اینجا قبرس شمالی است

جایی پر از بناهای عصر حجری که تمدن در آن متولد شده است. جزیره قبرس، سومین جزیره بزرگ مدیترانه در شرق دریای مدیترانه در فاصله ۶۴ کیلومتری سواحل ترکیه قرار دارد و پادشاهان باستانی اش تداعی گر شکوه دوره رومی بودند. به خاطر موقعیت خاصش که در محل رفت و آمد سه کشور مهم قرار دارد در طول قرن ها تمدن های زیادی را به خود دیده است. قبرس شمالی پر از نشانه هایی از میراث فرهنگی و تاریخی است که به ۱۰ هزار سال قبل برمی گردند. فکر می کنید انسان ها از چه زمانی به این جزیره آمدند؟ نشانه هایی پیدا شده که نشان می دهد حدود ۸ هزار سال قبل از میلاد اولین انسان ها پا به خاک این جزیره گذاشتند.

غذاهای قبرس شمالی تمامی ندارد! در اینجا سر میز شام مزه ها و شیرینی هایی را می بینید که فقط مخصوص قبرس هستند. پا به هررستورانی که بگذارید با غذاهای لذیذ به همراه شیرینی های خوشمزه محلی از شما پذیرایی می کنند البته که در آن ها غذاهای بین المللی هم پیدا می شود. یکی از غذاهای خوشمزه و منحصربفرد قبرس «پفتالی کباب» است که در آن گوشت به شکل توپ های گرد در می آید. این جزیره پنیر معروف و خوشمزه ای دارد که پیشنهاد می کنیم حتما آن را امتحان کنید.

قبرس شمالی از مکان های خوب دنیا برای غواصی است چون این جزیره یکی از طولانی ترین فصل های غواصی دنیا را دارد. در این غواصی، هیجانی منحصربفرد را تجربه می کنید و چشمتان به جاذبه ای تاریخی در کف دریا روشن می شود: یکی از قدیمی ترین کشتی شکسته های دنیا! دریای عمیق و آبی قبرس جان می دهد برای کسانی که دوست دارند دنیای زیر آب را تماشا کنند. فکر می کنید غواصی تنها تفریح این جزیره است؟ سخت در اشتباهید! کوهنوردی، پاراگلایدینگ، کارتینگ، پینت بال و گلف از دیگر تفریحات پرطرفدار اینجاست. گلف از ورزش هایی است که روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می کند و همه این ها به خاطر آب و هوای عالی قبرس است! چون می توانید در قبرس در تمام مدت سال گلف بازی کنید و از تماشای دریای مدیترانه و کوه ها لذت ببرید.

طبیعت نسبتا دست نخورده و بکر قبرس شمالی، تنوع زیستی قابل توجهی را در خود جای داده است. حدود ۱۹۰۰ گونه گیاهی در جزیره وجود دارد که ۱۹ تای آن ها بومی و مخصوص قبرس شمالی هستند. فکر می کنید این تنوع فقط برای نواحی خارج شهر است؟ نه! حتی در مناطق شهری هم تنوع زیادی وجود دارد. مطالعاتی که روی کرانه رودخانه Pedieos در حوالی شهر نیکوزیا، پایتخت قبرس انجام شده خبر از ۷۵۰ گونه گیاهی مختلف می دهند که ۳۰ تای آن ها ارکیده هایی هستند که فقط بومی قبرس اند. یکی از گونه های ارزشمند، لاله  medoþ است که فقط در روستای Tepebaþý پیدا می شود و حتی در سال جشنواره هایی هم برای این گل برگزار می شود.

هتل ها و ریزورت های قبرس شمالی نیز چیزی کم از هتل های قبرس جنوبی ندارند ، در کنار ساحل هتل های ساحلی متعددی می توانید بیابید که هم مناسب خانواده ها هستند هم دسترسی به آنها ساده است. معمولا هتل ها دسترسی اختصاصی به ساحل دارند و برخی از هتل های لوکس تر پارک آبی و استخرهای وسیع دارند.

در شبه جزیره «کارپاس» پارک ملی ای هست که در آن حدود ۱۰۰۰ الاغ وحشی قبرسی وجود دارند. این الاغ ها که تحت حمایت دولت قبرس هستند آزادانه در این پارک ۳۰۰ کیلومتر مربعی زندگی می کنند. این شبه جزیره، حیات وحش متنوع و جنگل های نسبتا بزرگی دارد و این الاغ ها از معروف ترین حیوانات آن هستند. در سواحل قبرس شمالی صدها لاک پشت دریایی و لاک پشت های سبز رنگ تخم گذاری می کنند و همه این تخم ها در اواخر تابستان سر از تخم بیرون می آورند.

