آب و هوای اسپانیا
شما این مقاله را درباره اسپانیا می‌خوانید.
آب و هوای اسپانیا

اسپانیا یک کشور وسیع با اقلیم‌های مختلفی در سراسرجغرافیایی خود است. درادامه، اطلاعاتی درباره آب وهوای اسپانیا درفصل‌های مختلف را ارائه می‌دهم:

به طور کلی، اسپانیا برخوردار از آب و هوای متوسط در مناطق ساحلی و آب و هوای خشک و گرم در نواحی داخلی و جنوبی است. با این حال، به دلیل تنوع جغرافیایی کشور، تفاوت‌های قابل توجهی در آب و هوا در سراسراسپانیا وجود دارد. در ادامه، اطلاعات بیشتری درباره هر یک از فصل‌ها را ارائه می‌دهیم:

فصل بهار (مارس تا مه):

آب و هوای اسپانیادر نواحی ساحلی، آب و هوا معتدل و خنک است. دماها به طور متوسط در دامنه 15-20 درجه سانتیگراد قرار دارد. در نواحی داخلی، دماها بالاتراست و به طور معمول در دامنه 20-25 درجه سانتیگراد قرار دارد. برخی مناطق نیز می‌توانند به بیش از 30 درجه سانتیگراد نیز برسند. بارش‌ها معمولاً کمتر از فصل زمستان است و غالباً به صورت بارش‌های خفیف رخ می‌دهد.

فصل تابستان (ژوئن تا سپتامبر):

در نواحی ساحلی، تابستان‌ها معتدل و گرم است. دماها به طور متوسط در دامنه 25-30 درجه سانتیگراد قرار دارد.در نواحی داخلی و جنوبی، تابستان‌ها بسیار گرم و خشک است. دماها می‌توانند به بیش از 40 درجه سانتیگراد نیز برسند.بارش‌ها در این فصل کمتر است و بیشتر در شمال غربی کشور رخ می دهد.

 

آب و هوای بارسلونا مقصد اصلی گردشگران، سرمایه گذاران و دانشجوها

بارسلونا، پایتخت منطقهٔ خودمختار کاتالونیا در شمال شرقی اسپانیا قرار دارد. آب و هوای بارسلونا به عنوان یک شهرساحلی و در نزدیکی دریای مدیترانه، تحت تأثیر مدیترانه اقیانوسی قرارمی‌گیرد. در زیر اطلاعاتی دربارهٔ هوای بارسلونا در فصل‌های مختلف را ارائه می‌دهم:

فصل بهار (مارس تا مه):

آب و هوای اسپانیا در اوایل بهار، هنوز هوا خنک است و دماها در حدود 14-17 درجه سانتیگراد قرار دارد.در ادامهٔ فصل بهار، دماها افزایش می‌یابد و به حدود 18-21 درجه سانتیگراد می‌رسد. این فصل بارش‌های نسبتاً خوبی نیز دارد.

فصل تابستان (ژوئن تا سپتامبر):

تابستان در بارسلونا گرم و خشک است. در این فصل، دماها به حدود 25-30 درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.درماه‌های تابستان، میانگین دمای روز بیشتر از 30 درجه سانتیگراد می‌باشد و ممکن است به بیش از 35 درجه سانتیگراد هم برسد. در شب‌ها نیز دماها معمولاً بین 20-25 درجه سانتیگراد است. بارسلونا در فصل تابستان کم بارش است و بارش‌ها بیشتر در شکل باران کمی رخ می‌دهد.

فصل پاییز (اکتبر تا دسامبر):

آب و هوای اسپانیا در اوایل پاییز، هوا در بارسلونا نسبتاً گرم است و دماها در حدود 20-24 درجه سانتیگراد قرار می‌گیرد. درادامهٔ فصل پاییز، دماها کاهش می‌یابد و به حدود 15-19 درجه سانتیگراد می‌رسد. بارش‌ها نیز در این فصل زیادتر می‌شود.

فصل زمستان (ژانویه تا فوریه):

هوای بارسلونا نسبتاً ملایم و خنک است. در زیر اطلاعاتی درباره هوای بارسلونا در این فصل را ارائه می‌دهم. دماها در طول روز معمولاً در حدود 10-15 درجه سانتیگراد قرار دارد. در شب‌ها دماها کاهش می‌یابد و به حدود 5-10 درجه سانتیگراد می‌رسد. گاهی اوقات، دماها می‌توانند کمتر از 5 درجه سانتیگراد نیز برسند، اما بیشتر اوقات در دمای ملایم‌تر قرارمی‌گیرند. بارش‌های بارسلونا در فصل زمستان به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. بارش‌ها اغلب به صورت باران و گاهی نیز به صورت برف اتفاق می‌افتد، اما معمولاً به میزان کمتری نسبت به فصول دیگر است.

 

صفحه اینستاگرام دپارتمان تحصیلی

تلگرام دپارتمان تحصیلی

صفحه اینستاگرام دپارتمان سرمایه‌گذاری

تلگرام دپارتمان سرمایه‌گذاری

مطالب دیگر

روش های پیدا کردن خانه جهت اجاره دراسپانیا

روش های پیدا کردن خانه جهت اجاره دراسپانیا

روش های پیدا کردن خانه جهت اجاره دراسپانیا پیدا کردن خانه مناسب جهت اجاره در اسپانیا می‌تواند یک چالش بزرگ برای دانشجویان و متقاضیان عزیز باشد، شرکت مهاجرتی پایسان دراین مقاله سعی برآن داشته است با معرفی روش های متداول این راه را برای شما عزیزان تسهیل نماید. در زیر به...

تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

تحصیل پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در اسپانیا   تحصیل پزشکی در اسپانیا یکی از کشورهای محبوب و فوق‌العاده برای تحصیل در رشته‌ی پزشکی، کشور دیدنی اسپانیا است. زندگی در اسپانیا همواره جزو تجربه‌های هیجان انگیز هر فرد محسوب می‌شود. طبیعتا شرایط تحصیل پزشکی در...

آزمون سراسری (SELECTIVIDAD)

آزمون سراسری (SELECTIVIDAD)

آزمون سراسری یا همان SELECTIVIDAD در اسپانیا چیست؟ برای تحصیل در مقطع کارشناسی ، رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی در کشور اسپانیا نیاز به شرکت در آزمون سراسری این کشورمی‌باشد. کسانی که دیپلم دوازده ساله خود را در رشته های نظری در ایران به اتمام رسانده اند اجازه...

پشتیبانی آنلاین!

جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما از حساب‌های زیر تماس برقرار کنید.

SocialSocialSocialSocial