مواد غذایی محلی قبرس و ارزانی هزینه خوراک

در قبرس تهیه مواد غذایی محلی به خصوص در زمینه میوه، سبزی و صیفی‌جات بسیار پر رونق بوده و ضمن آنکه از نظر کیفیت بسیار عالی هستند، از نظر هزینه تهیه نیز نسبت به کل کشورهای اروپایی و مدیترانه‌ایی به صرفه‌تر است. انواع میوه، انواع سبزی، زیتون، روغن زیتون، پنیر حلیمی و سیب زمینی معروف قبرس از جمله بهترین محصولات تولید داخل این کشور در صنعت غذا هستند.

لیست کامل قیمت مخارج عمومی زندگی در قبرس شمالی

کمترین میزان درآمد۴۵۰۰ لیر در ماه
متوسط درآمد۶۵۰۰ لیر در ماه
درآمد مطلوب در نیکوزیا و شهرهای گران۱۰۰۰۰ لیر در ماه
میزان مالیات (درآمد بیشتر از ۵۰۰۰ لیر)۱۰ درصد
میزان مالیات (درآمد بیشتر از ۳۰۰۰۰ لیر)۳۷ درصد

هزینه‌ های قبوض در قبرس شمالی

شاید گران‌ترین هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی، مربوط به قبوض آب و برق باشد. البته با مقایسه قبوض خانه در قبرس شمالی با سایر شهرهای اروپایی، متوجه می‌شوید که آنها نسبتاً ارزان هستند. یکی از هزینه‌های نسبتاً گران در این کشور، هزینه قبوض برق است. قبرس شمالی تقریباً در تمام طول سال گرم است و در تابستان، گرمای غیرقابل‌تحملی دارد. زندگی در قبرس شمالی بدون داشتن کولر و وسایل تهویه، بسیار دشوار است. شما برای استفاده از کولر و انواع وسایل تهویه هوا باید ماهانه بین ۲۰۰ الی ۳۰۰ لیر بپردازید.

همچنین هزینه قبوض آب و برق برای یک آپارتمان ۸۵ متری در ماه برابر با ۴۰۸ لیر است. هزینه بسته‌های اینترنت با سرعت ۶ مگابایت بر ثانیه، برابر با ۱۲۳٫۸۵ لیر در ماه است. درصورت استفاده از پکیج‌های خدماتی و تعمیراتی در این کشور، باید ماهانه بین ۵۰ الی ۵۰۰ لیر (بسته به نوع تعمیرات) پرداخت نمایید.

هزینه‌ های سرگرمی در قبرس شمالی

یکی از تفریحات امروزه افراد، امتحان کردن غذاهای جدید در کافه و رستوران‌های متنوع است. مسلماً وقتی وارد کشور جدیدی می‌شوید، دوست دارید غذاهای بومی آن را امتحان کنید و مزه فرهنگ آن کشور را بچشید. همچنین ممکن است دوست داشته باشید همراه با دوستان یا خانواده‌تان، چند ساعتی را در یک رستوران شیک بگذرانید. در هر حالت، غذا خوردن در بیرون از خانه جزئی جدایی ناپذیر از زندگی همه ماست. برای اطلاعات بیشتر جدول زیر را ببینید.

غذا در رستوران‌های ارزان (برای دو نفر)سه وعده غذا در یک رستوران میان رده (برای دو نفر)انواع غذاهای فست فودی
حدوداً ۴۰لیرحدوداً ۱۵۰لیرتقریباً ۳۰ لیر

ورزش، یکی از تفریحات سالم و نشاط‌آور است. مطمئناً اکثر افراد در برنامه روزانه خود، ساعاتی را به ورزش اختصاص می‌دهند. قبرس شمالی دارای باشگاه‌ها و تاسیسات ورزشی بسیاری است. میانگین هزینه اشتراک ۱ ماهه در این مجموعه‌های ورزشی، حدوداً ۱۷۰ لیر است. همچنین شما می‌توانید یک زمین تنیس برای خود و دوستان یا خانوادتان در آخر هفته‌ها اجاره کنید که هزینه آن به ازای هر ساعت، ۲۱۳ لیر است.

دوستداران فیلم نیز برای خرید یک بلیت سینما باید حدوداً ۲۴ لیر بپردازند.

هزینه‌ های خرید در قبرس شمالی

هزینه خرید لباس در قبرس شمالی تقریباً گران است. زیرا این کشور تولیدی‌های زیادی ندارد و بیشتر پوشاک خود را از برندهای معروف واقع در کشور ترکیه وارد می‌کند. اما بازهم می‌توان گفت که هزینه‌های خرید پوشاک در این کشور نسبت به باقی مقاصد اروپایی و حتی ترکیه، کمتر است. شما می‌توانید یک شلوار جین را با قیمت ۲۹۰ لیر از یک فروشگاه زنجیره‌ای معروف بخرید. همچنین مواردی مانند یک لباس تابستانی دخترانه، ۱۹۵ لیر، کفش ورزشی باکیفیت ۵۳۲ لیر و کفش مردانه ۳۸۸ لیر قیمت دارند.

اگر فرزند خردسال دارید و شخصاً نمی‌توانید به او برسید، می‌توانید یک پرستار کودک استخدام کنید. هزینه‌های مراقبت از کودکان پیش‌دبستانی و کوچکتر، حدود ۱۸۵۲ لیر در ماه است.

برای مشاوره رایگان لطفا با ما از طریق برنامه های زیر در تماس باشید.

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.