در این مقاله قصد داریم شما را با غذا  و رستوران های معروف قبرس اشنا کنیم مردم قبرس روی غذا های ستنی شان بسیار جدی هستند غذا های اصلی آنها از یونان و ترکیه الهام گرفته شده است در جنوب قبرس غذاها کاملا مدیترانه ای  و همراه با میوه هایی مانند زیتون است که از درختان جزیره به دست می آید و لیمو همراه با گیاهان معطر از دامنه کوه ترودوس که طعم اشتها برانگیزی به گوشت مرغ، خوک، گاو و ماهی می دهد و همینطور در شمال قبرس غذاها نشانی از آشپزی خاورمیانه و آسیُای مرکزی دارد همراه با استفاده زیاد از گیاهان و گونه هایی مانند زعفران و پاپریکا که رنگ و طعم مطبوعی به گوشت می دهد. بسیاری از غذاها در قبرس شمالی با سس هایی سرو می شود که از گوجه و ماست تشکیل شده و همراه با برنج سرو میشود.

با اینکه غذا های محلی و سنتی قبرس بسیار لذیذ هستند ولی در قبرس شما میتوانید با هر سلیقه غذایی و ملیتی رستوران مورد علاقه ی خود را پیدا کنید برای مثال رستوران ژاپنی Hokkaido Japanese یکی از ارزان ترین و غذا و رستوران های معروف قبرس، است علاوه بر غذا های لذیذ با کیفیت عالی جای دیدنی هم به شمار می آید یکه از دلایلی که این رستوران را منحصر به فرد کرده است کارکنان آنها هستند که در هنگام سرو غذا حرکات نمایشی انجام میدهند.هوکایدو یک رستوران نیمه “سلف سرویس” می باشد و با بیشتر رستورانهایی که تابحال رفتید، متفاوت است. ساشیمی و برنج این رستوران را حتما امتحان کنید! سوشی این رستوران طعم فوق العاده و قیمت مناسبی دارد. خرچنگ و سیر، سوسیس و سیب زمینی و میگو این رستوران غذای محبوب در بین طرفداران غذای دریایی می باشد که فوق العاده ارزان است.

قبل از سفارش غذا مطمئن شوید که میتوانید  همه انچه سرو می شود را بخورید چون ممکن است طرفدار برخی غذاهای تند یا دریایی نباشید.. این سوشی فروشی هوکایدو غذاهای سنتی و مدرن ژاپنی را سرو می کند که شاید حتی در خود ژاپن اینقدر لذیذ طبخ نشود!!

 اگر طرفدار غذاهای دریایی هستید پیشنهاد ما به شما رستوران Andriaاست این رستوران علاوه بر غذاهای اصیل قبرسی مثل استیک، ماهی، مرغ و غذاهای دریایی و غذاهای گیاهی لذیذ دارای منظره ای خارق العاده است  این رستوران واقع در محیط روستایی یک خلیج مرجانی قرار دارد و قبلا یک باغ سرسبز و خوش آب و هوا بود اما امروز تبدیل شده به رستورانی محبوب  مواد اولیه تمامی این غذاها مثل و تازه ترین سبزیجات و ماهی ها از بازارهای محلی تهیه می شوند تا برای پختن غذاها از تازه ترین مواد هر فصل استفاده شود. این رستوران خانوادگی که نسل به نسل چرخیده شده نه فقط غذاهای قبرسی که سبک زندگی قبرسی را هم به زیباترین شکل ممکن به نمایش گذاشته و با محیط راحت به همراه چشم اندازهای باشکوه بهترین جا برای لذت بردن از آب و هوا و مناظر مدیترانه ای  است

برای دانشجویان در خود دانشگاه تعدادی رستوران و کافه وجود دارد برای مثال دانشگاه مدیترانه شرقی دارای ۱۶ کافه تریا، ۱۰ رستوران و چندین کافه هست. که هر دانشکده ای برای سهولت و جلو گیری از اتلاف وقت دانشجویان،در طبقه هم کف دارای بوفه و رستوران می باشد. تمام رستوران ها با نهایت بهداشت و زیر نظر مدیریت دانشگاه کار میکنند. زائقه غذای مردم قبرس شمالی با ایرانی ها تشابهات زیادی دارد که البته به خاطر وجود بیش از ۱۰۷ ملیت مختلف درون دانشگاه تمام سلایق در منوی رستوران ها در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که در محیط دانشگاه سه رستوران ایرانی با کیفیت غذایی مطلوب نیز وجود دارد.

رستواران ایرانی مرکز شهر فاماگوستا/ قبرس شمالی
این رستوران که در داخل محوطه دانشگاه مدیترانه شرقی میباشد انواع غذاهای ایرانی، ترکیه ای و آفریقایی در این رستوران سرو می کند کافه رستوران مرکز یکی از قدیمی ترین و موفق ترین رستوران های ایرانی کشور قبرس شمالی میباشد که مشتریان پر و پا قرص فراوانی را به خود جذب کرده است. دانشجویان دانشگاه مدیترانه شرقی در شهر فاماگوستا میتوانند از خدمات این رستوران بهره مند شوند.

رستواران ایرانی روف شهر فاماگوستا/ قبرس شمالی
یکی دیگر از رستوران های ایرانی، رستوران روف میباشد که از با سابقه ترین رستوران های ایرانی بوده که لیست بلند بالایی از غذاهایی ایرانی را در منوی خود جای داده است. غذاهایی مثل زرشک پلو با مرغ، کباب برگ، کباب کوبیده، خورشت قیمه و قرمه سبزی بصورت روزانه در منوی این رستوران موجود میباشد. محل این رستوران در داخل دانشگاه مدیترانه شرقی و در زیر خوابگاه سابانجی میباشد. غذاهای این رستوران بسیار لذیذ بوده و همه روزه تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی دانشگاه قبرس شمالی برای صرف وعده های غذایی به این رستوران مراجعه میکنند.این رستوران به تازگی شعبه ای در لفکوشا هم افتتاح کرده است. که بیشتر دانشجویان دانشگاه های نیریست و بین المللی قبرس از این رستوران سفارش غذا میدهد.

رستواران ایرانی basilic شهر گیرنه / قبرس شمالی

این رستوران در شهر گیرنه واقع شده است. غذا های ایرانی ، ترکی و روسی در این رستوران سرو میشود.

مهاجرت راحت و مطمئن را با ما تجربه کنید.

برای مشاهده ی تصاویر بیشتر از  واحد های آماده و دیزاین شده و یا محوطه ی پروژه ها لطفا به ادرس اینستاگرام شرکت مراجعه نمایید.

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ها ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

برای بازید رایگان از پروژه ها لطفا با کارشناسان

ما تماس حاصل نمایید.

اخذ اقامت قبرس و ترکیه تنها با پرداخت ۳۰ درصد از کل مبلغ خانه طی ۲۵ روز کاری