حتما می پرسید چرا مهاجرت به کشور قبرس شمالی بیشتر از قبل شده است؟ علت این امر تا حد زیادی مشخص است. زندگی در کشور قبرس شمالی مزایای زیادی دارد و با توجه به شرایط تحصیل نامناسب در برخی از کشورها دیده می شود که مهاجرپذیری کشور قبرس شمالی بیشتر از قبل شده است. این کشور دارای یک محیط بسیار امن برای زندگی است و نرخ جرم و جنایت در آن بسیار کم است به این ترتیب مهاجران بدون هیچ نگرانی می توانند قبرس شمالی را برای زندگی انتخاب نمایند. این کشور سیاست های جدیدی در زمینه تحصیل و کسب و کار و البته خرید ملک در نظر گرفته است که سبب شده تعداد مهاجران به قبرس شمالی بیش از پیش باشد به طوریکه آمارها نشان می دهد کشور قبرس شمالی در سال جدید ۳۲ درصد بیش از سال قبل فضای مهاجرتی را فراهم ساخته است شایان ذکر است که کشور قبرس شمالی یک کشور قدرتمند در زمینه کیفیت زندگی است و همه این موارد به صورتی است که کیفیت زندگی در این کشور بالا اعلام شده است. قبرس شمالی اعلام کرده است که مهاجرپذیر جوانان در این کشور بیشتر از افراد در سنین بالاتر است و کشور قبرس شمالی شدیداً نیاز به نیروی کاری متخصص دارد در آخرین آماری که به دست ما رسیده است در سال ۲۰۱۸ در حدود ۴ درصد از جمعیت این کشور ایرانیان هستند این در حالی بود که در سال ۲۰۱۲ این آمار کمتر از ۱ درصد بوده است و این موضوع نشان می دهد شرایط زندگی در قبرس شمالی برای ایرانیان مساعدتر است.

تحصیل در کشور قبرس شمالی رشد بسیار خوبی داشته است. هر دانش‌آموز باید با داشتن مجوز پذیرش از دانشگاه مربوطه اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کشور قبرس شمالی نماید. در نظر داشته باشید که ویزای تحصیلی تنها برای تحصیل یک دانشگاه یا موسسه مشخص صادر می شود به این معنی که اگر بخواهید دانشگاه خود را عوض کنید نیاز است که ویزای مجدد اخذ نمایید. ارسال درخواست باید به کنسولگری یا سفارت ارسال شود. شما برای این کار نیاز به یک سری مدارک خواهید داشت. افراد باید گذرنامه با اعتبار یک ساله داشته باشند نیاز است که کپی گذرنامه ارائه شود و همینطور فرم درخواست باید به طور دقیق پر شود. افراد باید ۴ قطعه عکس مناسب گذرنامه ارائه دهند و همینطور نیاز است که ثابت شود از نظر بودجه در وضعیت خوبی هستند و از پس هزینه های زندگی در این کشور برخواهند آمد. افراد باید گواهی  تحصیلی مقاطع قبلی را ارائه دهند. گواهی عدم سوءپیشینه افراد باید از اداره پلیس در کشور متقاضی در ۶ ماه اخیر صادر شود. میزان تمکن مالی باید به صورت کتبی با مهر و امضای بانک باشد. برای تحصیل در کشور قبرس شمالی حضور دانشجو در دانشگاه و مدرسه اجباری است و شرایط تحصیل غیر حضوری در این کشور فراهم نشده است.

فرهنگ مردم قبرس

یک فرهنگ غنی و متنوع است که این فرهنگ تاثیرات بسیار زیادی از کشور ترکیه و همچنین کشورهای اطراف مدیترانه گرفته است.  زبان صحبت کردن آنها ترکی استانبولی میباشد، اما آنرا با لهجه خاصی صحبت میکنند.

 به گونه ای است که بیشتر جشن های مذهبی را جشن می گیرند. برای مردم قبرس ترک نشین، زندگی خانوادگی اهمیت بسیار بالایی دارد و از این رو مقدار زیادی از وقت آزاد خود را در جمع خانوادگی و همراه با خانواده در پیک نیک، کنار باربیکیو و در جشن های صرف میکنند. تمام شهرهای و حتی برخی از روستاها جشنواره ها و فستیوال هایی را برگزار می کنند که بسیاری از آنها در اوایل تابستان است. از جمله این جشنواره ها و فستیوال های کشور قبرس میتوان به فستیوال رنگ ها و همچنین فستیوال بهاره اشاره نمود.

