ویزای قبرس شمالی

شهروندان ایرانی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، کشورهای CIS ، ترکیه ، آمریکا ، کانادا ، مکزیک ، اسرائیل ، ژاپن ، سنگاپور ، سوئیس ، ایسلند ، نروژ ، استرالیا ، نیوزلند و عراق برای بازدید از قبرس شمالی نیازی به ویزا ندارند. برای همه بازدید کنندگان ، گذرنامه باید به مدت شش ماه اعتبار داشته باشد و معمولا بهتر است دو صفحه از پاسپورت سفید باشد. کلیه کشورهای دیگر که نام آنها در ابتدای این متن نبود باید موقعیت خود را با توجه به گذرنامه ونوع ویزای درخواستی با نزدیکترین سفارت ترکیه یا دفتر نماینده جمهوری ترکیه در قبرس شمالی بررسی کنند. از آنجا که همه پروازها به قبرس شمالی در ترکیه (استانبول یا آنکارا) توقف دارند، همه دانشجویان و مسافران بایستی ویزای ترانزیت ترکیه را تهیه کنند. البته ایرانیان نیازی به این ویزا ندارند و بودن مشکل میتوانند وارد ترکیه شوند. در ادامه به بررسی انواع ویزای قبرس شمالی می پردازیم.

آشنایی با انواع ویزای قبرس شمالی

ویزای قبرس شمالی برای دانشجویان

جهت دریافت ویزای قبرس شمالی طبق قانون جدید اداره مهاجرت، دانشحو بایستی قبل از انقضاء مدت ویزا که در فرودگاه اعطاء شده است در وب سایت اداره مهاجرت ثبت نام کند. آدرس وب سایت اداره مهاجرت قبرس شمالی لینک شده است. اما ثبت نام در این سایت پیچیدگی های خاص خود را دارد و به همین دلیل خیلی اوقات دانشجویان دچار مشکل میشوند. بنابراین این مطلب را تهیه کردیم تا آشنا شوید برای اخذ و یا تمدید اقامت دانشجویی، چه مراحلی را باید طی کنید.

اولین مرحله برای دریافت ویزای قبرس شمالی این است که به وب سایت اداره مهاجرت قبرس شمالی وارد شوید.

ابتدا در قسمت Online İşlemler گزینه Öğrenci İzinleri را انتخاب نمایید. با انتخاب این قسمت، می توانید در سامانه ثبت نام نمایید.

الف: اگر بار اول است که در سامانه ثبت نام می نمایید گزینه Yeni Kayıtرا انتخاب کنید و اطلاعات خود نظیر نام و‌نام خانوادگی و آدرس ایمیل را وارد کنید. نام کاربری و گذرواژه برای شما ایمیل خواهد شد و یا از طریق پیامک به تلفن شما ارسال می گردد.

ب: در صورتیکه قبلا در سامانه ثبت نام کرده اید، گزینه Giriş را انتخاب کرده و با استفاده از نام کاربری و گذرواژه خود وارد سامانه شوید

تا اینجا در سامانه اداره مهاجرت با موفقیت ثبت نام کردید. و اولین مرحله برای دریافت ویزای قبرس شمالی را پشت سر گذاشتید. سپس در مرحله بعدی، موارد زیر را به ترتیب انجام خواهید داد.

شماره ثبت نام دانشجو خارجی Yabancı Kayıt Numarası را دریافت نمایید.این شماره در تمامی ادارات دولتی استفاده خواهد شد در نتیجه در حفظ آن کوشا باشید. این شماره را در جایی یادداشت نمایید.

در صورتیکه آزمایش سلامت خود را انجام داده و نتیجه آن را کسب کرده اید، هزینه اقامت دانشجویی را بصورت آنلاین پرداخت نمایید.

پس از انجام تمامی مراحل بالا، سامانه بشما اطلاع می رساند که چه زمانی اقامت دانشجویی شما حاضر است. پس از آن به اداره آموزش دانشگاه خود مراجعه نمایید و اجازه اقامت دانشجویی خود را دریافت نمایید.

