شهرهای مهم اسپانیا
شما این مقاله را درباره اسپانیا می‌خوانید.
شهرهای مهم اسپانیا

اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا است که شامل شبه جزیره ایبری و چندین جزیره و شهر خودمختار در آفریقای شمالی و اقیانوس اطلس می شود. اسپانیا دارای ۵۰ استان و ۱۷ جامعه خودمختاراست. از شهرهای مهم اسپانیا عبارتند از:

مادرید

  • مادرید پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا است که در مرکز کشور قرار دارد. مادرید مرکز سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و حمل و نقل اسپانیا است و دارای بسیاری از بناهای تاریخی، موزهها، گالریها، پارکها ومیدانهای زیبا است. مادرید همچنین یک شهر پویا و پر جنب و جوش است که دارای زندگی شبانه فعال و رویدادهای فرهنگی متنوع است.

بارسلونا

  • بارسلونا دومین شهر بزرگ و یکی از مقاصد گردشگری محبوب در اسپانیا است که در ساحل شمال شرقی در جامعه خودمختار کاتالونیا قرار دارد. بارسلونا شهری باستانی، هنرمندانه، خلاق و مدرن است که دارای بناهای منحصر به فرد سبک مدرنیسم، مثل آثار آنتونی گائودی، است. بارسلونا همچنین دارای سواحل زیبا، بازارهای رنگین، خیابانهای پر زرق و برق و فضای جشمگیر است.

والنسیا

  • والنسیا  از شهرهای مهم اسپانیا سومین شهر بزرگ و چهارمین جامعه خودمختار در اسپانیا است که در ساحل شرقی در بخش خودمختار والنسیا قرار دارد. والنسیا شهر تاریخ وتکنولوژي است که دارای باغ حيوانات، شهر هنر، (City of Arts and Sciences)، بازار قديمي و کلیساها است. والنسیا همچنین محل تولد پائلا (Paella)، غذای معروف اسپانیایی است که از برنج، گوشت، ماهی و میگو تهیه می شود.

سویل یا سویا

  • سویل یا سویا چهارمین شهر بزرگ و پایتخت جامعه خودمختار اندلس در جنوب اسپانیا است. سویل شهری با اثرات فرهنگی مختلف از تمدنهای روم، مور، یهود و مسیحی است که دارای بناهای زیبا و مجلل، مثل کاخ آلکاثار(Alcázar)، کاتدرال سویل (Seville Cathedral) و برج گیرالدا (Giralda) است. سویل همچنین محل تولد فلامنکو (Flamenco)، رقص و موسیقی سنتی اسپانیایی است.

گرانادا

  • گرانادا از شهرهای مهم اسپانیا و پنجمین شهربزرگ و یکی از شهرهای تاریخی در جامعه خودمختار اندلس است که در پایین رشته کوههای سیرا نوادا (Sierra Nevada) قرار دارد. گرانادا شهری است که دارای تاریخچه غنی و تأثیرات فرهنگی موروها است ( موروها، سنت های عربی را از سرزمین خود یعنی شمال آفریقا به آندولوس و گرانادا بردند) که در بناهای زیبا و باشکوه آن به چشم می خورد. برجسته ترین نمونه آن قلعه آلحمبرا (Alhambra) است که یک شاهکار هنر و معماری اسلامی است. گرانادا همچنین دارای بازار قدیمی، خانقاه ها، حمام های عمومی و باغ های زیبا است.

صفحه اینستاگرام دپارتمان تحصیلی

تلگرام دپارتمان تحصیلی

صفحه اینستاگرام دپارتمان سرمایه‌گذاری

تلگرام دپارتمان سرمایه‌گذاری

مطالب دیگر

آب و هوای اسپانیا

آب و هوای اسپانیا

اسپانیا یک کشور وسیع با اقلیم‌های مختلفی در سراسرجغرافیایی خود است. درادامه، اطلاعاتی درباره آب وهوای اسپانیا درفصل‌های مختلف را ارائه می‌دهم: به طور کلی، اسپانیا برخوردار از آب و هوای متوسط در مناطق ساحلی و آب و هوای خشک و گرم در نواحی داخلی و جنوبی است. با این حال،...

تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

تحصیل پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در اسپانیا   تحصیل پزشکی در اسپانیا یکی از کشورهای محبوب و فوق‌العاده برای تحصیل در رشته‌ی پزشکی، کشور دیدنی اسپانیا است. زندگی در اسپانیا همواره جزو تجربه‌های هیجان انگیز هر فرد محسوب می‌شود. طبیعتا شرایط تحصیل پزشکی در...

آزمون سراسری (SELECTIVIDAD)

آزمون سراسری (SELECTIVIDAD)

آزمون سراسری یا همان SELECTIVIDAD در اسپانیا چیست؟ برای تحصیل در مقطع کارشناسی ، رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی در کشور اسپانیا نیاز به شرکت در آزمون سراسری این کشورمی‌باشد. کسانی که دیپلم دوازده ساله خود را در رشته های نظری در ایران به اتمام رسانده اند اجازه...

پشتیبانی آنلاین!

جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما از حساب‌های زیر تماس برقرار کنید.

SocialSocialSocialSocial