موج‌سواری از ورزش‌های روی آب است که در آن موج سوار زمانی که در قسمت جلوی موج قرار می‌گیرد روی تخته می‌ایستد و با قدرت موج حرکت می‌کند.

بومی‌های جزیره‌  از هزار سال پیش کاری شبیه به موج سواری را انجام می‌دادند. آنها با تخته‌های چوبی برای ماهیگیری به آب می‌رفتند و در زمان بازگشت با موج به ساحل بازمی‌گشتند. در سال ۱۷۷۸ این رویداد توسط یک دریانورد بریتانیایی در تاهیتی دیده و ثبت شد. در سال ۱۹۰۵ اولین مدرسهٔ موج سواری در آمریکا باز شد و در دههٔ ۱۹۶۰ تغییرات اساسی در ساخت تخته‌های موج سواری روی داد و در سال ۱۹۷۰ اولین مسابقات این رشته برگزار شد.

 ورزش موج‌سواری در عمل آنقدر ساده نیست که به نظر می‌رسد. موج سوار باید خود را به نقطه‌ای از آب برساند که موج‌ها در نزدیکی به ساحل شروع به شکستن می‌کنند. به این نقطه Surf Line می‌گویند. حال ممکن است موج سوار با دست و پا زدن روی برد به این محدوده برسد و یا توسط وسیله‌ای مثل جت اسکی به آن نقطه کشیده شود. پس از رسیدن به این محل، روی برد منتظر می‌ماند و با دقت موج‌هایی که در حال شکل گرفتن هستند، زیر نظر می‌گیرد. موج‌سواران باتجربه، هر موج را از چند نظر ارزیابی می‌کنند. موجی مناسب است که آنقدر قوی باشد که بتوان بر آن سوار شد، و همچنین آنقدر خطرناک نباشد که در هنگام شکستنش آن‌ها را پرتاب کند. به عبارت دیگر، موج سوار باید توانایی سوار شدن به موج و خروج از آن را قبل از اینکه به ساحل و یا صخره‌ها نزدیک شود، داشته باشد.

قبرس شمالی کشوری است با ۳۰۰ روز آفتابی در سال و آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای. این جزیره زیبا و خوش آب و هوا دارای سواحل صخره‌ای و شنی متعددی است که امکانات و خدمات فوق‌العاده‌ای برای شنا کردن، حمام آفتاب گرفتن، اسکی روی آب، موج سواری، غواصی و قایق سواری را ارائه می‌دهند و در نتیجه می‌توان لحظات فوق‌العاده‌ای را در دریای آبی و زیبای مدیترانه سپری کرد. تنوع ورزش‌ها و تفریحات آبی و قیمت مناسب آن‌ها نسبت به سایر کشورها، هر ساله تعداد زیادی توریست را به قبرس شمالی جذب می‌کند.

نمونه ای از تصاویر موج سواری در دل دریایی مدیترانه را در گالری زیر مشاهده نمایید .

 

برای مشاهده ی تصاویر بیشتر از  واحد های آماده و دیزاین شده و یا محوطه این پروژه لطفا به ادرس اینستاگرام شرکت مراجعه نمایید

در اینستاگرام ویدیو ها و یا پست هایی  که با کد ۱۳۰ مشخص شده اند مربوط به این پروژه می باشند.

برای بازید رایگان از پروژه ها لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

برای بازید رایگان از پروژه ها لطفا با کارشناسان

ما تماس حاصل نمایید.

اخذ اقامت قبرس و ترکیه تنها با پرداخت ۳۰ درصد از کل مبلغ خانه طی ۲۵ روز کاری