نحوه اخذ نتیجه آزمایش سلامت برای ویزای دانشجویی قبرس شمالی

در صورتیکه نتیجه آزمایش سلامت معتبری ندارید، در سامانه گزینه Geçerli Bir Sağlık Raporum Yok را انتخاب نمایید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

از طریق سامانه، هزینه انجام آزمایش سلامت را بصورت آنلاین پرداخت نمایید.

آزمایش سلامت خود را در آزمایشگاهی که سامانه به شما معرفی می کند، انجام دهید.

بعد از اخذ جواب آزمایش خود، در سامانه گزینه Geçerli Bir Sağlık Raporum Var را انتخاب کنید.

نکات بسیار مهم: انجام مراحل بالا در سامانه قبل از اتمام مدت قانونی ویزا که در پاسپورت شما بمحض ورود به مرز مشخص شده است، بسیار الزامی است. افرادیکه مراحل دریافت ویزای قبرس شمالی یا همان اقامت دانشجویی خود را بموقع انجام ندهند مشمول جریمه اقامت غیر قانونی بابت هر روز اضافه خواهند شد. و همچنین نکته بعدی اینکه دانشجویان غیر بومی بایستی هر سال آزمایش سلامت خود را تجدید نمایند.

هزینه ویزای قبرس شمالی برای دانشجویان : هزینه های دریافت ویزای قبرس شمالی برای دانشجویان، شامل دو قسمت هزینه آزمایشگاه و هزینه های اداره مالیات که بعد از پرداخت مبالغ این دو مورد حدودا بعد از گذشت چند ساعت پیامکی مبنی بر آماده شدن ویزا برای دانشجو ارسال میشود که بعد از ان دانشجو میتواند ویزای خود را در سایت مشاهده کند.هزینه آزمایش در حدود ۸۰۰ لیر ترکیه و هزینه اداره مالیات در حدود ۱۸۵ لیر ترکیه میباشد.

ویزای قبرس شمالی برای همراه دانشجو

مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده ویزای قبرس شمالی برای همراه دانشجو به شرح زیر میباشد و جدیدا برای ویزای همراه دانشجو در قبرس سامانه ای مجزا برقرار شده است که می توانید برای ورود به آن کلیک کنید.

 • اصل نامه مختار قبرس به نام همسر و یا عضوی از خانواده او که قصد گرفتن ویزا دارد.
 • کپی قرارداد محل سکونت
 • دفترچه صورتی تمبر خورده به انضمام عکس همسر
 • کپی پاسپورت صفحه اطلاعات، ورود و خروج و ویزای سال قبل هم شما و هم همسرتون. (کپی پاسپورت نفر همراه، ۲ سری، یکی برا لفکشا، یکی برا ماگوسا)
 • ترجمه قباله ازدواج، بجای قباله ازدواج ترجمه شناسنامه ها هم مورد قبول است و یا اگر قصد ترجمه قباله ازدواج را دارید، ترجمه ۲ صفحه اول کافی است و نیازی نیست از صفحات شروط ترجمه تهیه کنید.
 • گواهی اشتغال به تحصیل جدید از دانشگاه
 • یک سند مانده موجودی که از بانک باید دریافت کنید. پول بایستی در حساب خود دانشجو باشد زیرا همراه او فعلا ویزای قبرس شمالی نداشته و قادر به افتتاح حساب بانکی نیست.
 • اگر در سایت ثبت نام کردید باید وقتی رفتید اداره مهاجرت لفکوشا از موبایل بهشون نشون بدید که پروسه ثبت نام شما در جریانه.
 • در نهایت اداره مهاجرت لفکوشا بعد از بررسی مدارک شما یه برگه بهتون میده که باید بیاین اداره پلیس فاماگوستا و یا هر شهری که در آنجا دانشجو هستید (بخش مهاجرت) تمام مدارکو بهشون تحویل میدید بعد اگر کم و کسری باشه به شما میگن که تکمیلش کنید اگر کامل بود یه نامه پرداخت میدن باید بیان کوپ بانک ۱۳۵ لیر پرداخت کنید.
 • بعد فیش رو باید ببرین بیمارستان دولتی، اونجا مشخص میکنن که باید کدوم آزمایشگاه برین.
 • دوباره میرین اداره پلیس، همه مدارکو میگیرن ازتون، کارتون با اداره پلیس تموم میشه.

