تحصیلات بعد از دیپلم در کالج بین‌المللی دونا مجارستان

کالج بین‌المللی دونا درقلب شهر بوداپست مرکز آموزشی بین‌الملل کشور مجارستان، جهت پذیرش و آموزش دانشجویان بین‌الملل ازتمامی‌کشورهای جهان در رشته‌های، پزشکی‌، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، دامپزشکی‌، کلیه رشته‌های مهندسی‌، علوم انسانی‌ و مدیریت می‌‌باشد. تمامی‌ دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور مجارستان و یا دیگر کشورهای اروپایی‌ در رشته‌های مختلف تحصیلی‌ را دارند می‌بایست با گذراندن دوره‌های پایه در کالج دونا در امتحان ورودی دانشگاه شرکت کرده و پس از قبولی در امتحان ورودی تحصیل در رشته مورد نظر خود را آغاز نمایند. این کالج با همکاری برجسته‌ترین استادن از دانشگاه پزشکی‌ سملوایز و دانشگاه فنی بوداپست تأسیس گشته و مدیریت می‌گردد. مجموعه کالج دونا به عنوان یکی‌ از مراکز آموزشی معتبر بین‌المللی و دارای یکی‌ از قوی‌ترین گروه‌های آموزشی در کشور مجارستان به همراه نمایندگان و مشاوارن تحصیلی‌ کارآمد، رسمی‌ و مورد تایید سفارت مجارستان در ایران تلاش بر آن‌ دارند که اطمینان کامل شما جهت تحصیل در یک کشور کهن اروپایی و گذراندن پله‌های موفقیت جهت آینده‌ای بهتر را برای شما عزیزان فراهم آورند.

همچنین واضح است که تحصیل در هر یک از رشته‌های دانشگاهی نیازمند پیش ‌زمینه خوب و دانسته‌های کافی داوطلب در زمینه علوم ریاضی‌ و تجربی‌ است و از آنجا که زبان تحصیل و آموزش در این دانشگاه زبان انگلیسی می‌باشد، داشتن توانمندی کافی در زبان انگلیسی نیز شرطی مهم و تعیین‌کننده است. لذا داوطلبان و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های کشور مجارستان دوره‌های آمادگی را در کالج دونا در شهر بوداپست می‌گذرانند که تاثیر بسیار مثبت و مهمی در پذیرش و تحصیل آنان در دانشگاه‌ها را دارد. تحصیل در این کالج همچنین تحصیل و یادگیری در یک محیط کاملا بین‌المللی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

کالج دونا مجارستان

کالج دونا مجارستان اساساً یک مدرسه مقدماتی برای آماده سازی دانشجویانی است که مایل به پذیرش در دانشگاه های دولتی مجارستان هستند. این کالج علاوه بر آموزش دانش آموزان برای موفقیت در کنکور، آمادگی آن ها در کسب دانش مورد نیاز برای درخواست و شروع تحصیل در دانشگاه های هدف را افزایش می دهد. با تحصیل در کالج دونا مجارستان، فرصت پذیرش در دانشگاه های معتبر و مختلف مجارستان در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود. دوره هایی که در این کالج ارائه می شود عبارتند از: پیش پزشکی، پیش مهندسی، تجارت یا پیش اقتصادی و دوره های TR

دوره‌های این کالج

پیش پزشکی(Pre-Medical)مناسب برای متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته های زیر هستند:داروی عمومیدندانپزشکیداروشناسیدامپزشکیفیزیوتراپیپرستاری
پیش مهندسی(Pre-Engineering)مناسب برای متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته های زیر هستند:مهندس مکانیکمهندس برقکامپیوتر و انفورماتیکمهندس شیمیمهندس عمرانحمل و نقل و مهندسی خودرو
تجارت یا پیش اقتصادی(Business or Pre-Economic)مناسب برای متقاضیانی که مایل به تحصیل در رشته های زیر هستند:کسب و کارمدیریتجهانگردی
دوره های TRC (مسیر تحصیل در انگلستان، ایالات متحده آمریکا)

 دیگر دوره های آموزشی که در کالج دونا مجارستان

از دیگر دوره های آموزشی که در کالج دونا مجارستان ارائه می شود، پیش کارشناسی ارشد است. با انتخاب کالج دونا مجارستان برای دوره پیش کارشناسی ارشد (Pre- Master) و دریافت مقدمات مناسب در زبان انگلیسی، فناوری اطلاعات و داده کاوی، مدیریت و ریاضیات، بنیان محکمی برای ادامه تحصیل فراهم می شود (دانش شما برای ادامه تحصیل تقویت می شود). این دوره مناسب برای همه متقاضیان تحصیلات تکمیلی و به منظور بهبود کار تیمی و مهارت های مدیریتی همراه با مطالعات علوم بنیادی است.

