دانشگاه بیکنت

Beykent University

دانشگاه بیکنت یک مرکز آموزش عالی و خصوصی در ترکیه است که حدود ۲۲ سال پیش توسط شخصی بنام آدم چلیک تأسیس شده است. این دانشگاه از زمان تاسیس خود توانسته موفقیت های درخشانی را بدست آورد و روز به روز به هدف خود که توسعه علم آموزی دانشجویان است نزدیک تر شود.
دانشگاه دارای ۵ پردیس مجهز در بخش اروپایی استانبول است و همچنین دارای ۸ دانشکده و ۴ پردیس خودگردان آموزشی میباشد. دانشگاه بیکنت دارای ۹۵ برنامه درسی مقطع کارشناسی، ۹۶ برنامه درسی مقطع کاردانی و ۹ برنامه درسی مقطع دکتری میباشد و این برنامه ها به زبان ترکی و بعضی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. دانشگاه بیکنت قراردادهایی با دانشگاه های اروپایی تحت برنامه های سقراط و اراسموس دارد و دانشجویان این امکان را دارند که در دانشگاه های اروپایی تحصیل کنند و تجربه آموزش با کیفیت را داشته باشند.

چرا دانشگاه بیکنت انتخابی مناسب برای شما دانشجویان می باشد؟

دانشگاه بیکنت با فراهم کردن امکانات تحصیلی، آموزشی و رفاهی فراوان برای دانشجویان خود سعی در تربیت دانشجویان کوشا و خلاق و با تفکر بالا دارد. از جمله امکاناتی که این دانشگاه دارد را برایتان بازگو میکنیم:
۱.حدود ۲۸ هزار متر مربع مساحت دارد.
۲.بیشتر از ۶۰ لابراتوار آموزشی و تخصصی دارد.
۳.دارای کتابخانه های بزرگ با ظرفیت بیش از ۳۰۰ هزار کتاب
۴.دارای چندین سالن کنفرانس. و ده ها آمفی تئاتر
۵.دارای تعداد زیادی زمین های فوتبال و والیبال و بسکتبال و…
۶.دارای بیش از ۹۰ ورکشاپ
۷.دارای خوابگاه های بزرگ و با امکانات کامل که دانشجویان می‌توانند به مدت طولانی در آن بمانند و امکاناتی مانندیخچال و تلویزیون و تلفن و حمام و اینترنت ۲۵ ساعته بهره مند شوند.

انواع بورسیه های تحصیلی در دانشگاه بیکنت

دانشگاه بیکنت بورسيه های متعددی را نیز برای دانشجویان در نظر می‌گیرد که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:
۱.بورسیه دانشجویانی که در آزمون AYT شرکت کرده اند:
دانشجویانی که در رتبه بندی نمره دانشکده خود بین ۱۰۰۰ نفر برتر در AYT 2020 قرار می‌گیرند یکی از برنامه های بورسيه ای یا غیر بورسيه ای را ترجیح می‌دهند هر سال در سهمیه بورسيه آنها بورس ۲۰۰۰ لیر به مدت ۹ ماه داده می‌شود.
۲.دانشجویانی که در رتبه بندی نمره دانشکده خود در ۱۰۰۰ نفر برتر AYT 2019 قرار میگیرند و یکی از برنامه های غیر بورسيه ای را ترجیح می‌دهند ۱۰۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود.
۳.بورسیه برتری تحصیلی:
به دانشجویانی که در کلاس خود در دانشکده برتر هستندبرای سال تحصیلی بعد ۵۰ درصد تخفیف داده می‌شود.
۴.بورسیه ورزشی:
دانشجویانی که در رشته های ورزشی دانشکده خود موفق میشوند یا در ۳ سال اخیر عضو تیم ملی شده اند به مدت یک سال از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف برخوردار می‌باشند.
۵.بورسیه خواهر و برادری:
به خواهر و برادری که همزمان در سال تحصیلی در دانشگاه در حال تحصیل باشند ۱۰ درصد تخفیف داده می‌شود.
۶.بورسیه معلولیت:
دانشجویانی که طبق گواهی صادر شده توسط هیئت پزشکی یک بیمارستان عمومی دارای ناتوانی ۴۰ درصد یا بالاتر باشند تخفیف ۲۵ درصد شهریه شامل حال آنها خواهد شد و می‌تواند برای سال بعد نیز تمدید شود.
۷.بورسیه هنر و فرهنگ:
این بورسیه سالانه اعطا میشود و دانشجویانی که شرایط مورد نیاز را داشته باشند ۲۵ تا ۵۰ درصد تخفیف به آنها داده میشود.همچنین به فارغ‌التحصیلان هنرستان نیز ۱۰ درصد تخفیف اضافی در هزینه شهریه داده می‌شود.

    پشتیبانی آنلاین!

    جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما از حساب‌های زیر تماس برقرار کنید.

    SocialSocialSocialSocial