میرین آزمایشگاه، آزمایش را انجام میدین (پاسپورت لازمه همراهتون باشه) ، و منتظر میشین تا کارهای اقامت همسر(نفر اصلی) در سایت انجام بشه، بعد از دریافت اقامت همسر(نفر اصلی) مجدد میرین لفکشا برای دریافت ویزای قبرس شمالی برای همراه دانشجو.

ویزای توریستی قبرس شمالی

به افرادی که برای بازدیدهای توریستی به کشور می آیند و در یک هتل یا سایر محل های اقامتی اقامت می گیرند و کسانی که برای این منظور اقامتی را اجاره کرده اند می توانند حداکثر ۳۰ روز ویزای توریستی قبرس شمالی دریافت کنند. اگر آنها بتوانند مدارکی را ارائه دهند که نشان دهد فرد مبلغی را از قبل سفر برای اقامت پرداخت کرده است ، ویزا حداکثر تا ۹۰ روز ممکن است اعطا شود.

ویزای قبرس با دعوتنامه برای افرادی که یکی از اعضای خانواده اشان در قبرس سکونت دارد و یا از طرف فردی در قبرس شمالی دعوتنامه دارد، برای اینگونه افراد ویزا حداکثر ۶۰ روز می تواند صادر شود، ویزای حداکثر ۹۰ روز ممکن است برای افرادی که برای بازدیدهای رسمی ، جلسات تجاری ، کنفرانس ها ، سمینارها ، جلسات ، جشنواره ها ، نمایشگاه ها ، نمایشگاه ها ، رویدادهای ورزشی ، رویدادهای فرهنگی و هنری ، گردشگری سلامت و اهداف مشابه به آنها می آیند صادر شود.

ویزای کار قبرس شمالی

ویزای کار قبرس شمالی به مدت ۳۰ روز به اتباع خارجی كه با اجازه اولیه مطابق قانون اجازه كار بیگانگان به كشور آمده اند ، به اهدا می شود. شهروندان کشورهایی که سفارت ، کنسولگری یا نمایندگی دیگری در قبرس شمالی ندارند ، ملزم به داشتن گذرنامه معتبر حداقل برای دو سال هستند تا بتوانند برای ویزای کار قبرس شمالی اقدام کنند.

آیا فردی با داشتن ویزای توریستی قبرس شمالی میتواند در قبرس مشغول به کار شود ؟

پاسخ : نخیر هیچ یک از ویزاهای ۳۰ روزه خودکار یا ویزای اقامت (یا مالکیت املاک) به شما این حق را نمیدهد که در قبرس شمالی کار یا درآمد کسب کنید و برای کار کردن به ویزای کار قبرس شمالی نیاز دارید. این حتی برای شهروندان اروپایی صدق می کند ، زیرا قبرس شمالی در حال حاضر تحت قوانین اتحادیه اروپا قرار نمی گیرد. اگر می خواهید در قبرس شمالی شغلی ایجاد کنید یا شغلی را راه اندازی کنید، پیشنهاد ما این است که با یکی از وکلای مجرب قبرس شمالی مشورت کنید.

ویزای اقامت موقت قبرس شمالی

یکی از انواع ویزاهای زیر ممکن است به افرادی که قصد ورود و اقامت موقت در قبرس شمالی را دارند صادر شود.

