شهریه سالیانه در رشته پزشکی ۱۲۰۰۰ دلار می باشد و چنانچه  این هزینه به صورت یکجا به دانشگاه پرداخت شود ،از کل شهریه ۱۰ درصد کم خواهد شد. توران پارس به عنوان تنها نماینده ی رسمی برای دانشجویان ایرانی این دانشگاه ،میتواند برای دانشجویان ایرانی ۱۰ درصد تخفیف دریافت کند که به این ترتیب به طور کل از شهریه سالیانه دانشجو ۲۰ درصد کسر خواهد شد.

توجه داشته باشید که اغلب دانشگاه ها بورس و تخفیف بالایی را برای دانشجویان اعلام می کنند تا دانشجو به این دانشگاه ها جذب شده و ثبت نام خود را در این دانشگاه ها انجام دهد. این در صورتی است که شهریه این دانشگاه ها بسیار بالا بوده و با اعلام مبلغ بورس ، همان شهریه اعلام شده دانشگاه  از دانشجو گرفته می شود به طور مثال شهریه دانشگاه ۲۲۰۰۰ دلار در سال است و این دانشگاه ۵۰ درصد تخفیف برای شهریه اش اعلام کرده است که در حقیقت با این مبلغ تخفیف، شهریه آن معادل ۱۲۰۰۰ دلار است.

دانشجو های ایرانی میتوانند تنها با شرط معدل، مدرک دیپلم و گذراندن دوره ی تومر وارد این دانشگاه شوند .

همین حالا میتوانید برای رشته ی دلخواه در مقطع مورد نظر اقدام نمایید کافیست  بر روی لینک زیر را کلیک کنید

برای مشاوره رایگان لطفا با ما از طریق برنامه های زیر در تماس باشید.

۴۷۷۸ ۹۱۳ ۰۹۱۹ _۴۷۷۸ ۵۶۶ ۰۹۱۲ _ ۴۷۷۸ ۴۷۶۲ ۰۲۱

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.