درباره مجارستان 
شما این مقاله را درباره مجارستان می‌خوانید.
درباره مجارستان 

مجارستان

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره شرایط زندگی در مجارستان و هزینه های زندگی و تحصیل درمجارستان دراختیار شما قرارخواهد گرفت. مطالعه این مقاله به شکل‌ گیری ذهنیت اولیه برای زندگی در مجارستان کمک می‌کند. 

مجارستان چگونه کشوری است؟

این کشوردارای هفت مرز با کشورهای اتریش، اسلوونی، اسلواکی، رومانی، اوکراین، کرواسی و صربستان است. مجارستان یا به زبان انگلیسی Hungary، سرزمین رودهای پر آب و زیبا با کرانه هایی دل انگیز است که در اروپای مرکزی قرار دارد.

  مجارستان با چه نواحی همسایه است؟

درباره مجارستان  همسایگان مجارستان را از شمال اسلواکی، شمال شرقی اوکراین، از شرق و جنوب شرقی رومانی، از جنوب کرواسی و از غرب کشور‌های اسلوانی و اتریش تشکیل داده‌اند. پایتخت این کشور شهربوداپست است و مساحت این کشور93030 کیلومترمربع می‌باشد.

     جغرافیا و آب و هوا

این کشوربه طورکلی، محصوردر خشکی بوده و ازلحاظ تقسیمات کشوری به 19 استان تقسیم بندی شده است. جغرافیای مجارستان اصولا با موقعیت جغرافیایی سه رود اصلی آن تعریف میشود که برگرفته از اسامی رودها، کشور را به سه قسمت فرادانوب، فراتیسا و میان دانوب تیسا تقسیم میکند که بیشترگستره غربی کشوررا احاطه کرده است. همچنین این کشوردارای مراتع و دشت های مسطح فراوانی است و بزرگترین چشمه آب گرم جهان و بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی را در خود جای داده است. از لحاظ آب و هوایی نیز مجارستان در اقلیم قاره ای مرطوب جای گرفته است و در بوم ناحیه جنگلهای مختلط پانونیایی واقع شده است.

هزینه های زندگی در مجارستان

براساس آمار، مجارستان از کشور های ارزان اروپا می باشد. میانگین هزینه های زندگی در مجارستان بسته به نوع و محل اقامت شما بین 500 تا 700 یورو متغیراست. اگر تمایل دارید در آپارتمان های اجاره ای خصوصی زندگی کنید،  باید هزینه ای بین ماهیانه  275 تا 635  یورو بپردازید. هزینه زندگی یک خانواده چهارنفره در کشور مجارستان بدون محاسبه‌ی اجاره مسکن، 1800 یورو در ماه است.

هزینه یک وعده غذایی در رستوران: 5.51 یورو

حمل و نقل: 10 تا 15 یورو

قبوض مختلف: 136 یورو

پوشاک 53: یورو

ورزش و اوقات فراغت: 30 یورو

میزان درآمد در مجارستان

بر اساس اعلام شده، توان خرید مردم در مجارستان 2 برابر کشور ایران اعلام شده  که این ناشی از میانگین درآمد بالا وامکان اشتغال بهتر در این کشورمی‌باشد. حداقل حقوق بستگی به عوامل مختلفی دارد که تاثیر تخصص،  بیشتر ازبقیه عوامل براورد شده است. در موقعیت کاریی که نیاز به هیچگونه صلاحیت و تخصص ابتدایی نیست حداقل حقوق برای یک هفته، 460 یورو می‌باشد درحالی که حداقل حقوق مقرر برای مشاغلی که نیاز به آموزش متوسطه دارند به مقدار600 یورو درهفته است.

درباره مجارستان  برای دانشجویان شاغل که غالبا در مشاغل پاره وقت مشغول به کار میشوند 5 یورو در ساعت است  ومتوسط درآمد در این کشور به طورکلی، 1350 یورو درماه است.