دوره آموزشی دیگر این کالج، دوره پیش دکترا (Pre-PhD) می باشد. این دوره آموزشی، دانشجویان را برای موفقیت در تحصیلات دکترا در دانشگاه های برجسته جهان آماده می کند. این دوره علاوه بر آکادمیک بودن و آموزش زبان و تحقیقات، به دانشجویان کمک می کند تا جنبه های عملی تحصیلات دکترا را به خوبی درک کنند، به عنوان مثال نحوه تعامل با استاد راهنما، نحوه تهیه طرح تحقیق و آنچه را که باید به عنوان دانشجوی دکترا انتظار داشته باشید.

از دیگر دوره های آموزشی که از جمله اقدامات اخیر موسسه می باشد، دوره آماده سازی عمومی تجارت و زبان آلمانی است. این دوره شامل IT و بازاریابی به زبان انگلیسی، همراه با دروس پایه زبان آلمانی است. این دوره در اکتبر، ۲۰۲۰ و فوریه ۲۰۲۱ آغاز شد. متقاضیان کمتر از ۲۴ سال می توانند درخواست خود برای شرکت در این دوره آموزشی را ارسال نمایند. هزینه تحصیل در این دوره به صورت منظم که از مهر ماه آغاز می شود ۵۸۰۰ یورو و هزینه این دوره به صورت فشرده که از فوریه آغاز می شود ۵۶۰۰ یورو می باشد. هزینه درخواست (۲۰۰ یورو)، هزینه اقامت به مدت ۳۰ روز (۵۰۰ یا ۹۰۰ یورو برای دانش آموز و ۹۰۰ یورو برای والدین همراه) و هزینه بیمه (۲۵۰ یورو) بایستی از قبل همراه با شهریه و قبل از دریافت ویزا پرداخت شود که قابل بازگشت نمی باشد.

چرا کالج دونا ؟

مزایای کالج دونا را می توان به عنوان موارد زیر حساب کرد:

این کالج با همکاری اساتید سطح بالای دانشگاه های دولتی مجارستان و آمریکا فعالیت می کند

کلیه دوره های زبان توسط معلمان بومی تدریس می شود

امکانات معافیت از آزمون ورودی برای کسانی که دیپلم سطح ۳ کالج را با نمرات بالا دریافت می کنند

برنامه های آموزشی توسط اساتید سطح بالا از دانشگاه های دولتی مجارستان Semmelweis ، BME و (ELTE) طراحی و نظارت می شوند

مسیری مستقیم و روان بین کالج بین المللی دونا و دانشگاه های دولتی ، ساخته شده توسط تیمی آموزشی و حرفه ای

برنامه آموزش به روز شده و جامع

ساعت معقول آموزش

سیستم آموزش تعاملی

خوابگاه و امکانات اقامتی با هزینه مقرون به صرفه و کم

شهریه رقابتی و مقرون به صرفه

گزینه های مختلف برای تحصیل در مجارستان ، انگلستان ، ایالات متحده آمریکا

بالاترین میزان موفقیت در میان مدارس و موسسات مجارستان

مدارک مورد نیاز برای پذیرش از کالج دونا برای مقطع کارشناسی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

نظام قدیم : اسکن اصل فارسی ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی و ترجمه انگلیسی
نظام قدیم :اسکن اصل فارسی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ترجمه انگلیسی
نظام جدید : اسکن اصل فارسی ریزنمرات سه سال دیپلم و ترجمه انگلیسی
نظام جدید :اسکن اصل فارسی مدرک دیپلم و ترجمه انگلیسی

اسکن صفحه اول پاسپورت

اسکن عکس ۴*۳

*در صورتی که مدرک دیپلم یا مدرک پیش دانشگاهی را نتوانسته اید از مدرسه یا دانشگاه دریافت کنید شما میتوانید مدرک موقت را به صورت غیر رسمی ترجمه کنید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش از کالج دونا (مقطع کارشناسی ارشد Pre-Master)

اسکن فارسی و  ترجمه انگلیسی مدرک کارشناسی

اسکن فارسی و  ترجمه انگلیسی ریزنمرات مقطع کارشناسی

اسکن صفحه اول پاسپورت

اسکن عکس ۴*۳

رزومه به زبان انگلیسی شامل (مشخصات فردی، سوابق تحصیلی و سوابق کاری)

*در صورتی که مدرک کارشناسی را نتوانسته اید از دانشگاه دریافت کنید شما میتوانید مدرک موقت را به صورت غیر رسمی ترجمه کنید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش از کالج دونا (مقطع دکتری Pre-Ph.D)

اسکن فارسی و  ترجمه انگلیسی مدرک کارشناسی

اسکن فارسی و  ترجمه انگلیسی ریزنمرات مقطع کارشناسی

اسکن فارسی و  ترجمه انگلیسی مدرک کارشناسی ارشد

اسکن فارسی و  ترجمه انگلیسی ریزنمرات مقطع کارشناسی ارشد

اسکن صفحه اول پاسپورت

اسکن عکس ۴*۳

*در صورتی که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد را نتوانسته اید از دانشگاه دریافت کنید شما میتوانید مدرک موقت را به صورت غیر رسمی ترجمه کنید.

