نحوه دریافت ارز دانشجویی رو از آغاز تا پایان توضیح میدم که با پیگیری مراحل زیر میتونید ارز رو دریافت کنید

قدم اول :گواهی اشتغال به تحصیل را از دانشگاه محل تحصیل خود خواهی گرفت  و آن را در سامانه تاک ثبت کنید بعد از گرفتن کد رهگیری از سامانه  به سفارت ایران در کشوری که  مشغول به تحصیل هستید  تحویل بدهید بعد از اینکه سفارت تایید کرد شما باید آن را در سامانه ی نشا ثبت کنید اگر در سامانه ی نشا ثبت نام نکرده اید به مراحل زیر توجه فرمایید
۱- ثبت نام در سامانه نشا و آپلود مدارک
سامانه نشا به آدرس http://nesha.msrt.gov.ir/nesha/ می باشد. شما بعد از ساختن اکانت و تکمیل اطلاعات تحصیلیتون مدارک مورد نیاز رو بارگذاری میکنید.
مدارک مورد نیاز شامل صفحه اول گذرنامه، کارت ملی، تصویر ویزا، صفحه مهرهای نشان دهنده ورود و خروج از کشور، گواهی پذیرش از دانشگاه و عکسه. مهمترین مدرکی که شما باید آپلود کنید تا به مرحله بعد راه پیدا کنید گواهی اشتغال به تحصیل با تایید سفارت ایران هست در غیر این صورت درخواست شما بعد از ثبت در سامانه تایید نمیشه.
۲- تایید کارشناس و صدور نامه معرفی به بانک پس از تشکیل پرونده، کارشناس مدارک شما رو بررسی میکنه. معیارهای ارزیابی کارشناسان جایی نوشته نشده. ولی مهمترین معیار وجود گواهی اشتغال به تحصیل با تایید کنسولی ایران در همون کشور جز مدارک هست. تایید یا رد پرونده شما در سامانه با ایمیل به شما اطلاع رسانی میشه و یا میتونین وضعیت درخواست خودتون رو در سامانه هم چک کنید. اگر گواهی اشتغال به تحصیل با تایی کنسولی ایران رو جز مدارک بارگذاری شده نفرستاده باشین درخواست شما مردوده و تا زمانی که این مدرک رو تهیه نکردین پروسه شما Hold میمونه.

۳- دریافت نامه معرفی به بانک
نامه معرفی به بانک نامه ای هست که سازمان امور دانشجویان پس از تایید کارشناس در سامانه نشا اون رو با اسم و مشخصاتتون صادر میکنه و به بانکی که شما در ثبت نام در سایت نشا مشخص کرده اید فرستاده می شود

۴٫ مراجعه به بانک و واریز معادل ریالی
بانکهایی که ارز دانشجویی تحویل میدن شعبات ارزی منتخب بانکهای تجارت و سامان هستند. حتما قبل از مراجعه مطمین بشین که کدوم شعبات این کارو انجام میدن. بعد از اون باید یه سری مدارک رو برای خود بانک ببرین تا حالا برای شما پرونده دریافت ارز تشکیل بشه. متاسفانه لیست مدارک رو در وبسایت نمینویسن و پاسخگویی تلفنی هم ضعیفه اما به هر حال اون چیزی که معموله و من خودم برای دریافت ازش استفاده کردم رو مینویسم.
مدارک مورد نیاز کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی گذرنامه، کپی ویزا(در صورتی که این ویزا به اندازه طول دوران تحصیل معتبر باشه و دیگه کارت اقامت نگرفته باشین که معمولا برای کشورهای کانادا و ایالات متحده هست)، کپی کارت اقامت(نیاز هست که در کپی تاریخ انقضای کارت و نوع دانشجویی اون مشخص باشه که برای کشورهای اروپایی مد نظره)، اصل گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده سفارت(که قبلا در سایت نشا بارگذاری کردید) و نامه معرفی به بانک هست.
قبل از مراجعه به بانک هم حتما مطمین بشین که شماره نامه معرفی به بانک شما در سیستم بانکی وارد شده یا نه. معمولا ۱ هفته طول میکشه که سازمان امور دانشجویان شماره نامه های صادر شده رو برای بانکها بفرسته بنابراین اگر شماره نیمده باشه کار شمارو انجام نمیدن و متاسفانه این نکته مهم نه در جایی نوشته شده و نه تلفنی گفته میشه…

۵- دریافت ارز

بانک پرونده شمارو به بانک مرکزی میفرسته و حدود ۱-۲ هفته طول میکشه تا ارز برای شما تخصیص داده بشه. بعد از اون هم یا بانک تماس میگیره و یا باز باید پیگیری کنید که برین و ارزتون رو به دلار دریافت کنید.

نکات تکمیلی که لازمه بدونین:

۱-بانک مرکزی برای ارز دانشجویی فقط ارز دلاری رو در نظر گرفته و بقیه واحدهای پولی داده نمیشه.

۲- مبلغ ارزی که به هر دانشجو تعلق میگیره ب به ازای هر ماه ۱۰۰۰ دلار در نظر گرفته شده است

۳-برای دریافت ارز شما یاید مرتبا این پروسه رو برای مقرری سالی ۲ بار  انجام بدین.

شرکت مهاجرتی پایسان نماینده مستقیم و بدون واسطه دانشگاه ها و کالج های قبرس شمالی،ترکیه ، مجارستان و اسپانیا می باشد. همچنین در نظر داشته باشید که شرکت مهاجرتی پایسان برای دریافت پذیرش و بورسیه تحصیلی از اکثر دانشگاه ها هیچ هزینه ای از متقاضی دریافت نمیکند. برای دریافت پذیرش تحصیلی و یا دعوت نامه تحصیلی کافیست شما لینک زیر راکلیک کنید و فرم درخواست پذیرش را پر کنید و سپس مدارکتان را به ایمیل داده شده ارسال نمایید پذیرشتان با بورسیه در اسرع وقت به شما فرستاده خواهد شد.

برای دریافت مشاوره رایگان لطفا از طریق اپلیکیشن های زیر با ما در تماس باشید

برای دیدن تصاویر و ویدیو های بیشتر در مورد دانشگاه ها ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

۴۷۷۸ ۹۱۳ ۰۹۱۹ _۴۷۷۸ ۵۶۶ ۰۹۱۲ _ ۴۷۷۸ ۴۷۶۲ ۰۲۱