تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه و بررسی شرایط اخذ پذیرش

تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه ، میزان هزینه های مدارس خصوصی و بین المللی ترکیه و شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دبیرستان های ترکیه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه چیست؟ بهترین مدارس بین المللی ترکیه و شهریه آنها کدام است؟ هزینه های تحصیل در مدارس ترکیه برای ایرانیان به چه میزان است؟ شرایط دریافت ویزای همراه برای دانش آموزان چگونه است؟ از آنجایی که کشور ترکیه به ما ایرانیان نزدیک می باشد و شرایط و کیفیت نظام آموزشی بالاتری دارد بسیار از هموطنان عزیزمان تصمیم به تحصیل در این کشور می گیرند. از این رو در این مقاله سعی بر آن داریم که شرایط تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه، شرایط تحصیل در دبیرستان های ترکیه و هزینه های مدارس خصوصی و بین المللی ترکیه را خدمت شما عزیزان بیان داریم. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد مدارس خارجی در ترکیه، بهترین مدارس بین المللی ترکیه و شهریه آنها دریافت نمایید.

شرایط عمومی تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه

بسیاری از خانواده ها به دلیل نزدیکی کشور ترکیه، نظام آموزشی مشابه و میزان هزینه های پایین تر این کشور، تمایل دارند که فرزنداشان را برای تحصیل به کشور ترکیه بفرستند. نظام آموزشی در ترکیه تحت نظارت و کنترل دولت می باشد. دانش آموزان از سن ۶ تا ۱۴ سالگی به صورت اجباری بایستی در مدرسه تحصیل نمایند که تحصیل آنها رایگان می باشد. زمان شروع مدارس در ترکیه از اواسط سپتامبر یا اویل اکنبر اغاز می گردد و تا ماه می یا اوایل ژوئن ادامه می یابد.

دانش آموزان به مدت ۸ سال در مقطع ابتدایی و متوسطه اول مشغول به تحصیل می گردند که این دوران تحصیلی بین سن ۶ تا ۱۴ سال را شکل می دهد اجباری و رایگان می باشد. بعد از این دوره ۸ ساله دانش جویان می توانند وارد دبیرستان شوند. برای تحصیل در دبیرستان های خوب ترکیه دانش آموزان بایستی در آزمون قبول شوند. دوره تحصیلی در دبیرستان به مدت ۴ سال می باشد . دانش آموزان می توانند در مدارس مختلف فنی، علوم دینی، آنادولو و هنرستان تحصیل نمایند. کتاب های دبیرستان ترکیه شامل شیمی، ریاضی، فیزیک، زیست شناسی، اقتصاد، تاریخ و … می گردد.

هزینه های تحصیل در مدارس دولتی ترکیه تقریبا رایگان می باشند و در مدارس خصوصی دانش آموزان بسته به مقطع و شرایط مدرسه باید هزینه های بالاتری را بپردازند. مدارس ترکیه برای ایرانیان که به زبان انگلیسی تدریس می گردد و کادر ایرانی دارد نیز جز انتخاب های دانش آموزان می باشد. در ادامه به بررسی بهترین مدارس ترکیه و شهریه آنها، بهترین مدارس ترکیه برای ایرانیان، هزینه تحصیل در مدارس ترکیه و … می پردازیم.

بهترین مدارس بین المللی ترکیه و شهریه آنها

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که دانش آموزان کشور ترکیه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می نماید. هزینه های تحصیل در ترکیه نسبت به سایر کشورهای خارجی بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر می باشد و همچنین دانشگاه های بسیار خوبی دارد و این موضوع دانش آموزان را ترغیب می نماید که با فراگیری دانش در بهترین مدارس ترکیه آینده خوبی را برای خود متصور گردند. کشور ترکیه دارای فرهنگی بسیار غنی و متشک از فرهنگ های گوناگون می باشد و به عنوان پلی بین آسیا، اروپا و آفریقا شناخته می گردد. علاوه بر این دلایلی که ذکر گردید، کشور ترکیه به عنوان سکوی پرتاب برای مهاجرین شناخته می گردد، بسیاری از افراد پس از زندگی در تریکه تمایل به مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی و … را دارند و تجربه زندگی در خارج از کشور را دارند و راحت تر می توانند مهاجرت نمیاند.

خانواده هایی که قصد دارند فرزندشان را برای تحصیل به ترکیه بفرستند می توانند از طریق جدول ذیل بهترین مدارس و میزان هزینه های مدارس خصوصی و مدارس بین المللی در ازمیر، آدرس و شهریه مدارس بین المللی در استانبول را مشاهده نمایند.

نام مدرسه و آدرس و شهریه مدارس بین المللی استانبول
نام مدرسهآدرس و شهریه مدارس بین المللی استانبول
LWIS Istanbul International School Mustafa Kemal Cad. No: 68 SahilBeylikdüzü Istanbul, Turkey(42,838- 68,540)
Eyuboglu SchoolsEsenevler Mh. Dr. Rüstem Eyüboğlu Sk. No:3 34762 Ümraniye – İstanbul, Turkey(50,750-71250 )
Jasmine International Schools Demirkapı Mah, İnönü Cad 1621 Sk, No:10, 34214 Mahmutbey Bağcılar/İstanbul, Turkey(25,328- 44,325)
Istanbul International School Harman Sok. No 1 / Üsküdar- İstanbul-Turkey 34398(54,000-84,000)
ENKA Schools IstanbulSadi Gülçelik Spor Sitesi Istinye 34460 Istanbul, Turkey(83,174 – ۹۰,۴۲۸)

همین حالا میتوانید برای رشته ی دلخواه در مقطع مورد نظر اقدام نمایید کافیست  بر روی لینک زیر را کلیک کنید

برای مشاوره رایگان لطفا با ما از طریق برنامه های زیر در تماس باشید.

۴۷۷۸ ۹۱۳ ۰۹۱۹ _۴۷۷۸ ۵۶۶ ۰۹۱۲ _ ۴۷۷۸ ۴۷۶۲ ۰۲۱

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ها ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.