هزینه های تحصیلی کالج بین‌المللی دونا مجارستان برای سال تحصیلی ۲۰۲۴-۲۰۲۳ به شرح زیر می باشد:

هزینه‌های سال اول تحصیل – دوره‌های پایه کالج دونا:

دوره های DRC کالج دونا:

دوره پیش پزشکی – پریمدیکال: شهریه کالج ۵۷۵۰ یورو

دوره های پیش مهندسی، اقتصاد، پیش فوق لیسانس و دکترا همراه با زبان انگلیسی یا آلمانی: شهریه: ۵۱۰۰ یورو

دوره‌های TRC جهت تحصیل در کشورهای انگلستان، آمریکا و کانادا

دوره یک ساله و فشرده –  شروع در اکتبر، ژانویه و فوریه هر سال: ۷۵۰۰ یورو

سایر هزینه‌ها برای تمامی دوره ها:

هزینه پذیرش: ۲۰۰ یورو (الزامی)

هزینه بیمه‌: ۲۵۰ یورو

هزینه خوابگاه: ۵۰۰ تا ۹۰۰ یورو

هزینه صدور دیپلم A-level کشور انگلستان: ۵۰۰ یورو (اختیاری)

*از سال تحصیلی ۲۰۲۳-۲۰۲۲ دانشجویان کالج دونا در دوره‌های DRC و TRCدر رشته های پیش‌پزشکی  می‌توانند از بلیت ماهانه حمل و نقل شهری با تخفیف دانشجویی برخوردار شوند. (هزینه تقریبی ۱۰ یورو در ماه)

شرایط برگشت و بازپرداخت شهریه کالج:

در صورت انصراف پیش از اقدام برای ویزا: در صورت واریزی شهریه هزینه شهریه به طور کامل قابل برگشت می باشد ولی هزینه پذیرش (به مبلغ ۲۰۰ یورو ) قابل برگشت نمی باشد.

پس از صدور ویزا و پیش از ورود به خاک مجارستان: در این صورت تنها ۵۰% شهریه پس از ابطال ویزای صادر شده قابل برگشت است. همچنین هزینه پذیرش و هزینه خوابگاه قابل برگشت نمی باشد.

پس از صدور ویزا و ورود به خاک مجارستان: در این صورت چه دانشجو در کالج ثبت نام نماید و چه خیر، شهریه دانشجو و سایر هزینه های پرداختی به هیچ وجه قابل برگشت نیست.

در صورت عدم تایید ویزا:در اینصورت پس از ارایه نامه رسمی رد درخواست ویزا از طرف کنسولگری کشور مجارستان شهریه پرداختی برگشت داده خواهد شد و تنها هزینه پذیرش (به مبلغ ۲۰۰ یورو) قابل برگشت نخواهد بود.

شهریه‌های تحصیلی دانشگاهی‌ از سال دوم و پس از اتمام کالج ها:

۱- رشته‌‌های پزشکی

پزشکی (به مدت ۶ سال) شهریهٔ هر ترم به صورت معدل ۹۰۰۰ دلار – شهریه دوره پزشکی در دانشگاه‌های مختلف اندکی متفاوت است.

دندانپزشکی (به مدت ۵ سال) شهریهٔ هر ترم به صورت معدل ۹۵۰۰ دلار – شهریه دوره دندانپزشکی در دانشگاه‌های مختلف اندکی متفاوت است.

دکترای داروسازی (به مدت ۵ سال) شهریهٔ هر ترم ۶۰۰۰ دلار

دامپزشکی‌ (به مدت ۵ سال) شهریه هر ترم ۸۰۰۰ یورو

 ۲- کلیه رشته‌‌های مهندسی‌

۳۲۰۰ یورو در هر ترم – به مدت ۶ تا ۸ ترم تحصیلی‌

۳-رشته‌های علوم انسانی‌ و مدیریت

۲۵۰۰ – ۳۰۰۰ یورو در هر ترم  – به مدت ۶ تا ۸ ترم تحصیلی‌

شرکت مهاجرتی پایسان نماینده مستقیم و بدون واسطه دانشگاه ها و کالج های قبرس شمالی،ترکیه ، مجارستان و اسپانیا می باشد. همچنین در نظر داشته باشید که شرکت مهاجرتی پایسان برای دریافت پذیرش و بورسیه تحصیلی از اکثر دانشگاه ها هیچ هزینه ای از متقاضی دریافت نمیکند. برای دریافت پذیرش تحصیلی و یا دعوت نامه تحصیلی کافیست شما لینک زیر راکلیک کنید و فرم درخواست پذیرش را پر کنید و سپس مدارکتان را به ایمیل داده شده ارسال نمایید پذیرشتان با بورسیه در اسرع وقت به شما فرستاده خواهد شد.

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا از طریق اپلیکیشن های زیر با ما در تماس باشید.

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ها ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

۴۷۷۸ ۹۱۳ ۰۹۱۹ _۴۷۷۸ ۵۶۶ ۰۹۱۲ _ ۴۷۷۸ ۴۷۶۲ ۰۲۱