دانشگاه کنت استانبول

Istanbul Kent University

دانشگاه کنت یک دانشگاه خصوصی در استانبول ترکیه است که در سال۲۰۱۷ میلادی توسط بنیاد آموزش بدون مانع (ENEV) تأسیس شده است و هدف آن تربیت دانشجویانی با اعتماد به نفس بالا و خلاق در زمینه های علمی و بین‌المللی میباشد.
این دانشگاه دارای ۴ دانشکده و یک مؤسسه تحصیلات تکمیلی و ۲ مدرسه فنی حرفه ای و یک مدرسه عالی میباشد که رشته های زیادی در مقاطع مختلف در آن تدریس میشود‌‌.زبان آموزشی این دانشگاه ترکی بوده اما بعضی رشته ها مانند دندان پزشکی به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود. مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه دانشجو می‌پذیرد که سالانه از سرتاسر جهان به این دانشگاه ورود می‌کنند و تحصیل میکنند‌.
هرساله این دانشگاه میزبان نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف فرهنگی بوده و به دانشجویان این فرصت را میدهد که در سمینارها و همایش ها فعالیت کنند.

چرا دانشگاه کنت استانبول انتخابی مناسب برای شما دانشجویان می باشد؟

دانشگاه کنت ترکیه دارای مزیت ها و ویژگی های منحصر بفرد میباشد که به برخی از آن ها اشاره می‌کنیم:
۱.ارائه برنامه تحصیلی در دو رشته اصلی که می‌توانند همزمان در دو رشته فارغ‌التحصیل شوند و ارائه دو رشته اصلی و فرعی کنار هم که امکان دریافت یک گواهینامه آزاد در رشته دلخواه با توجه به واحد های گذرانده شده امکان دارد ورایگان میباشد.
۲.دسترسی آسان به دانشگاه به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر
۳.امکان جابجایی و تحصیل از طریق برنامه های تبادل دانشجو
۴‌.دارای سالن غذا خوری با تنوع غذایی بالا
۵‌.دارای خوابگاه دانشجویی و وای فای
۶. دارای مرکز کپی
۷.دارای کتابخانه و ۲۴ آزمایشگاه مجهز و پیشرفته
۸.دارای دفتر شغلی و باشگاه فارغ‌التحصیلان
۹.برگزاری مسابقات ورزشی
۱۰.تضمین دستیابی دانشجویان به شغل مناسب بعد فارغ‌التحصیل شدن
۱۱.دارای اعضا و کادر علمی باتجربه

انواع بورسیه های تحصیلی در دانشگاه کنت استانبول

دانشگاه کنت با وجود اینکه یک دانشگاه خصوصی در ترکیه است با این حال بورسيه های متنوعی را برای دانشجویان خود قرار داده تا هزینه تحصیل آنها کاهش یافته و راحت تر به تحصیل خود ادامه دهند. برخی از این بورسیه ها را برای شما بازگو میکنیم:
۱.بورسیه پیشرفت تحصیلی:
دانشجویان در آخر سال طبق پیشرفتی که در درس خود داشته اند و شرایط لازم را داشته باشند بورسيه دریافت میکنند.
۲.بورسیه استعداد:
دانشجویانی که در مسابقات بین‌المللی هنر مقام اول را کسب کنند این بورسیه به آنها تعلق می‌گیرد. البته نوع این هنر ها و میزان بورسيه توسط ریاست دانشگاه و کمیسیون بورسيه تعیین می‌شود.
۳.بورسیه ورزشی:
دانشجویانی که در تیم های ورزشی هستند این بورسیه را به مدت یک سال دریافت میکنند. میزان مبلغ بورسیه و امکان تمدید آن در سال بعد توسط کمیسیون بورسيه تعیین می‌شود.
۴.بورسیه معلولیت:
دانشجویانی که دارای معلولیت جسمی هستند با توجه به میزان ناتوانی خود بورسيه دریافت میکنند و این بورسیه در مدت زمان تحصیل ادامه دارد.
۵.بورسیه مبتنی بر نیاز:
در دانشگاه کنت کمیسیون بورسيه با توجه به بررسی وضعیت مالی دانشجو می‌تواند به آن کمک هزینه تحصیلی اعطا کند که میزان این بورسیه قبل از شروع سال تحصیلی توسط هیئت امنا تعیین می‌شود.
۶.بورسیه خواهر و برادری:
هر خواهر و برادر و یا همسرشان که در دانشگاه در مقاطع کاردانی و کارشناسی تحصیل می‌کنند از بورسيه و تخفیف شهریه برخوردار میشوند‌.البته این تخفیف تا زمانی که هردو همزمان در حال تحصیل هستند ادامه دارد.

    پشتیبانی آنلاین!

    جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما از حساب‌های زیر تماس برقرار کنید.

    SocialSocialSocialSocial