دین و آیین مردم قبرس

گرچه مردم قبرس شمالی عمدتا مسلمان هستند، با این وجود آزادی مذهب در قانون اساسی قبرس وجود دارد و بسیار کم دیده میشود،که در صف رفتن به مساجد قرار گرفته و یا لباس های مذهبی بر تن کنند. زیرا آنها به این جمله که دین من در قلب من است اعتقاد دارند. مردم در انتخاب دین خود مختار بوده و آزادی عمل کامل دارند. در میان تعهدات خاصی برای مسلمانان پنج بار در روز در سپیده دم، ظهر، بعد از ظهر، غروب، و شب از مساجد اذان پخش میشود و مردم میتوانند برای نماز خود را آماده کنند.در طول ماه مبارک رمضان، همه مسلمانان بطور منظم روزه گرفته و در هنگام افطار در مساجد و رستوران های سطح شهر مراسم افطاری برگزار میشود. همچنین به منظور رعایت حال روزه داران ساعت کاری در ماه مبارک رمضان ۲ ساعت کمتر از حالت عادی است.

فرهنگ مردم قبرس در مورد ازدواج

فرهنگ مردم قبرس در مورد ازدواج همانند ایران میباشد. عروسی و ازدواج در قبرس شمالی یگی از رویدادهای مقدس خانوادگی است. بزرگان فامیل شامل ( خاله ها ، دایی ها و عموزاده ها و پسرعموها) در مراسم عروسی در کنار هم جمع میشوند تا اطمینان حاصل شود که بهترین زوج بهترین روز را دارند. خانواده های عروس و داماد معمولاً مکان مبله ای را برای زندگی در اختیار زوجین قرار می دهند. خانه یا آپارتمان معمولاً توسط خانواده داماد تهیه می گردد که تزیین داخلی ، مبلمان و وسایل برقی را انجام می دهد. این سنت در قبرس یک زوج جوان را قادر می سازد بدون هیچ گونه نگرانی عمده وارد زندگی متاهلی شوند. والدین به طور مکرر به خانه های فرزندان خود سر میزنند و معمولاً تا مدت ها به حمایت مالی و عاطفی ادامه می دهند.

فرهنگ مردم قبرس در زندگی اجتماعی

مردم در قبرس شمالی بسیار اجتماعی هستند و دوست دارند بیشتر وقت خود را در بیرون از منزل سپری کنند. تمام شهرها دارای کافه های محلی هستند که مردم در یک فضای گرم در آن نشسته و گپ می زنند. آنها همچنین به خصوص در آغاز تابستان جشنواره هایی ترتیب می دهند. همچنین افسانه هایی در کشور قبرس شمالی وجود دارد. این زادگاه الهه عشق است و وطن بسیاری از قهرمانان و مقدسین است.

 آب و هوای قبرس

آب و هوای قبرس متعلق به منطقه تحت سلطه آب و هوای مدیترانه ای مدیترانه است. سامرهایی که از اواسط ماه مه تا اواسط ماه اکتبر پایدار هستند خشک و گرم هستند. در طول تابستان، منطقه فشار بالای نیمه گرمسیری، هوا را کنترل می کند و مانع از بارش شدن باران می شود. زمستان های کوتاه و خفیف از دسامبر تا فوریه گذشته بارندگی دارند که حدود ۶۰ درصد از میانگین بارش سالانه را دارند. میانگین دمای سالانه جزیره به طور کلی حدود ۲۰ درجه سانتیگراد است. متوسط درجه آب دریای مرجانی در قبرس ۲۱ درجه سانتیگراد است. متوسط بارش سالانه ۵۰۰ میلی متر است تغییرات دما و بارندگی بستگی به ارتفاع و فاصله از دریای مدیترانه دارد.

درجه حرارت

دمای تابستان در پایین زمین، حتی در نزدیکی دریای مدیترانه، بالا است و به بالاترین میزان در Mesaoria رسیده است. میانگین دمای روزانه در ماه های ژوئیه و اوت در حدود ۲۹ درجه سانتیگراد در دشت مرکزی است که می تواند در این ماه به حداکثر ۳۸ درجه سانتیگراد برسد. میانگین دما در ماه ژانویه در دشت مرکزی ۱۰ درجه سانتیگراد و در قسمتهای بالاتر از کوه های کی ارنیا ۵ درجه سانتی گراد است.