 

سیستم آموزشی مجارستان

 

تحصیل در مجارستان در مقاطع زیر انجام می‌شود:

 

دیپلم دبیرستان و گواهی اتمام دوره دبیرستان

کالج مدرسه عالی درجه کاردانی

کارشناسی

کارشناسی ارشد

دکتری

 

تحصیل در مدارس مجارستان:

 

 دوره ابتدایی درمجارستان از سن 6 سالگی آغاز شده و شامل دو دوره 4 ساله است. دوره دبیرستان در مدارس آموزشی و مدارس فنی حرفه‌ای برگزار می‌شود. طول دوره دبیرستان در مجارستان بین 4 تا 6 سال است.

تحصیل در مقطع لیسانس:

 لیسانس در مجارستان بین 4 تا 6 سال به طول می‌انجامد و در پایان دوره نیز دانشجو باید پایان نامه ارائه کند.

 مقطع فوق لیسانس:

تحصیل فوق لیسانس در مجارستان بین 1 تا 3 سال به طول می‌انجامد. در پایان این دوره دانشجو باید پایان نامه ارائه دهد تا بتواند مدرک تحصیلی خود را دریافت کند.

 در مقطع دکتری:

تحصیل دکتری در مجارستان حدود 3 سال به طول می‌انجامد و دانشجو باید در این دوره کارهای پژوهشی انجام داده و پایان نامه علمی ارائه دهد. لازم به ذکر است که برای پذیرش در این مقطع باید رزومه علمی قوی و مقالات علمی داشته باشید.

 

ویزای تحصیلی مجارستان:برای دریافت ویزای تحصیلی و اخذ پذیرش از برخی دانشگاه‌های مجارستان باید درآزمون ورودی شرکت کنید. دانشگاه‌های مجارستان از اعتبار بسیار خوبی در سطح بین‌المللی برخوردارهستند و فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی بدون نیاز به معادل سازی مدرک خود می‌توانند درسایر کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند یا ادامه تحصیل دهند. متأسفانه امکان تحصیل به صورت رایگان در کشور مجارستان میسر نیست و هزینه تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان با توجه به رشته و دانشگاه انتخابی می‌تواند بین 7 هزار دلار تا 17 هزار دلار باشد. بسیاری از افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی را دارند می‌توانند در دوره‌های زبان انگلیسی و زبان آلمانی مجارستان شرکت کرده و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی آن کشورها اقدام کنند. علت این امر محاصره شده مجارستان بین اکراین، کرواسی، اتریش، رومانی و اسلواکی است.

 

جاذبه‌های گردشگری مجارستان

 

مجارستان جاذبه‌های گردشگری بسیار دارد اما ما در این مقاله تنها به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم. از جمله معروفترین جاذبه‌های مجارستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

قلعه بودا (Buda Castle)

 سوپرون (Sopron City)

شهر پِچ (Pecs City)

 اِگر (Eger City)

دریاچه بالاتون (Balaton Lake)

دریاچه هِویز (Heviz Lake)

پارک ملی هورتوباگ (Hortobagy National Park)

پارک ملی آگتلک (Aggtelek National Park)

شهر دِبرِسن (Debrecen City)

شهر گیور (Gyor City)

صفحه اینستاگرام دپارتمان تحصیلی

تلگرام دپارتمان تحصیلی

صفحه اینستاگرام دپارتمان سرمایه‌گذاری

تلگرام دپارتمان سرمایه‌گذاری

مطالب دیگر

کالج بین المللی اویسینا

کالج بین المللی اویسینا

تحصیلات بعد از دیپلم در کالج بین المللی اویسینا کالج بین المللی اویسینا با مجوز رسمی دولت مجارستان به شماره پروانه : 201799 -OM و چندین نهاد معتبر بین المللی از جمله MEDEXCEL, Pearson, FEDE, Cambridge Assessment و NCUK  فعالیت می‌کند. کالج بین المللی اویسینا (AIC) این...

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان اگر قصد مهاجرت سریع به اروپا را دارید مهاجرت تحصیلی به مجارستان می‌تواند اولین گزینه شما باشد. شرکت در دوره‌های متنوع آموزشی با وجود کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر با رتبه‌های جهانی، باعث شده بیشتر متقاضیان تحصیل در اروپا، مجارستان را بعنوان مقصد خود...

پشتیبانی آنلاین!

جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما از حساب‌های زیر تماس برقرار کنید.

SocialSocialSocialSocial