 • فارغ التحصیلان دانشگاه های قبرس در هر سفر به قبرس میتوانند بدون هیچ مشکلی ویزای ۳۰ روزه دریافت کنند.
 • ویزا برای تحقیقات علمی: به افرادی که برای تحقیقات علمی به کشور می آیند ، می توانند برای مدت زمان تحقیق ، ویزا دریافت کنند
 • ویزا برای اهداف قضایی و اداری: به افرادی که بنا به درخواست یا تصمیم مقامات قضایی یا اداری به کشور می آیند می توانند برای مدت وظیفه خود ویزا دریافت کنند.
 • ویزای درخواست اجازه اقامت دانشجویی: به خارجی هایی که برای اخذ اجازه اقامت دانشجویی به کشور می آیند ، با داشتن برگه پذیرش دانشگاه تا زمان دریافت ویزای دانشجویی قبرس شمالی، اقامت ۶۰ روزه دریافت کنند.

پاسخ به چند سوال بسیار رایج

خیلی از افرادی که با موسسه ما تماس میگیرند سوال میپرسند که آیا اگر مهر ورود به قبرس شمالی در پاسپورت ما ثبت شود دیگر اجازه ورود به قبرس جنوبی را نخواهیم داشت ؟ یا اینکه اگر ویزای قبرس شمالی را دریافت کنیم دیگر قادر به دریافت ویزای قبرس جنوبی نخواهیم بود؟

پاسخ : به طور کلی ، مهر قبرس شمالی در پاسپورت شما هیچ مشکلی برای شما بوجود نمی آورد. با این حال ، در فرودگاه ارجان در قبرس شمالی ، افسر مهاجرت اغلب گذرنامه ها را تمبر می کند مگر اینکه به جای آن درخواست ویزای کاغذ سفید کنید. اگر قصد مسافرت منظم به جنوب (جمهوری) قبرس) را دارید ، توصیه می شود که بخواهید درج کاغذ سفید را به جای اینکه مهر گذرنامه خود را مهر کند ، بخواهید.

آیا میتوان بصورت زمینی از قبرس شمالی به قبرس جنوبی سفر کرد؟

پاسخ : نخیر، بنادر قانونی ورود به جمهوری قبرس فرودگاه های لارناکا و پافوس و بنادر لارناکا ، لیماسول ، لتسی و پافوس است که تحت کنترل مؤثر دولت جمهوری قبرس در این منطقه واقع شده اند. هرگونه ورود به قلمرو جمهوری قبرس از طریق هر بندر یا فرودگاه دیگری در منطقه قبرس که در آن دولت جمهوری کنترل مستقلی انجام نمی دهد (منطقه اشغالی ترکیه) غیرقانونی است.

سفارت قبرس در تهران

در جدول زیر آدرس و تلفن تماس سفارت قبرس در تهران نوشته شده است که متقاضیان میتوانند از آنها استفاده کنند. همچنین ساعت کاری سفارت قبرس یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۱۵:۳۰ بعد از ظهر میباشد.  البته جهت دریافت روادید و یا تایید مدارک سفارت قبرس بایستی در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۱ به سفارت مراجعه کنید.

آدرسجمهوری اسلامی ایران، تهران، زعفرانیه، خیابان رضا علی حسینی، خیابان محمود راضی، پلاک 9
کد پستی۱۹۸۸۹۳۴۶۱۱
شماره ی (دفتر سفیر) 02122179913
شماره ی بخش کنسولی۰۲۱۲۲۱۷۹۹۵۴
شماره ی دفتر بازرگانی۰۲۱۲۲۱۷۹۸۶۲
سایت سفارت قبرس
ورود به سایت سفارت قبرس در تهران

برای بازید رایگان از پروژه ها لطفا با کارشناسان

ما تماس حاصل نمایید.

برای مشاهده ی تصاویر بیشتر از  واحد های آماده و دیزاین شده و یا محوطه پروژه ها لطفا به ادرس اینستاگرام شرکت مراجعه نمایید.

در اینستاگرام و تلگرام ویدیو ها و یا پست های هر پروژه با کد مربوطه مشخص شده اند.

برای بازید رایگان از پروژه ها لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

برای بازید رایگان از پروژه ها لطفا با کارشناسان

ما تماس حاصل نمایید.

اخذ اقامت قبرس و ترکیه تنها با پرداخت ۳۰ درصد از کل مبلغ خانه طی ۲۵ روز کاری