بارش باران

مناطق کوهستانی بلندتر از بقیه جزیره است. محدوده Kyrenia 550 میلی متر باران در امتداد خط ریل خود را در ارتفاع ۱۰۰۰ متر تولید می کند. دشت ها در امتداد ساحل شمالی و در ناحیه شبه جزیره کارپاس بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلی متر بارش سالانه قرار دارند. کمترین بارش در Mesaoria، با ۳۰۰-۴۰۰ میلی متر در سال رخ می دهد.

رطوبت

رطوبت نسبی هوا بین ۶۰٪ تا ۸۰٪ در زمستان و بین ۴۰٪ و ۶۰٪ در تابستان با مقادیر حتی پایین تر در طول ظهر است. رطوبت نادر است و دید بسیار خوب است.

باد

باد معمولا نور تا متوسط و متغیر در جهت است. وزش باد شدید ممکن است گاهی رخ دهد، اما گله ها نادر هستند و عمدتا به مناطق ساحلی در معرض قرار گرفتن و همچنین مناطق در ارتفاع بالا محدود می شود.

آفتاب

این جزیره دارای بیش از ۳۰۰ روز آفتابی است: تقریبا ۶ ساعت در روز در زمستان و تا ۱۲ ساعت در روز در تابستان. آفتاب به خصوص از ماه آوریل تا سپتامبر فراوان است. برای مثال، در Mesaoria در نواحی شرقی، نور آفتابی ۷۵٪ از زمان وجود دارد.

درجه حرارت دریا در قبرس

میانگین دمای سالانه دریا در حوالی قبرس ۲۱-۲۲ درجه سانتیگراد (۷۰-۷۲ درجه فارنهایت) ، از ۱۷ درجه سانتیگراد (۶۳ درجه فارنهایت) در ماه فوریه تا ۲۷-۲۸ درجه سانتیگراد (۸۱-۸۲ درجه فارنهایت) در ماه اوت ( بسته به موقعیت مکانی). در هفت ماه از ماه می تا نوامبر میانگین دمای دریا از ۲۰ درجه سانتیگراد (۶۸ درجه فارنهایت) فراتر می رود.

بهترین زمان برای سفر به قبرس

بهترین زمان آب و هوای قبرس شمالی برای سفر به این کشور و بازدید از ویرانه های یونانی و رومی و همچنین صومعه های بیزانس دوره ها بهار و پاییز و به ویژه از اواسط آوریل تا اواسط ماه مه و از اواسط اکتبر تا اواسط است. نوامبر ، هنگامی که می توانید درجه حرارت روز را در حدود ۲۰/۲۵ درجه سانتیگراد (۶۸/۷۷ درجه فارنهایت) ، با شب های خنک ، گاهی اوقات کمی سرد در دشت نیکوزیا مشاهده کنید. با این حال ، گاهی اوقات ، باران می بارد. بهار توصیه می شود زیرا روزهای طولانی تری دارد و همچنین به دلیل طبیعت در این دوره در حال شکوفایی است. با انتخاب این دو دوره ، می توانید از گرمای تابستان دوری کنید ، و این خصوصاً در مورد دشت نیکوزیا ، جایی که گرما اغلب شدید است ، صدق می کند. برای تعطیلات ساحل ، می توانید از اواسط ماه مه تا اواسط اکتبر بروید ، حتی اگر ، همانطور که قبلاً گفته شد ، در ماه مه هنوز دریا خنک است.

میتوانید برای مشاهده آنلاین آب و هوای قبرس رو لینک کلیک کنید تا علاوه بر مشاهده وضعیت آب و هوای فعلی، از آب و هوای روزهای آینده نیز مطلع شوید.

برای مشاهده ی تصاویر بیشتر از  واحد های آماده و دیزاین شده و یا محوطه پروژه ها لطفا به ادرس اینستاگرام شرکت مراجعه نمایید.

در اینستاگرام و تلگرام ویدیو ها و یا پست های هر پروژه با کد مربوطه مشخص شده اند.

برای بازید رایگان از پروژه ها لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

برای بازید رایگان از پروژه ها لطفا با کارشناسان

ما تماس حاصل نمایید.

اخذ اقامت قبرس و ترکیه تنها با پرداخت ۳۰ درصد از کل مبلغ خانه طی ۲۵ روز کاری