شرایط خوابگاه در قبرس شمالی
شما این مقاله را درباره خوابگاه در قبرس شمالی می‌خوانید.

اکثر دانشجویان در دو سال اول تحصیلی خود ترجیح می‌دهند در خوابگاه‌های دانشگاه زندگی کنند. مزایای اقامت در دانشگاه فراتر از ایمنی و دسترسی آسان به کلاس‌ها است. سالن‌های اقامت فرصتی مناسب برای ملاقات با دوستان جدید از فرهنگ‌های مختلف، دسترسی آسان به بسیاری از رستوران‌ها که گاها تا ساعات اولیه صبح باز هستند و استفاده از امکانات ورزشی داخلی و خارجی است.

باوجود تمام این مزایا، برخی از دانشجویان مایل به اقامت در خارج از دانشگاه هستند. تعداد زیادی خوابگاه خصوصی و آپارتمان‌های اجاره‌ای در شهرهای بزرگ مانند نیکوزیا، فاماگوستا، کرنیا و فاماگوستا موجود است. قیمت آپارتمان‌های اجاره‌ای و خوابگاه‌های خصوصی بسته به موقعیت مکانی و لوکس بودن مکان بسیار متفاوت است.

هزینه خوابگاه در قبرس شمالی به‌طور متوسط ۲۵۰۰ دلار در سال است. نکته مهم این است که اگر ۲ نفر در یک خوابگاه زندگی کنند باید هردو همان ۲۵۰۰ دلار را بپردازند و هزینه نصف نمی‌شود. این ۲۵۰۰ دلار مشمول هزینه‌های آب، برق، اینترنت و … است. هزینه اجاره یک واحد مسکونی در قبرس شمالی از 3500 لیر در ماه شروع میشود که  البته هزینه‌های آب و برق اینترنت جداگانه حساب می‌شوند.

البته در نظر داشته باشید که خوابگاه های ارزان قیمت هم در قبرس شمالی داریم که پرداخت ها به صورت لیر ترکیه می باشند اما این خوابگاه ها قطعا کیفیت خوابگاه های خصوصی را ندارند.

انواع خوابگاه در قبرس شمالی

تقریباً همه دانشگاه‌های برتر قبرس شمالی، خدمات اقامتی و خوابگاه به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. البته، زندگی در خوابگاه‌های دانشجویی تفاوت‌هایی با زندگی در خانه اجاره‌ای دارد و شما باید از قوانینی که دانشگاه در مورد خوابگاه‌ها وضع کرده است پیروی کنید.

خوابگاه‌های دانشگاهی قبرس شمالی، پاسخگوی نیازهای اولیه دانشجویان بوده و همگی آنها تمیز و راحت هستند. مزیت اصلی این خوابگاه‌ها، نزدیک بودنشان به محوطه دانشگاه است. شایان ذکر است که تعدادی از دانشگاهی قبرس شمالی دارای خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های خصوصی هستند که هزینه بیشتری دارند.

خوابگاه‌های خصوصی بسیار راحت و دانشجو پسند هستند. این خوابگاه‌ها، لوکس و تازه ساخت بوده و دارای دکوراسیون مدرن و خدمات عالی هستند. این خوابگاه‌ها چندان فرقی با هتلهای پنج ستاره ندارند! نظافت و خشکشویی، اینترنت، تلویزیون، تلفن، تهویه هوا و آشپزخانه کوچک با اجاق گاز، کتری، اجاق مایکروویو و یخچال از خدمات این خوابگاه‌ها هستند. برخی از این خوابگاه‌ها، حتی استخر، کافه تریا و سرویس اتوبوس دارند.

اگر به فکر اجاره کردن خانه هستید، باید بدانید که شرایط و ضوابط اجاره از موجر تا صاحبخانه متفاوت است. معمولاً قراردادهای خانه به مدت یک سال منعقد می‌شوند. اکثر آپارتمان‌ها (به ویژه ساختمان‌های تازه ساخته شده) دارای دکوراسیون مدرن بوده و بسیار راحت هستند.

اکثریت دانشجویان بین المللی، به جای اجاره کردن خانه، در خوابگاه دانشگاه‌های قبرس شمالی اقامت می‌کنند. قبرس شمالی دارای تعدادی دانشگاه‌های مهم و پیشرو است که در طی سال‌های اخیر شاهد پیشرفت‌های چشمگیری بوده‌اند. همین پیشرفت‌ها باعث شده تا بسیاری از دانشجویان ایرانی، تحصیل در قبرس شمالی را یکی از انتخاب‌های مهم خود بدانند.

از دانشگاه‌های معروف قبرس شمالی که دارای خوابگاه‌های بسیار عالی هستند می‌توان به دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه آمریکایی گیرنه، دانشگاه بین المللی قبرس و دانشگاه اروپایی لفکه اشاره نمود.

آفر ویژه ی شرکت مهاجرتی پایسان برای دانشجویان

دانشجویانی که برای تحصیل در قبرس از طریق شرکت مهاجرتی پایسان اقدام می نمایند شرکت ما هم آفر های ویژه ای از خوابگاه ها در قبال این اعتمادتان دریافت کرده است و همجنین و طبق مکاتباتمان با مسیولین خوابگاه ها شرایط پرداخت اقساطی بدون بهره برای دانشجویانمان را فراهم ساخته ایم

صفحه اینستاگرام دپارتمان تحصیلی

تلگرام دپارتمان تحصیلی

مطالب دیگر

نتیجه ای یافت نشد

صفحه مورد نظر شما یافت نشد. جستجوی خود را اصلاح کنید، یا از ناوبری فوق برای یافتن پست مدنظر استفاده نمایید.

پشتیبانی آنلاین!

جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما از حساب‌های زیر تماس برقرار کنید.

SocialSocialSocialSocial